[D] Łazienka

Teksty poświęcone parze Harry/Draco.

Postprzez Alice K » 30 sie 2014, o 15:33

Napisałam króciutką głupotkę, może komuś się spodoba. Nie jest to pełnowymiarowe drabble, bo ma 150słów. Nie potrafię wymyślać tytułów.

Autor: Alice K
Tytuł: Łazienka
Rating: PG13

Łazienka

Minerwa McGonagall, idąc korytarzem do Wielkiej Sali, usłyszała głos dobiegający z łazienki Jęczącej Marty i zatrzymała się.
     — Wyciągaj swoją różdżkę, Potter! — Draco Malfoy wypowiedział to zdanie, przeciągając sylaby tak, jak miał to w zwyczaju. Jego ton sugerował, że nie toleruje sprzeciwu.
     Minerwa zmarszczyła brwi i cicho westchnęła. Wiedziała, że chłopcy za sobą nie przepadają i najchętniej rozszarpaliby się na strzępy. Ich ciągłe wyzwiska i złowrogie spojrzenia, które posyłali sobie na korytarzu, świadczyły o wyraźnej niechęci i nienawiści do siebie nawzajem. Jednak pojedynkowanie się w damskiej toalecie było grubą przesadą.
     Profesor McGonagall zamierzała obu domom odjąć po dwadzieścia punktów za tak karygodne zachowanie. Chwyciła za klamkę i szybkim krokiem weszła do łazienki. Widok, jaki tam zastała, zaszokował ją. Harry miał opuszczone spodnie, a na wierzchu dyndała jego… różdżka.
     W tym momencie Minerwa mogła pomyśleć o wielu sprawach, ale przez jej głowę przemknęła tylko jedna jedyna rzecz. „Potter ma naprawdę niezły sprzęt”.
Ostatnio edytowano 31 sie 2014, o 21:17 przez Alice K, łącznie edytowano 1 raz
Alice K Offline

Postprzez SzmaragDrac » 31 sie 2014, o 13:49

Tekst bez komentarza to doprawdy okropieństwo! Sama wiem, jak czekam z niecierpliwością na jakikolwiek odzew pod moimi tekstami (co prawda komentarze mam, ale więcej się zawsze przyda, bo komentarze cieszą ;P).

Już po pierwszej kwestii Dracona zorientowałam się, o co chodzi. Przewidywalne dosyć dziełko, ale w sumie przyjemne ;) Pomysł może nie jakiś odkrywczy, ale w zasadzie całkiem mi się podoba. Tylko ostatnie zdanie (a raczej myśl) McGonagall trochę mi nie pasuje. Wiem, że chciałaś jeszcze bardziej zszokować czytelników, ale... To takie niekanoniczne. Już lepiej by było, gdybyś wspomniała coś o różdżce, no nie wiem, że Potter ma imponującą czy coś.
Ogólnie jednak drabble całkiem niezłe. Nadawałoby się na Poniedziałkowy Pocieszacz Drarrowy (szczególnie na jutro - pocieszenia trzeba będzie baaaardzo wiele!).

Ze strony technicznej:
Spoiler: pokaż
Minerwa McGonagall, idąc korytarzem do Wielkiej Sali, usłyszała głos dobiegający z łazienki Jęczącej Marty i zatrzymała się.
Brakuje przecinka i masz błąd - zamiast "idąc", napisałaś "idąć".
Draco Malfoy wypowiedział to zdanie, przeciągając sylaby tak, jak miał to w zwyczaju.
Brakuje przecinka.
Widok, jaki tam zastała, zaszokował ją.
Znów brakuje przecinka ;)
„Potter miał naprawdę niezły sprzęt.”.
"Miał"? Bardziej pasowałoby chyba "ma". Plus kropka (niebieska) do wyrzucenia.

Ogólnie jednak czyta się płynnie, błędów rażących nie ma (bo tych kilka przecinków to każdemu się może zdarzyć :P). Całkiem przyjemnie.

Pozdrawiam i życzę mnóstwa weny!
Drac
Zaglądam tu rzadko, częściej można mnie złapać na Forum Mirriel pod tym samym nickiem.
Moje ao3.
SzmaragDrac Offline

Postprzez niespokojnie » 31 sie 2014, o 14:31

Szanowna pani Minerwa aprobująca... różdżkę Harry'ego Pottera. :) Jakkolwiek surrealistycznie i absurdalnie to brzmi. Niemniej, uznałam, że docenię tekst za ten element humorystyczny i Draco. Oczywiście, wraz z całym sprzętem, jaki miał mu do zaoferowania Potter.
Było przyjemnie, czyli tak, jak miało być, więc wszystko gra i buczy. Pozdrawiam i życzę dużo pomysłów! (:
"When I saw you I fell in love, and you smiled because you knew." - William Shakespeare
niespokojnie Offline

Postprzez LucyPhere » 31 sie 2014, o 17:35

Bardzo prosty tekst, ale za to jaki przyjemny :) Czyta się lekko i mimo że od początku wiedziałam o co chodzi, ostatniej kwestii się nie domyśliłam. McGonagall, która przychylającym okiem patrzy na sprzęt Pottera to bardzo perwersyjny obraz, ale za razem bardzo zabawny. już widzę jej minę :D bardzo fajne :)
Komentuję = dokarmiam autorów :D
LucyPhere Offline

Postprzez byarenlight » 2 wrz 2014, o 09:40

Ech, no ech, no ech.
Nie samymi pochwałami człowiek żyje, czasem trzeba człowieka kopnąć w tyłek, by zauważył, iż źle czyni. Albowiem, Alice K, źleś uczyniła, pisząc tę miniaturkę. To znaczy w moim mniemaniu, ponieważ mi się nie podobała. A nie podobała mi się z następujących względów:
1) przeczytawszy kwestię "Wyciągnij swoją różdżkę, Potter!" od razu wiedziałam, o co chodzi
2) przeczytawszy kwestię "Potter miał całkiem niezły sprzęt" wykrzywiłam górną wargę, wyrażając w ten sposób swe - bez urazy, choć to zabrzmi źle - politowanie. Alice, Alice. Znasz przecież McGonagall, wiesz, że takie zachowanie do niej nie pasuje. Prędzej widziałabym na jej miejscu, bo ja wiem, Lockharta. Tyle że on nauczał na drugim roku, a Potter gżący się z Malfoyem w wieku dwunastu lat nie pasowałby mi bardziej niż McGonagall do tej miniaturki.

Ale wyobraź sobie, że jednak udało Ci się wywołać mój uśmiech, a to w sumie sukces, bo nie uśmiecham się znowuż tak często przy lekturze, raczej w duchu myślę sobie "hehe, śmieszne", a facjatę mam nadal ponurą.
"Harry miał opuszczone spodnie, a na wierzchu dyndała jego… różdżka." - słówko "dyndała" jest bardzo radosne i ucieszne, i mię cieszy.

Więc, podsumowując, może nie uczyniłaś tak znowu źle, pisząc tę miniaturkę, bo poczucie humoru każdy ma inne, ale ździebko jest ten tekst nieprzemyślany. I wierzę, że stać Cię na więcej. Nie przejmuj się zbyt moją opinią, ja sama popełniłam w życiu kilka (albo i więcej) mało ambitnych tworów, to się zdarza każdemu. Grunt, to nie wstydzić się tego i wyciągać wnioski.
- Ty byłaś kiedyś nastolatką. Powiedz, jak mam sobie poradzić z Astor?
- Spróbuj z nią porozmawiać.
- Kiedy ostatnio próbowałem, powiedziała, że mnie nienawidzi i przeniosła się do Orlando.
- To teraz masz drugą szansę. Podziel się z nią czymś... Co robiłeś w jej wieku...
- Zabiłem psa sąsiadów.
- Tego lepiej jej nie mów.
byarenlight Offline

Postprzez @si@ » 3 lut 2019, o 01:04

:splywa: Umarłam. Uwielbiam takie pointy.
Biedna Minerwa, tak się pomylić. Ale chociaż widoki miała niezapomniane :hahaha:
Zgrabny, przezabawny obrazek.
@si@ Offline

Powrót do Drarry