Komnata Wyzwań

uwaga - nisko latające macki

pojedynki literackie

Postprzez Aevenien » 29 kwi 2011, o 21:27

Tutaj rzucamy i łapiemy macki :)
Z Mackami nie ma żartów :mackigreen:

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez NewBroomstick » 9 cze 2013, o 11:33

Uwaga, rzucam mackę w tłum!

Tytuł: dowolny
Gatunek: dowolny, acz ze względu na formułę zadania trudno sobie wyobrazić, by wyszło coś innego niż crackfic.
Długość: 15 000 (+/- 1000) znaków ze spacjami (ok. 5 stron A4, TMR 12)
Zadanie: nafaszerować tekst jak największą liczbą aluzji literackich (mogą to być cytaty lub tytuły utworów z szeroko pojętego kanonu polskiego i europejskiego – powiedzmy z programu klasy humanistycznej LO), bez jakiegokolwiek ich oznaczania.
Cel: Oczywiście podwójny konkurs. Pozwolimy molom książkowym pobawić się w zgadywanki (identyfikację aluzji), a potem ocenić, czyje wyzwanie było bardziej satysfakcjonujące.

Nie żebym chciała podważać regulamin, ale proszę o podniesienie macki z otwartą przyłbicą, czyli tutaj, na widoku.
This owl will self-destruct in five seconds
NewBroomstick Offline

Postprzez wiwka14 » 15 sie 2014, o 12:48

Podnoszę mackę z otwartą przyłbicą! :) (jeśli to dobre miejsce, żeby to napisać).

Ile mamy czasu? Bo mnie niestety trza wsio tłumaczyć, głupiam zwyczajnie.

wiwka14
wiwka14 Offline

Postprzez NewBroomstick » 15 sie 2014, o 20:58

Macka walała się w pyle przez rok i kwartał bez mała, więc zaskoczenie jest niebywałe :) Mój pomysł zdążył się zdematerializować, podobnie jak przygotowany zestaw cytatów, więc niestety chyba spasuję...
This owl will self-destruct in five seconds
NewBroomstick Offline

Postprzez wiwka14 » 17 sie 2014, o 18:17

Och. Szkoda :(
Następnym razem nie pozwolę, żeby się w pył rozsypała
I żeby NewBroomstick tak długo czekała
Albowiem moja Wena, czy też Wen, obdarowuje mnie i bryka
Tasiemiec skończyłam, teraz czas na Komnatę Wyzwań :)
wiwka14 Offline

Postprzez wiwka14 » 22 sie 2014, o 15:23

A ja chciałabym rzucić szarą, kościstą macką (czy macki mają kości?) o kolejne wyzwanie.
Tytuł: Dowolny
Gatunek: Obojętny, ale podejrzewam, że wyjdzie angst/drama albo gorzej
Zadanie: Chcę drarry i jednego z nich cierpiącego po śmierci drugiego. Czy będą razem - zależy od konwencji Autora. Chcę depresji, gniewu i/lub szaleństwa. Chcę mocnego tekstu, prawie wulgarnego albo nawet całkiem wulgarnego, strasznego, działającego na psychikę. Nie musi się dobrze kończyć, ale może. Ale nie ma tutaj zmartwychwstania - Harry albo Draco nie żyje i koniec. Draco albo Harry może sobie z tym poradzić albo i nie. Może być na to nadzieja. Ale najlepiej taka szaleńcza, jeśli już.
Długość: Minimum pięć stron, ale to ma być miniaturka, więc nie więcej niż trzydzieści :)
Cel: Nakarmienie angstowych narkomanów.

wiwka14

PS: Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałam sposób rzucania macek :)
wiwka14 Offline

Postprzez wężousta » 22 sie 2014, o 20:09

Podnieś, lilyan, podnieś!
"A potem ich usta się spotkały i to było jak powrót do domu."

Obrazek Obrazek Obrazek
wężousta Offline

Cukiernik

Postprzez SzmaragDrac » 23 sie 2014, o 12:53

Nieee, lilyan teraz pisze swoje Dzieło Życia (Otchłań), które jest niesamowite i płonę w oczekiwaniu na kolejne rozdziały (pomińmy to, że jestem betą i czytam wszystko wcześniej od Was, a dodatkowo mogę słuchać narzekań, zachwytów i pomysłów, więc i tam mam więcej niż Wy ^^), bo tak bardzo mi się podoba. Więc jak mi tu podkusicie lilyan i jak ona podniesie tę rękawicę, to to będzie tak, jakbyście mnie na śmierć poprzez spalenie skazali, albowiem kiedy ona zajmie się pisaniem tego tekstu, ja nie będę się mogła doczekać ciągu dalszego Otchłani i ŁUMRĘ, mówiąc Wam: "Valete!"1. Miejcie to na uwadze. :tak:

1 - valete - łac. "żegnajcie"
Zaglądam tu rzadko, częściej można mnie złapać na Forum Mirriel pod tym samym nickiem.
Moje ao3.
SzmaragDrac Offline

Postprzez wężousta » 23 sie 2014, o 13:24

Idź Ty, z tym offtopem, zaraz Cię zgłoszę moderacji :devil:

Podtrzymuję moje podrzegania co do podniesienia macki!

Obrazek Obrazek Obrazek
wężousta Offline

Cukiernik

Postprzez SzmaragDrac » 23 sie 2014, o 14:12

Przekupy? Ty Zbereźniku jeden, Ty! :D
Ha, może i moje królestwo, ale mnie - w przeciwieństwie do Ciebie - pomysłu brakuje. No i ja to bym najchętniej zarąbała ich obu, a jak zarąbię ich obu, to nie spełnię warunków macki.
ALE WĘŻOUSTA NIECH SIĘ STRZEŻE, ALBOWIEM JA WYCZEKUJĘ JEJ TEKSTU! JUŻ NIEDŁUGO MA SIĘ JAKIŚ POJAWIĆ! WYMAGAM! ^^
Zaglądam tu rzadko, częściej można mnie złapać na Forum Mirriel pod tym samym nickiem.
Moje ao3.
SzmaragDrac Offline

Postprzez wężousta » 23 sie 2014, o 15:02

Ha, patrzcie jaka udana prowokacja, zasiałam napięcie i nerwowe wyczekiwanie :twisted:

Nie martwcie się, może kiedyś Wam ulżę.

Obrazek Obrazek Obrazek
wężousta Offline

Cukiernik

Postprzez wiwka14 » 24 sie 2014, o 12:48

O, to super :)
Ja oczywiście jestem chętna na pojedynek ^^

wiwka14

Edit: Chciałam tylko uściślić po przeczytaniu postów tutaj - w zasadzie można uśmiercić Draco/Harry'ego, ale dopiero na końcu, a cały tekst musi być poświęcony jego stracie. Bo to poradzenie sobie z tym albo nie...
wiwka14 Offline

Postprzez byarenlight » 24 wrz 2014, o 15:38

UWAGA! Leci zmacana macka!

Tytuł: dowolny
Gatunek: łorewer
Elementy obowiązkowe: Krzysztof Ibisz jako patronus*, powinien pojawic się również motyw skórki od banana powodującej czyjś upadek. Nie wymagam natomiast drarry dosłownego, wystarczy mi obecnośc i jakiś tam związek między Harrym i Draco, choc oczywiście drarry mile widziane.
Długośc: >3 str, czcionka 12 TNR

EDIT: Przeciwniczka ma prawo dodac własny warunek :D

*brawa za pomysł należą się diesirae
- Ty byłaś kiedyś nastolatką. Powiedz, jak mam sobie poradzić z Astor?
- Spróbuj z nią porozmawiać.
- Kiedy ostatnio próbowałem, powiedziała, że mnie nienawidzi i przeniosła się do Orlando.
- To teraz masz drugą szansę. Podziel się z nią czymś... Co robiłeś w jej wieku...
- Zabiłem psa sąsiadów.
- Tego lepiej jej nie mów.
byarenlight Offline

Postprzez SzmaragDrac » 24 wrz 2014, o 17:36

Gdybym miała czas, to bym podniosła xD Ale skoro nie mam, to dołączam się do lilyan: LUDZIE, NIECH KTOŚ PODNIESIE! :D
Moje ao3.
SzmaragDrac Offline

Postprzez diesirae » 24 wrz 2014, o 18:42

Ludzie, niech ktoś podniesie, nie mogę doczekać się tej dedykacji dla Moi :whistle:
"I'm, er, Harry Potter. And my intellect hasn't really progressed from the age of twelve. I really like, um, Quidditch, and also, evil is bad. Hermione's really more into the brainy stuff. Thank you for your time."
Obrazek

"- It's complicated
- I love complicated"

diesirae Offline

Mistrzyni Zlotów

Następna strona

Powrót do Klub pojedynków pod Wielką Kałamarnicą