Studnia życzeń

Wszystko, o co chcielibyście zapytać/poprosić Administrację, a nie wiecie jak

Czyli Wasze pytania, pomysły i uwagi.

Postprzez NewBroomstick » 19 sty 2014, o 13:06

Pomyślałam, że wobec niejakiej atrofii bezpośredniej komunikacji międzyludzkiej, którą daje się zauważyć na forum, nie od rzeczy będzie założenie takiego wątku. Jeśli się mylę, nie mam nic przeciwko jego usunięciu.

Prośba nr 1
Zwracam się z uprzejmą prośbą o uaktualnienie Spisu treści. Od ostatniej aktualizacji w czerwcu zeszłego roku przybyły następujące utwory (wymieniam w kolejności alfabetycznej, abstrahując od ich wartości*):

1/100 myśli [M] – autor: Ananaa
Biała historia [D] – autor: Mamona
Ciało [M] – autor: breathgiving
Coś dziwnego [NZ] – autor: byarenlight
Czy już mnie kochasz? [M] – autor: Armagedon
Fantazje [D] – autor: Czarna ;3
Kroki do prawdziwej miłości [M] – autor: Hana777
Lodziarnia c.d. – autor: 41NonaYklim
Mgnienie [M] – autor: lilyan
Napisy końcowe [NZ] – autor: air.beaufag
Nie spodziewał się, że… [M] – autor: Hana777
Nie wszystko jest takie, na jakie wygląda [NZ] – autor: drarry
Nigdy nie… [M] – autor: FaithWood, tłumaczenie: NewBroomstick
Noc kuszenia czarownic [M] – autor: DracoGotGame, tłumaczenie: Aribeth
Pani Wiara [M] – autor: line-chan
Pod nadzorem [NZ] – autor: slytherincess, tłumaczenie: Donnie
Powiedz to! [D] – autor: Czarna ;3
Przebudzenie [D] – autor: Czarna ;3
Sekretny pamiętnik Dracona Malfoya: arystokraty, partacza i nieokiełznanego homoseksualisty [NZ] – autor: alysian_fields, tłumaczenie: Mamona
Ślizgońskiego Nowego Roku [D] – autor: Marietta
Teraz jestem z tobą [M] - autor: QueenNarnia, tłumaczenie: Binia
Ty i ja [M] – autor: Poseida Lunar, tłumaczenie: Mamona
Wróć ze mną do domu (dziś jesteśmy młodzi) [NZ] - autor: femmequixotic, tłumaczenie: Lasair, Kaczalka
Wspomnienia [D] – autor: Czarna ;3
W tajemnicy [D] – autor: Yasna
Zamaskowany [M] – autor: Yahtzee, tłumaczenie: Kaczalka
Z ulgi [D] – autor: Kaśś

* Prośba nr 2, związana z 1
Czy kilka z tych (oraz innych) tekstów nie powinno już znaleźć się w Lochach (które swoją drogą mogłyby być także cmentarzyskiem dla dzieł trolli oraz utworów skrajnie przeraźliwych pod względem literackim)?
This owl will self-destruct in five seconds
NewBroomstick Offline

Postprzez Kasia » 20 sty 2014, o 21:19

Ad prośba nr 1: zaktualizowane, dzięki za listę.

Odnośnie drugiej prośby. Ja osobiście wolałabym się kilka(naście) razy zastanowić przed przeniesieniem tekstu do Lochów. Nie każdy tekst wyglądający na prowokację, faktycznie nią jest. W przypadku tekstów "skrajnie przeraźliwych pod względem literackim" gdzie postawić granicę? Dla mnie skrajnym będzie już tekst bez spacji po przecinkach, bo mnie osobiście odrzuca na ten widok. A inna osoba przymknie na to oko, przeczyta i może nawet uzna za ciekawy. Podkreślam jednak, że jest to moja prywatna opinia.
"Harry się odprężył. Nie było się w ogóle o co martwić. W końcu Hagrid uwielbiał wredne bestie."

"Mała rada, Ted. Hermiona nie je mięsa, więc jeśli zabierzesz ją do jednej z tych knajp, w których podają steki tak słabo wysmażone, że jeszcze muczą, gdy zaczynasz je kroić, to kompletnie zniweczysz swe szanse dobrania się jej do majtek. "

"Potter, jak można się było spodziewać, okazał się zwolennikiem przytulania (co mogło zostać uznane za dość szczęśliwy zbieg okoliczności, bo Draco był raczej nogą w przytulaniu, za to doskonałą przytulanką)."
Kasia Offline

Postprzez NewBroomstick » 20 sty 2014, o 21:20

Kasiu, dziękuję za aktualizację!

ETA
Napisałyśmy w tym samym momencie, więc odpowiem na Twoje rozważania: to trudne pytanie. O ile pamiętam, na forum nigdy nie było selekcji "na bramce" - jakimś cudem teksty trzymały znośny pozom same z siebie. Pierwszy raz dylemat, co zrobić z trefnym fantem, pojawił się chyba przy pierwszej części nieszczęsnej Lodziarni, która ostatecznie wylądowała w Lochu jako tekst porzucony (jak zwał, tak zwał). Myślę, że jeśli nawet nie zajmować się innymi, powinna dołączyć do niej część druga.
Wiem, że trochę późno na takie działania, że forum już nie bardzo ma siłę oddychać, że nie ma komu tego robić - ale może warto byłoby na wzór innych chociaż oczyścić samą bazę tekstów z tych ewidentnie zarzuconych? Nagromadziłyście przez trzy czy cztery lata sporo fajnych opowiadań - szkoda, żeby zniknęły pod warstwą śmieci (zakładam, że forum będzie jeszcze przez jakiś czas utrzymywane).
Ostatnio edytowano 22 lut 2014, o 13:48 przez NewBroomstick, łącznie edytowano 1 raz
NewBroomstick Offline

Postprzez NewBroomstick » 21 lut 2014, o 09:38

Prośba nr 3
Proszę uprzejmie o wiadomość, czy ktoś odbiera wiadomości o zgłoszeniu posta. W ciągu ostatniego miesiąca zgłosiłam kilka postów ze świeżo założonych kont, zawierających pretekstową treść i komercyjne linki, jako spam. Nie wiem, czy brak reakcji przypisywać innemu postrzeganiu takiej działalności przez Administrację, czy nie daj Merlinie czemuś innemu.
NewBroomstick Offline

Postprzez NewBroomstick » 17 maja 2014, o 21:53

W związku z zakwitaniem takich kwiatów » ja jednak ponawiam prośbę nr 2 - jeśli jeszcze tli się tu jakiś duch Moderacji (nawet jeśli sama wychodzę przy tym na Irytka).
NewBroomstick Offline

Postprzez Kasia » 31 maja 2014, o 16:30

Ad prośba nr 3: nie daj Merlinie czemuś innemu. Przejrzałam, usunęłam podpisy.
Ad ponowiona prośba nr 2: z ciężkim sercem i rozterkami, ale przeniosłam.
"Harry się odprężył. Nie było się w ogóle o co martwić. W końcu Hagrid uwielbiał wredne bestie."

"Mała rada, Ted. Hermiona nie je mięsa, więc jeśli zabierzesz ją do jednej z tych knajp, w których podają steki tak słabo wysmażone, że jeszcze muczą, gdy zaczynasz je kroić, to kompletnie zniweczysz swe szanse dobrania się jej do majtek. "

"Potter, jak można się było spodziewać, okazał się zwolennikiem przytulania (co mogło zostać uznane za dość szczęśliwy zbieg okoliczności, bo Draco był raczej nogą w przytulaniu, za to doskonałą przytulanką)."
Kasia Offline

Postprzez NewBroomstick » 31 maja 2014, o 17:25

@>--,--'--
NewBroomstick Offline

Postprzez Aevenien » 8 lip 2014, o 21:14

Czy ja jestem ślepa, czy Ty też Kasiu nie widzisz tych zgłoszonych postów?

Nie za bardzo potrafię się do nich dogrzebywać, ale z jednego zgłoszonego (znalezionego przypadkiem) już łatwo. ;) K.
Z Mackami nie ma żartów :mackigreen:

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez NewBroomstick » 9 lip 2014, o 14:59

Aev, Kasia chyba je zedytowała. Taki post był np. tutaj: viewtopic.php?f=8&p=44663#p44663.
NewBroomstick Offline

Postprzez Aevenien » 9 lip 2014, o 23:34

Wiem, ale wcześniej też nie widziałam, weird

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez SzmaragDrac » 26 lip 2014, o 16:23

Być może ja bym się nie "obraziła", ale na pewno nie byłabym zadowolona, widząc coś takiego pod tekstem, nad którym pracowałam w pocie czoła przez bardzo długi okres. Popieram w tej chwili lilyan i pragnę zauważyć, że to nie jest nasze widzimisię, ale użytkowniczka aleksis łamie Regulamin, o czym wspomniała moja przedpiszczyni. Ja naprawdę rozumiem, że tekst może wywyoływać spore emocje (i nawet dobrze, gdy tak się dzieje ;)), ale minimum kultury obowiązuje każdego. A już na pewno w takim stopniu, by nie używać wulgaryzmów.
Zaglądam tu rzadko, częściej można mnie złapać na Forum Mirriel pod tym samym nickiem.
Moje ao3.
SzmaragDrac Offline

Postprzez NewBroomstick » 26 lip 2014, o 17:54

Lilyan, czy użyłaś do zgłaszania postów przycisku z wykrzyknikiem? Wydaje mi się, że dzięki temu Administracja dostaje jakieś powiadomienie.
NewBroomstick Offline

Postprzez byarenlight » 26 lip 2014, o 20:18

Mi bez roznicy, czy moja komedia podoba sie dojrzalym czy niedojrzalym czytelnikom, z kazdej pozytywnej reakcji potrafie czerpac radosc, no ale... coz. Regulamin...
- Ty byłaś kiedyś nastolatką. Powiedz, jak mam sobie poradzić z Astor?
- Spróbuj z nią porozmawiać.
- Kiedy ostatnio próbowałem, powiedziała, że mnie nienawidzi i przeniosła się do Orlando.
- To teraz masz drugą szansę. Podziel się z nią czymś... Co robiłeś w jej wieku...
- Zabiłem psa sąsiadów.
- Tego lepiej jej nie mów.
byarenlight Offline

Postprzez Aevenien » 26 lip 2014, o 22:38

właśnie te powiadomienia idą chyba w kosmos, bo grzebię i grzebię w panelu admina i nie widzę ich za chiny

Anyway, zedytowałam komentarze i napisałam do autorki ostrzeżenie.
Ah i jeszcze zrobiłam limit 10 emotek na post :)

Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez NewBroomstick » 26 lip 2014, o 23:01

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
(no co? tylko sprawdzam!)
NewBroomstick Offline

Następna strona

Powrót do Kto pyta, nie błądzi