AKCJA NUMER II — A THOUSAND BEAUTIFUL THINGS

tłumaczenia zbiorowe

Postprzez Aribeth » 2 lip 2012, o 18:46

ja jeden rozdział, maks dwa też z chęcią przetłumaczę, byleby to nie były jedne z pierwszych, wolałabym te pod koniec, jeśli można :)
Aribeth Offline

Postprzez Kaczalka » 2 lip 2012, o 18:54

Mam pytanko w kwestii betowania. Robimy tak jak przy IP, czyli najpierw beta językowa, a potem ktoś jeden poprawia od strony polskiej? Czy tylko jedna osoba betuje? Szczerze mówiąc, wolałabym wyjście drugie.
Aev, pisząc "koordynacja", co miałaś na myśli? Chyba że chodzi Ci właśnie o betowanie całości?

Co do tłumaczenia ja mogę 1 i 2, a potem 1 sequela.
no podpis
Kaczalka Offline

Postprzez Aevenien » 2 lip 2012, o 18:58

Koordynacja - grafik, ogarnięcie terminów, podzielenie całości i w ogóle :D

Nie wiem jak z betą, wydaje mi się, że pierwsze wyjście jest najlepsze, ale nie będę się upierać ;)
Z Mackami nie ma żartów :mackigreen:

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Online

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez Kaczalka » 2 lip 2012, o 19:17

Oczywiście, że pierwsze wyjście jest lepsze dla tekstu, ale wszystko trwa dużo dłużej. I znajdź kogoś, kto się betowania całości podejmie ;)
no podpis
Kaczalka Offline

Postprzez Aevenien » 2 lip 2012, o 19:47

Myślałam o sobie właśnie? Mam ostatnio za dużo betowania ze zgodnością, więc beta bez zgodności brzmi wspaniale XD

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Online

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez Ferris » 2 lip 2012, o 20:14

To ja się też zgłaszam do tłumaczenia :) do sequela też :) po 3 rozdziały może byc :)
"And if you go, I wanna go with you
and if you die, I wanna die with you
take your hand and walk away..."

Lonely day by System of a Down
Ferris Offline

Postprzez byarenlight » 2 lip 2012, o 21:18

Mogę coś przetłumaczyć, jeśli zabraknie ludzi. Zgłaszałam się już na PW do Teamu Drarry, ale zanim się tam ktoś zaloguje, to pewnie wieki miną xD W razie czego jestem otwarta na jakiś test czy coś.
Rozdział, góra dwa.
- Ty byłaś kiedyś nastolatką. Powiedz, jak mam sobie poradzić z Astor?
- Spróbuj z nią porozmawiać.
- Kiedy ostatnio próbowałem, powiedziała, że mnie nienawidzi i przeniosła się do Orlando.
- To teraz masz drugą szansę. Podziel się z nią czymś... Co robiłeś w jej wieku...
- Zabiłem psa sąsiadów.
- Tego lepiej jej nie mów.
byarenlight Offline

Postprzez Aevenien » 2 lip 2012, o 21:28

Super, coś pomyślimy nad małymi teścikami dla nowych osób :)

Aevenien Online

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez zanda » 2 lip 2012, o 22:46

Nie bić! Nie bić! Już jestem! Mogę nieco przetłumaczyć, zrobić trochę zgodności...
Ale ilościowo będę mogła się zdefiniować dopiero, gdy określicie czasoprzestrzeń, bo zajęć mi ostatnio jakoś nie ubywa... :P
zanda Offline

Postprzez Ka » 2 lip 2012, o 23:15

Czy wiadomo, kiedy to tłumaczenie będzie miało miejsce? Bo nie jestem pewna, jak u mnie z czasem, zwłaszcza po wakacjach. Mogę betować zgodność i język (to zwykle i tak na siebie nachodzi), ale przecinki i całą resztę tego typu drobiazgów ktoś musiałby jeszcze po mnie sprawdzić, tak jak to było przy IP.

(Umm, no i chyba musiałabym najpierw przeczytać ten tekst. 8-) Ale od tego mam wakacje, nie? W każdym razie nie widzę żadnych odrzucających ostrzeżeń, więc powinno być w porządku.)
"I don't approve of this," Arthur declares. "Who are these people and why are they writing haikus about my ankles?"

(It's only time.)
Ka Offline

Order Złotej Kałamarnicy

Postprzez Kaczalka » 3 lip 2012, o 07:22

Czasowo to będzie, kiedy skończymy IP, czyli jakoś początkiem sierpnia.
Jeśli ja będę zaczynała, to na pewno wyrobie się do końca lipca z rozdziałem 1 (siedzę sama w domu przez 2 tygodnie - raj na ziemi ;) )
no podpis
Kaczalka Offline

Postprzez Aevenien » 3 lip 2012, o 13:07

Ja myślę, żeby zacząć pod koniec sierpnia, żeby były ze 2 rozdziały w zapasie w razie czego. Grafiki, choć genialne w swej istocie, mają jednak tendencje do rozjeżdżania się, a wiadomo, że im więcej osób tym trudniej wszystko zgrać ;)
I żeby nie było żadnych niejasności, ja betuję całość ogólnie, a do reszty potrzebujemy bet językowych, także zgłaszać się! :D

Aevenien Online

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez Miris » 3 lip 2012, o 13:41

W ogóle nie mam czasu, ale trzymam się zasady im więcej masz na głowie, tym więcej sobie dołóż :P. Niedawno zgłosiłam się do tłumaczenia fika z innego fandomu, ale kawałek już mam, wisi nade mną inne tłumaczenie z HP, które powinnam skończyć w tym tygodniu, no ale XD
Przetłumaczyć 25 stron to dla mnie za dużo, ale mogę zgłosić się na betę językową :D. Chociaż uprzedzam, że przecinki też będę poprawiać, to jest silniejsze ode mnie :lol2:.
A więc teścik, hę? ;>
Drarrytozuoaleitakjekocham.
Miris Offline

Postprzez Aevenien » 3 lip 2012, o 16:56

Super, okej, teścik poleciał na Wasze mejle, myślę, że 4-5 dni starczy? Jakby co to mówcie, ale teścik na betę zgodności ma niecałe dwie strony, a na tłumaczenie pół, także się nie przepracujecie ;)

Aevenien Online

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez byarenlight » 3 lip 2012, o 17:36

I'm out! Nie dam rady wziąć się za tłumaczenie pod koniec sierpnia i później, więc nie ryzykuję, bo wezmę i zawiodę.
- Ty byłaś kiedyś nastolatką. Powiedz, jak mam sobie poradzić z Astor?
- Spróbuj z nią porozmawiać.
- Kiedy ostatnio próbowałem, powiedziała, że mnie nienawidzi i przeniosła się do Orlando.
- To teraz masz drugą szansę. Podziel się z nią czymś... Co robiłeś w jej wieku...
- Zabiłem psa sąsiadów.
- Tego lepiej jej nie mów.
byarenlight Offline

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TEAM DRARRY