Szukam Drarry

Czyli Wasze pytania, pomysły i uwagi.

Postprzez Aevenien » 12 kwi 2015, o 20:16

Kojarzy mi się z Irrestible Poison, czyli Na zawsze twój
Z Mackami nie ma żartów :mackigreen:

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Online

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez comawhite » 12 kwi 2015, o 20:35

Tak właśnie myślałam, nawet ściągnęłam ale niestety nie w całości, dlatego nie byłam pewna. Wie ktoś może, gdzie mogę pobrać całe "Na zawsze twój" w formacie PDF? Na chomikuj niestety nie ma.
comawhite Offline

Postprzez comawhite » 12 kwi 2015, o 20:56

Przeczytać mogę, jednak zależy mi, żeby wszystkie ulubione teksty mieć w telefonie i móc czytać je kiedy tylko chcę.
comawhite Offline

Postprzez SzmaragDrac » 16 kwi 2015, o 18:36

Nie kłam, ja ściągnęłam z Chomika całość :P
Poza tym zawsze możesz sobie skopiować tekst z forum ;)
Zaglądam tu rzadko, częściej można mnie złapać na Forum Mirriel pod tym samym nickiem.
Moje ao3.
SzmaragDrac Offline

Postprzez Aevenien » 17 kwi 2015, o 09:59

Jak to z Chomika? Nasze tłumaczenie???

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Online

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez Nefin » 17 kwi 2015, o 14:57

Na chomikuj znajdziesz wszystkie teksty jakie są tu na forum :D
Nefin Offline

Postprzez Aevenien » 17 kwi 2015, o 15:03

Chamówa.

Aevenien Online

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez Nefin » 17 kwi 2015, o 15:06

No tak, ale nic na to nie poradzisz xD
Nefin Offline

Postprzez euphoria » 17 kwi 2015, o 17:34

Jak nie poradzisz? Wystarczy zgłosić portalowi i oni się zajmą kasowaniem. Na chomiku użytkowniczki tygrysiaca http://chomikuj.pl/tygrysiaca jest całkiem sporo ficków stąd - pisałam do niej z prośbą, żeby pokasowała opowiadania, na których kopiowanie nie miała pozwolenia od autorów - podejrzewam, że ma do skasowania całe foldery, bo jakoś mi się nie wydaje, żeby ktokolwiek się zgadzał. Gonić i kasować całe chomiki, bo ludziom się popikoliło we łbach. Nie po to pisze, żeby ktoś kradł mi nawet to.
euphoria Offline

Lokalizacja: z obsydianowych tęczówek najmroczniejszego z Czarnych Magów

Postprzez Nefin » 18 kwi 2015, o 13:04

Autorzy są, bo to jest żywcem skopiowane z forum:P Tak jak jest tu to i tam. Przynajmniej ja trafiałem na takie.
Do adminów chomika możesz wyjechać z prawami autorskimi i może Ci się poszczęści. Wtedy usuną dany fik, ale to i tak walka z wiatrakami, bo co to za problem wrzucić ponownie? Nie wydaje mi się, żeby reagowali za każdym razem i usuwali opowiadania z wielu chomików. Tak to z nimi jest :)
Nefin Offline

Postprzez NewBroomstick » 18 kwi 2015, o 15:29

1. Nie mamy w regulaminie niczego na temat kopiowania czy niekopiowania do innych archiwów.
2. W „stopkach” większości tekstów brak ostrzeżeń czy życzeń na tenże temat.
3. Na forum znajdują się tłumaczenia tekstów oraz grafiki opublikowane bez zgody ich autorów.
4. Zajmujemy się twórczością fanowską, czyli z definicji balansujemy na granicy prawa autorskiego,
więc może nie przesadzajmy z tym oburzeniem, przynajmniej dopóki "chomiki" nie odbierają nam autorstwa?
Przejrzałam losowo kilka kont, niektóre miały całkiem cywilizowany opis ogólny (że teksty pobrane stąd a stąd), teksty bez wyjątku były prawidłowo opisane.
Sama czytam teraz głównie teksty z AO3, bo można je ściągnąć jako mobi. Może forum - sądząc po przeniesieniu się aktywności czynnych uczestniczek na inne kanały komunikacji - to już w ogóle przeżytek? ;)
This owl will self-destruct in five seconds
NewBroomstick Offline

Postprzez euphoria » 22 kwi 2015, o 15:50

Przenosimy się na AO3 i ff.net bo mnie boli, bo jednak na forum masz całkiem inny kontakt z człowiekiem.
Co do praw autorskich - zgadzam się, że balansujemy na ich granicach. Aczkolwiek chomiki mają tendencje do kopiowania jak leci bez opisu wszystkiego i tracisz kontrolę nad swoim tekstem. Ja swoje ficki oddaję do betowania po ich zakończeniu. Zatem automatycznie jeśli ktoś kopiuje coś bez mojej zgody i wiedzy - dostaje tekst z podejrzaną składnią i często literówkami. Do tego owa tygrysiaca w opisie wyraźnie dodała, że nie ma w plikach swoich tekstów, ponieważ jej zależy na tym, aby czytano je na blogu i tam komentowano - co jest jednocześnie hipokryzją do granic.

Naszą jedyną 'nagrodą' za pisanie są komentarze. Czy kudosy na ao3. Na forach też pilnuje się czy tłumacze mają zgody na translacje danych tekstów - przynajmniej na gospodzie. Spodziewam się, że drarry ma podobną politykę względem tłumaczeń.
euphoria Offline

Lokalizacja: z obsydianowych tęczówek najmroczniejszego z Czarnych Magów

Postprzez HoldenCaulfield » 18 lip 2015, o 10:00

.
Ostatnio edytowano 13 paź 2015, o 22:55 przez HoldenCaulfield, łącznie edytowano 1 raz
push the sky away
HoldenCaulfield Offline

Postprzez miss.malfoy » 6 paź 2015, o 18:47

Wcxoraj lub dwa dni temu robiłam maraton powtórkowy z moimi ulubionymi drarry i nagle dzisiaj przypomnoał mi się krótki fragmencik. Zanim przedstawię to co pamiętam dodam tylko,że to Draco był bardziej na pierwszym planie i to dotyczy jego. A wiec "JEGO DUSZA A RACZEJ TO CO Z NIEJ POZOSTAŁO" wiem bardzo długie..tak samo jak moja pamiec.Jesli to ulatwi to czytalam Red Hills, Zwiazani,Dlaczego wlasnie ty,Zagubione serce. Wirm,ze jestescie najlepsi i moze akurat komus cos swita.
miss.malfoy Offline

Postprzez Altair » 26 paź 2015, o 10:09

Hej, ostatnio przeczytałam drarry "Wiara" i ktoś w komentarzach napisał że isnieje kontynuacja. Wie ktoś czy to prawda i czy jest po polsku?
Altair Offline

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kto pyta, nie błądzi