Chrapka na Pottera

Drarry głównie oprócz tego severus Lucjusz i hermiona

Teksty porzucone.

Postprzez Dragomira » 17 maja 2014, o 18:59

Uwaga! To moje pierwsze dzieło proszę o wyrozumiałość aha i mam awersie do jakichkolwiek znaków interpukcyjnych
I. Eliksiry i konsekwencje.

Posiadając zawiłą wiedzę na temat eliksirów można zrobić wszystko w tym rozkochać nawet największego wroga i dlatego będziemy ważyć dziś Amortencje. Niestety tylko paru z was uda się to zrobić. Aci którzy w ciągu tygodnia tego nie dokonają - prowadziła swój monolog odziana w łopoczącą czarną szatę postać znana wszystkim jako postrach Hogwartu- Sewerus Snape -Nie przejdą !!!!- wykrzyknął w prost do ucha przestraszonego Nevilla- Longbottom nie patrz tak jakbyś miał zejść na zawał minus dziesięć punktów dla Gryffindoru . - po chwili namysłu dodał - Wyjątkowo możecie wybrać pary- wszyscy Gryffoni bez wyjątku rzucili się w stronę Naczelnej kujonicy Hogwartu Hermiony Granger przy okazji ją tratując . Uczniowie niczym bydło rzuciło się w stronę najlepszych uczniów
-Spooooooooooooooookuj- widząc wasz entuzjazm khyy to znaczy strach postanowiłem zmienić zdanie- wszystko to wymuwił ze szatańskim uśmiechem teraz Gryffoni zauważyli że tylko oni dali ponieść się fali szału. Ślizgoni nadal siedzieli na swoich miejscach prości jakby połkneli kije piłując paznokcie - (Pansy) , objadając się (Crabbe Goyle ) lub lewitując do toreb Gryfonów bomby klejowe (Blaise) opcjonalnie czesząc włosy (Draco) .
-Tak wiec wylosujemy pary.Co wy na to ? I nie nie możecie zgłosić sprzeciwu. Tak Granger? Zapytał mistrz eliksirów ,czekając na głos sprzeciwu , by odebrać punkty
Hermiona poprawiając się na krześle przedstawiła swój koncept
- Promując miedzy domową przyjaźń zgodnie z wolą dyrektora proponuje pary mieszane -
- Granger minus 20 i szlaban dziś 21 będziesz mogła odrobić punkty za bezczelne odzywki i za przemądrzałość . Dobrze wiem co mam robić- wywrzeszczał do ucha uczennicy
- Tak panie psorze jakieś specjalne zadanie - wyszeptała kokieryjnie do ucha Snape
Wszyscy zamarli ciszę przerwał wrzeszczący Draco Malfoy ,który przerwał poprawianie fryzury
- Jak możesz robić to mojemu ojcu on cię kocha ty przebrzydły zdrajcą . On o wszystkim się dowie .
- Draco nie panikuj twój ojciec dołączy ty też możesz do nas dołączyć - draco wyraźnie się uspokoił
- Dobrze ale Pottera ma zaprosić Granger . Oświadczył blondyn wskazując w stronę wybrańca
- Dobrze. Hermiono słyszałaś?
- Oczywiście .
Wtedy mózg Harry'ego nie wytrzymał i po prostu zemdlał . Reszta klasy rzucała na siebie Obliviate w obawie o śmierć z przerażenia.

Gdy Harry się obudził zauważył pochylającego się Draco i Hermione nie zważając na konsekwencje zapytał
- Czy to co działo się na eliksirach było tylko snem- zamiast głosu Hermiony usłyszał głos tak łudząco podobny do Malfoya, że nie mógł być to nikt inny .
- Tak masz przyjść albo zostanie z wywalony ze szkoły muhahaaha - diaboliczny śmiech pogłębił przerażenie Gryfona. Zamiast ucieczki Harry wybrał drugą opcje ignorowanie
- Gdzie reszta ?
Tym razem odpowiedziała jego wieloletnia przyjaciółka -Ron i Neville przez przypadek wypili amortencje tą ulepszoną przez Freda Georga a reszta klasy zuciła na siebie tak silne zaklęcie zapomnienia że wylądowali w Mungu możliwe że nigdy nie odzyskają pamieci .
------------------------------------------

20.55
-Harry idziesz - to pytanie zadała nieświadoma przerażenie chłopaka Gryfonka
- A mam inne wyjście - zajeczał chłopak
-Lepsze to niż oglądanie naszego gryffońskiego romansu Ron i Neville.- - Nie wcale nie- zrezygnowany Harry podążył do lochów za Hermioną.
Dochodząc do kwater ,,nietoperza" wybraniec był już pogodzony z swoim losem cóż będzie uczestniczył z najlepszą przyjaciółką kujonką i do tego ladaczicá i trzema największymi wrogami
-Jeszcze Voldemort i będzie komplent- mruknął pod nosem
- Coś mówiłeś Harry- zapytała dziewczyna
- Nie nic
Zaprzestali konwersacji bo doszli do kwater mistrza eliksirów. Hermiona zapukała
Puk puk
Po chwili drzwi otworzył Malfoy senior
- O panna Granger i panicz Potter nareszcie niecierpliwiliśmy się .
-Naprawde- zapytał Chłopak
-O tak szczególnie Draco mam jednak wrażenie ,że nie będzie mi dane pana głębiej poznać Draco nie lubi się dzielić ma to po matce
Dragomira Offline

Postprzez wężousta » 17 maja 2014, o 21:26

Nie wiem co powiedzieć. Należę do osób, które uważają, że dla początkujących trzeba być łagodnym, nie oczekujmy dzieła sztuki po pierwszym razie. Ale Twój tekst szczerze mnie odrzucił, wybacz, ale tłumaczenie się awersją do interpunkcji jest mierne, równie dobrze mogłabyś powiedzieć "nie lubię polskich znaków" i przestać używać liter "ą", czy "ę". Od tego są bety. Przez Twoje uwagi tekst stracił na wartości zanim zabrałam się do czytania. Potem było tylko gorzej.
Przecinki, jeśli takowe się pojawiały oddzielasz od wyrazów spacją, kropki tak samo. Uważam, że moja interpunkcja leży, rzadko wyłapuję przecinki w cudzych pracach, ale przez Twoją nie byłam w stanie przebrnąć, poddałam się w połowie i treści w żaden sposób nie mogę ocenić.
Ortografia? Nie wiem, czy powinnaś publikować, jeśli piszesz "wymówić" przez "u".
Tekst błaga o betę. Bez niej naprawdę nie warto cokolwiek wstawiać, bo złe opinie się posypią, myślę, że tu wszyscy się ze mną zgodzą.
Radzę poprosić kogoś o pomoc, może wtedy dam radę przeczytać całość.
To są jedynie ogólne uwagi, wymienienie wszystkich zajęłoby za dużo czasu na moje nerwy.
"Sewerus"? Jestem na "nie".

Pozdrawiam,
wężousta.

edit: Przyznaję, próbowałam czytać dalej. Poczułam się źle, że byłam niemiła i chciałam znaleźć jakieś pozytywy. Ale po drugiej połowie skutecznie wyzbyłam się wyrzutów sumienia. Ten tekst to kpina i ujma dla autorów tworzących polski fandom. Nie umiem tego inaczej ująć, przepraszam.

edit2: Aż czuję się głupio, że nie pomyślałam, że starasz się prowokować. Teraz mam kompleksy przez Twój tekst.
Ostatnio edytowano 17 maja 2014, o 22:04 przez wężousta, łącznie edytowano 1 raz
"A potem ich usta się spotkały i to było jak powrót do domu."

Obrazek Obrazek Obrazek
wężousta Offline

Cukiernik

Postprzez SzmaragDrac » 17 maja 2014, o 21:57

Uwaga! To moje pierwsze dzieło proszę o wyrozumiałość aha i mam awersie do jakichkolwiek znaków interpukcyjnych
Po tym zdaniu już wiedziałam, że to jest po prostu prowokacja. Najprawdopodobniej jesteś jakąś dziewczyną (a może i nawet chłopakiem?), która lubi trollować i patrzeć na niemiłe komentarze. Przykro mi, ale bardzo rzadko komentuje się tu (i ogólnie) prowokacje. Kiedy tylko ktoś się zorientuje, że tekst jesteś właśnie taki, to wszyscy go olewają, by umarł śmiercią naturalną. Cóż, ja się poświęcę i skomentuję. A przy okazji jasno zaznaczę, że to prowokacja i że nie warto tego komentować.

Błędy są takie, że od razu wiadomo, że są specjalnie. "Wymuwił"? No błagam, tak przecież trzecioklasistki piszą. A trzecioklasistki nie interesują się (jeszcze) yaoi, więc wybacz, ale nie uwierzę w to, że Ty sądzisz, że to jest poprawny zapis.
Tekstu nie da się zrozumieć. Umiejętna prowokacja to taka, która zawiera błędy możliwe do popełnienia (ale nadal irytujące), sytuacje niekanoniczne aż do bólu i przekaz, mający oburzać. Ty masz tylko błędy, w jakich możliwość popełnienia nie wierzę, sytuację na wpół kanoniczną (Snape, który się wydziera i rozdaje szlabany - OK, ale jakaś dzika orgia (chyba, bo przekaz jest kompletnie niezrozumiały) na szlabanie - nigdy w życiu, nawet w dobrych parodiach), a przekaz jest tak niejasny, że aż nie ma co się sensu doszukiwać. A już na pewno nie jakiejś koncepcji Drarry, która mogłaby obrazić Drarrystki.

No cóż, nie wyszedł Ci ani tekst, ani prowokacja. Nie życzę powodzenia. Nie pozdrawiam.
Drac
Zaglądam tu rzadko, częściej można mnie złapać na Forum Mirriel pod tym samym nickiem.
Moje ao3.
SzmaragDrac Offline

Powrót do Lochy