[D] Cukierkowe nieporozumienie

o mugolskich przesądach słów kilka...

Teksty, w których ta dwójka odgrywa duże role.

Postprzez euphoria » 23 maja 2011, o 19:48

autor: euphoria
tytuł: Cukierkowe nieporozumienie
opis: miało być śmiesznie, a wyszło... zobaczymy... o mugolskich przesądach słów kilka też będzie... kanon odjechał w siną dal i nawet machał na pożegnanie :)
gatunek: drabble (100 słów + tytuł)

Jedenastoletni Harry Potter siedział na jednym z foteli naprzeciwko biurka dyrektora i wiercił się niespokojnie. Nie był pewien czego wiekowy czarodziej może od niego chcieć, tym bardziej, że był wyjątkowo niezaangażowany w żadną poważną sprzeczkę z Malfoyem czy Snape’em. Właściwie zachowywał się w tym tygodniu wzorowo i nawet pomagał Hagridowi, więc kompletnie nie wiedział dlaczego został wezwany.
- Może cytrynowego dropsa, drogi chłopcze? – spytał po raz już któryś Dumbledore, uśmiechając się do niego przyjacielsko, a Harry już kolejny raz próbował przypomnieć sobie słowa ciotki Petunii na temat starszych panów częstujących dzieci cukierkami.
Twarz rozświetlił mu nagły przebłysk zrozumienia.

- Jest pan pedofilem? – spytał niepewnie.
euphoria Offline

Lokalizacja: z obsydianowych tęczówek najmroczniejszego z Czarnych Magów

Postprzez Miris » 13 cze 2011, o 09:10

Haha :lol2:. Dlaczego jeszcze nikt tego nie skomentował? Absolutnie borski pomysł. Nawet czytałam kiedyś tekst na ten temat, hehe.
Stylistycznie całkiem nieźle, błędów nie ma. Chociaż trudno ocenić w tak krótkim tekście.
Ciekawe jaka była reakcja Dumbledore'a :whistle:.

Pozdrawiam,
Miris
Drarrytozuoaleitakjekocham.
Miris Offline

Postprzez insane » 14 cze 2011, o 18:39

Ahhhh, Dumbledore pedofilem. : D :gleba:
Właściwie, to bym się nie zdziwiła. : D
Świetny pomysł.

kanon odjechał w siną dal i nawet machał na pożegnanie

Ja również żegnam. : D

Nie był pewien czego wiekowy czarodziej może od niego chcieć, tym bardziej, że był wyjątkowo niezaangażowany w żadną poważną sprzeczkę z Malfoyem czy Snape’em.

Wydaje mi się, że powinien być przecinek po pewien.

Właściwie zachowywał się w tym tygodniu wzorowo i nawet pomagał Hagridowi, więc kompletnie nie wiedział dlaczego został wezwany.

Przed dlaczego też powinien być przecinek. Tak mi się wydaje. XD
` Miłość jest wszystkim co istnieje,
To wszystko, co o niej wiemy

CZEKOLADOHOLIK
insane Offline

Postprzez Babydoll » 24 lip 2011, o 12:57

- Jest pan pedofilem? – spytał
niepewnie.

KWIIIIIIIK!
Tak myślę czemu ten Harry taki... Nierozgarnięty, ale ma w końcu jedenaście lat. Trochę dziwne, że Petunia mu coś takiego mówiła, ona by chciała by ktoś Harry'ego gdzieś cukierkami wywiódł i nie oddał, ale tu w końcu kanonu nie miało być za dużo, bo tak bardziej uwierzyłabym, że to Dudziaczkowi o tym opowiadano, a Harry słuchał :d. Drabble bardzo pomysłowe, oryginalne, w sam raz na leniwe i letnie popołudnie.
Czytam. Piszę. Tłumaczę.

I lubię Drarry :p.
Babydoll Offline

Postprzez kleo_patra » 29 paź 2011, o 13:46

Hahahahahahaha... ech, muszę się uspo... hahahahahahahahahahaha, dobra, nie będę się uspokajać, po prostu napiszę, że to było absolutnie genialne. Jak widać w poprzednim zdaniu, zdążyłam umrzeć ze śmiechu po przeczytaniu tekstu zawierającego marne 100 słów. Marne? Gdzie tam. Świetne 100 słów. I ile miejsca dla wyobraźni! Tak jak Miris zastanawiam się, jaką minę musiał mieć Dumbledore, kiedy usłyszał pytanie Harry'ego. Na pewno bezcenną^^ Pozdrawiam i życzę wena na więcej takich geniałów takie słowo nie istnieje, wiemxD).
Bisous;*
kleo_patra
"Przez jedenaście lat mieszkałem w komórce pod schodami, a przez całe nastoletnie życie byłem prześladowany przez szaleńca i jego socjopatycznych zwolenników. Naprawdę uważam, że za tak ciężkie doświadczenia należy mi się w nagrodę obciąganie."
kleo_patra Offline

Postprzez Kolorowa02 » 29 sty 2012, o 13:23

Ojej :hahaha:
Nigdy nie wpadłbym na taki pomysł :D Piekielnie śmieszny :devil:
Wystarczyło, abym wyobraziła sobie tą rozjaśnioną twarz i nagłe pytanie. :D
Jestem ciekawa jak Dumbledore zareagował. Oj, chyba ciężko było mu wyjść z tej sytuacji :hahaha: Albo staruszek padł na zawał :devil:
W każdym bądź razie tekst czytało się bardzo miło, a uśmiech sam wpłynął na twarz. Potem była tylko płaska powierzchnia podłogi :whistle:

Pozdrawiam,
(opanowana już) Kolorowa02
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść?- spytał- Co wtedy?
- Nic wielkiego.- odpowiedział- Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten ktoś nigdy nie znika, tylko siedzi gdzieś i czeka na ciebie.
Kolorowa02 Offline

Postprzez Havoc » 3 paź 2012, o 14:52

W ogóle nie zaglądam do tego działu, a powinnam, bo, jak widać na powyższym przykładzie, trafiają się w nim perełki.
Przy tak krótkich tekstach ciężko jest nie odczytać puenty na wstępie, więc całe szczęście, że zasłoniłam sobie ręką ostatnie zdanie. Dzięki temu uśmiałam się jak wszyscy moi poprzednicy. :D

PS "Tym bardziej że" bez przecinka.
Obrazek
Havoc Offline

Postprzez banko » 11 paź 2013, o 21:35

:D mi też poprawił humor :)
banko Offline

Postprzez Felixia » 26 sie 2014, o 00:30

:lol2:
"Cukierkowe nieporozumienie" jest nieśmiertelne! Czytam po raz kolejny, a śmieszy wciąż tak samo :hahaha:
- Może cytrynowego dropsa, drogi chłopcze? – spytał po raz już któryś Dumbledore, uśmiechając się do niego przyjacielsko, a Harry już kolejny raz próbował przypomnieć sobie słowa ciotki Petunii na temat starszych panów częstujących dzieci cukierkami.

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ciotka Petunia najprawdopodobniej zachęcała Harry'ego do przyjmowania cukierków od obcych ludzi. Pewnie miała nadzieję, że ktoś Harry'ego porwie. :cry:
Twarz rozświetlił mu nagły przebłysk zrozumienia.
- Jest pan pedofilem? – spytał niepewnie.

:hahaha:
Brak słów! Skąd u ciebie tak daleko idące rozumowanie, Harry? Nigdy bym cię nie podejrzewała o taką wnikliwość. Zwykle robią z ciebie idiotę, a tutaj taka zmiana! I bardzo dobrze, podoba mi się to niezmiernie. :P
Ciekawa jestem, jak stary Dumb zareagował na pytanie Harry'ego. Jego mi na musiała być po prostu bezcenna!
Co do samego tekstu nie mam zastrzeżeń.
Świetny, malutki pocieszacz. Oby więcej takich cudeniek! :D

pozdrawiam,
Pozdrawiam,
Felixia

"Nigdy więcej nie próbuj mnie ratować kosztem samego siebie! Jeżeli jeszcze raz zrobisz coś takiego, sam się zabiję. I to nie dlatego, że nie jesteś godzien się dla mnie poświęcać, ale dlatego, że jeżeli umrzesz za mnie, to ja nie będę miał po co żyć!"
~Red Hills

Felixia Offline

Powrót do Harry, Draco