[D] Iluzja

Teksty poświęcone parze Harry/Draco.

Postprzez Amanda » 2 lis 2010, o 00:24

[autor docelowy - Mischa]

Ehgm, mój pierwszy post tutaj i zarazem mój debiut. Nie jestem do tego tworu przekonana, ale czuję potrzebę opublikowania go. Nie pozostaje mi więc nic innego do zrobienia, niż poprosić o opinie...

Rating: PG13

Twoje blond włosy opadające na Harry?ego. Ciepły oddech na twojej wrażliwej szyi. Wasze wargi złączone w łapczywym pocałunku. Ręce usiłujące rozpiąć koszulę czarnowłosego. Jęki, które tak kochasz... I słowa wypływające z jego ust, które sprawiają, że szalejesz. Wydaje ci się, że jesteś w niebie. Przymykasz oczy z rozkoszy, by chłonąć doznania jeszcze intensywniej. Chcesz pozostać w tych ramionach na zawsze. Jest ci dobrze i tylko to się liczy...
Nagle otwierasz oczy i wszystko znika. Znowu leżysz przywiązany grubymi pasami do łóżka, mając przed sobą ścianę. I wtedy zaczynasz się szaleńczo śmiać, bo wiesz już, że Harry Potter nigdy nie istniał.

Sugeruję zapoznać się z Regulaminem i uzupełnić dane o tekście. K.
Obrazek
Amanda Offline

Postprzez Amanda » 2 lis 2010, o 00:28

[autor docelowy - Hitsuzen - san]

Ekhm... Zanim coś opublikowałaś, powinnaś przeczytać inne dzieła i pokomentować je. Wklejenie swojego tekstu jako pierwszy post to Twój błąd.

Drabble był normalny. Średni. Dla mnie niczym się nie wyróżniał, nie rzucił mi się w pamięć. I jest trochę nie logiczny. Skoro Harry Potter nie istniał to skąd blondyn wiedział o nim? No chyba, że sobie go wyobraził.

Ja tam nie wiem. Nie wypominam błędów technicznych, więc i teraz tego nie zrobię. Mogło być gorzej, dlatego nie zniechęcaj się moją opinią. Poczytaj teksty na tym forum, pooceniaj je i wtedy pomyśl nad publikowaniem.

Pozdrawiam,
A.H.
Obrazek
Amanda Offline

Postprzez Amanda » 2 lis 2010, o 00:29

[autor docelowy - narumon]

Zgodnie z moją nową polityką komentowania wszystkiego co przeczytam, komentarz.
Wyobraź sobie, że przeczytałam to już wczoraj, dzisiaj wchodzę na forum i patrzę, o nowe drabble. Dopiero kiedy doszłam do końca uzmysłowiłam sobie, że już to gdzieś czytałam... to chyba niezbyt dobrze świadczy o Twoim tekście, co?
Ale to jest taki właśnie tekścik, niestety, o którym zapomina się już po kilku godzinach.
Mówisz, że nie byłaś przekonana co do wklejania go na forum. To po co to zrobiłaś? Aż tak Ci się śpieszyło do komentarzy? Nigdy, NIGDY, nie dziel się z innymi nieskończoną pracą. Bo to absolutnie nie zostanie dobrze przyjęte.
Drabble jest bardzo ?takie sobie?. Mogło być zaskakujące, mogło być niezwykłe, ale prawdę mówiąc, jest bardzo tandetne.
Pierwszą połowę piszesz obrzydliwym stylem, rodem z bravo, czy jakiegoś bloga.
Ciepły oddech na twojej wrażliwej szyi.
Zakładam, że ten, do kogo zwraca się narrator wie, że jego szyja jest wrażliwa i nie trzeba mu o tym przypominać. To dość często popełniany błąd. Unikaj tego na przyszłość.
Jest ci dobrze i tylko to się liczy...
To zdanie to taki typowy zapełniacz luk w tekście. Zawsze fajniej dodać jakąś dodatkową linijkę, ale na Boga, nie w drabble! Ta forma jest trudna, nie dlatego, że ktoś tak kiedyś powiedział. Jest trudna, bo wymaga idealnego zdyscyplinowania pióra. Nie ma miejsca na żadne zapychacze, dodatkowe półsłówka czy inne zajmijdziury. Trzeba przez całe sto słów dokładnie po prostej lini dążyć do zakończenia.
Druga cześć jest zdecydowanie lepsza. Sugeruje, że miałaś jakiś pomysł, który niestety spie... zepsułaś. Podoba mi się wizja chłopaka ? wariata, być może po jakiś przejściach, być może jakieś więźnia, być może pacjenta psychiatryka...
bo wiesz już, że Harry Potter nigdy nie istniał.
I znowu się doczepię. Bo lepiej byłoby napisać, że ?twój Harry Potter nigdy nie istniał?, żeby zachować przynajmniej jakieś złudzenie przytomnego umysłu.
Ogółem, uważam, że z tego tekstu mogłoby coś być. Gdybyś ostro się za niego wzięła i poprawiła co drugą linijkę, ale jednak...
Miłego i pozdrawiam,
naru
Obrazek
Amanda Offline

Postprzez Amanda » 2 lis 2010, o 00:29

[autor docelowy - krystalan]

a może autorce chodziło o to ze harry nie istnieje bo nie żyje? bo jak to już wyżej ktoś powiedział: jakby nie istniał to skąd draco go zna?
chyyyyyyba ze to był wytwór jego wyobraźni i tak dla jaj nazwał go harry potter bo mu się nudziło pod tymi pasami xD

Imiona i nazwiska piszemy dużą literą. Również dużą literą zaczynamy zdania. Przecinki nie gryzą. Chyba warto poświęcić pięć minut, żeby okazać choć minimalny szacunek autorce tekstu i innym czytającym? K.
Obrazek
Amanda Offline

Postprzez Amanda » 2 lis 2010, o 00:37

[autor docelowy - ceone]

Tekst dość przeciętny. Nie wiem czemu, ale strasznie mnie denerwuje użycie słowa "czarnowłosy" w tym drabbelku, wydaje mi się, że to określenie nie pasuje do sytuacji. Ale to subiektywna opinia.

I zakończenie. Chyba nie do końca zrozumiałam...
Ostatnio edytowano 2 lis 2010, o 00:38 przez Amanda, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Amanda Offline

Postprzez Amanda » 2 lis 2010, o 00:38

[autor docelowy - .Ironia.]

Szczerze mówiąc, to nie wiem, co mam sądzić o tym utworze.
Przesłania żadnego (tak mi się przynajmniej wydaje) i, jak już ktoś wspomniał, brak logiki. Tekst nic nie wnosi.
Drabble mogę przetrawić, gdy napisane są bardzo dobrym stylem i coś wnoszą. Twój utwór moich wymagań nie spełnia.
Zauważyłam, że już nic więcej nie napisałaś - mam nadzieję, że to nie z powodu mało pochlebnych komentarzy. W końcu żaden artysta nie zaczynał od razu pisać 'przewspaniałych dzieł'. Pisz, czytaj, pisz, czytaj - może masz to coś (czego nie można wywnioskować po utworze, który ma zaledwie 100 słów).
Pisz i nie zniechęcaj się.
Pozdrawiam i weny życzę.
Obrazek
Amanda Offline

Postprzez Amanda » 2 lis 2010, o 00:39

[autor docelowy - fakara]

Przez chwilę wydawało mi się, że ten tekst jest super. Że jest o fance drarry, która znów śni o swoich chłopcach a potem okazuje się, że ich nie ma, a ona, przez swoje uczucie do gatunku, trafiła do wariatkowa.
Ale później zobaczyłam, ta sama osoba jest w pierwszej i drugiej części. I wtedy się pogubiłam.
Można to zrozumieć, w ten sposób, że jest fan drarry - ale to oksymoron, który się kocha w Harrym i/lub myśli, że jest Malfoyem. To byłoby dość ciekawe, choć mało prawdopodobne. Chyba, że jest to dziewczynka, która myśli, że jest Malfoyem i wtedy kupuję to w całości - poznałam jedną taką:)
A jeżeli Malfoy jest prawdziwy, to fakt nieistnienia Harry'ego jest dość, hmm, niekanoniczny:P
Interpretacja jest bardzo trudna.

Następnym razem zabierz się za jakąś przyjaźniejszą dla autora i czytelnika formę:)
Obrazek
Amanda Offline

Postprzez Amanda » 2 lis 2010, o 00:39

[autor docelowy - Miss Granger]

O boru, miałam się nie zabierać do komentowania, ale jednak to zrobię, być może ku przestrodze. Już na początku powiem, że nie wniosę nic więcej niż moje poprzedniczki. Nie będzie tu żadnych słów otuchy i pozytywnych życzeń w pisaniu dalszych tekstów. Mam nadzieję, że przemyślisz dużo rzeczy i zastanowisz sie nad swoimi tekstami, a zwłaszcza w formie drabble, która, jak dla mnie, jest najtrudniejsza formą, zupełnie nie polecaną na początek.

Nienawidzę, gdy autor pisze coś na początku, przed tekstem, niezbyt pochlebnego na temat swojego opowiadania. Po jakiego grzyba samemu go oceniać? Zostaw to nam. Jeżeli nie jesteś pewna co do opowiadania, daj go komuś i zapoznaj się z jego opinią, a dopiero potem wystaw to na światło dzienne. Zazwyczaj, gdy ktoś tak zaczyna, mam ochotę od razu to wyłączyć, gdyż domyślam się, że tekst sięga dna i nie jest wart przeczytania.

Jak dla mnie to nie jest drabble. Wiesz, wbrew powszechnej opinii, ta forma nie cechuje sie tylko tym, że powinna zawierać bite 100 słów. Powinna mieć jakieś przesłanie, jakaś widoczną formę, wątek, coś niespodziewanego. U Ciebie nic z tych rzeczy nie było. Pierwszą rzeczą o której sobie pomyślałam, było "... wycinek tekstu rodem z jakiegoś Blmisha" i nie jest to raczej nic pozytywnego.
Uważam, że lepiej czytałoby się gdyby tekst był w pierwszoosobowej formie, niżeli opis narratora wszechwiedzącego. Zakończenie okropne. Samo przedstawienie Draco w takiej formie jest już dostatecznym grzechem. Nie jest ostatecznie powiedziane, że to Malfoy, więc mam nadzieję, że to nie był on, a Ty pomyliłaś forum. Chociaż gdyby to opowiadanie zawierało coś głębszego byłabym w stanie to zaakceptować, lecz TO, absolutnie nie.

Chciałam to przeczytać jako ostatnie opowiadanie na dzień dzisiejszy, takie krótkie drabble na dobranoc, teraz raczej nie usnę spokojne.

Pozdrawiam, absolutnie zawiedziona Pata
Obrazek
Amanda Offline

Postprzez CrazyCry » 18 lut 2012, o 14:24

W sumie to słabiutkie. Piszę krótko, bo w zasadzie wszystko, co mi przyszło do głowy, zostało już uwzględnione prze poprzedniczki.
krystalan - fan drarry oksymoronem? No nie byłabym tego taka pewna. Jest paru gejów wśród nas, nieładnie ich dyskryminować, szczególnie, że ich uwielbiami :P. Poza tym znam też jednego yaoiste, wyobraź sobie, heteroseksualnego!
Zastanawiam się, dlaczego przenosiłyście wszystkie teksty z poprzedniego forum, nawet te słabe, nawet te, których autorzy nie wykazali chęci udzielania się na nowej stronie? Przecież jakby ktoś chciał, sam przeniósłby swoje teksty.
Aerobic -> aerobik
Fanfic -> fanfik
Nie fanfick x.x
Fanpage "Effeminate boys"
CrazyCry Offline

Postprzez @si@ » 3 lut 2019, o 00:51

Przez chwilę wydawało mi się, że ten tekst jest super. Że jest o fance drarry, która znów śni o swoich chłopcach a potem okazuje się, że ich nie ma, a ona, przez swoje uczucie do gatunku, trafiła do wariatkowa.

Miałam dokładnie to samo wrażenie. Wtedy ten tekst mógłby mieć niezły potencjał. Niestety, jeżeli bohaterem jest jednak Draco, tekst staje się dla mnie zupełnie niezrozumiały...bo albo Harry jest wytworem wyobraźni Dracona (wtedy pytanie o sensowność całego pomysłu), aabo wyobrażony jest tylko "jego" Harry- tzn.ten bliski. Pogubiłam się. Mam wrażenie, że za duży wysiłek intelektualny czytelnika jak na tak krótką formę.
@si@ Offline

Powrót do Drarry