Trzeci zlot drarrowy

Warszawa

czyli spotkamy się :)

Postprzez Miss Black » 15 lip 2011, o 00:27

Panie i... panowie!

Zwołujemy z Vol pospolite ruszenie naszej drarrowej szlachty, która w swych podbojach omijała dotąd miasto, choć może nie tak zasłużone jak nadmorski Gdańsk czy poczciwy Kraków, ale jakże zacne! Przybywajcie zatem z Polski całej, a jeśli podróż daleka Wam nie straszna, to i z obcych krain. Wszak gościniec o tej porze roku w znakomitym stanie! Wszystkich z radością powitamy chlebem i solą w naszych skromnych progach, noclegu nie poskąpimy, choć osobnych komnat dla każdego obiecać nie możemy. W rekompensacie za tę niedogodność przyjmijcie Waćpaństwo obietnicę uciech słodkich, których gród nasz zapewnia bez liku, lecz zważcie, że i one smak pełniejszy mają, gdy kompania w komplecie zebrana! A niechże ci, co dotychczas obowiązków wobec umiłowanej ojczyzny dopełniać nie raczyli lub im fortuna tej rozkoszy poskąpiła, nie wahają się ani na mrugnięcie oka dołączyć do braci naszej, bowiem z rozpostartymi ramionami każdą duszę powitamy!
A jeśli na tę porę jeszcze skuszonymi się nie czujecie, to przymknijcie powieki na moment niedługi. Wyobraźcie sobie łagodny wiaterek, budzący do życia gałązki drzew majestatycznie z góry patrzących, popołudniowe słonko promieniami muskające skórę, ptaszki świergoczące swą pieśń cichą, smak wedlowskiej czekolady, powoli w ustach się rozpływającej, a w tle pałacyk, co go Jan III Sobieski swej Marysieńce ukochanej ofiarował i ogrody, które w tafli jeziora swe piękno podziwiają. A to tylko sąsiedztwo nasze najbliższe, do Łazienek Królewskich się nieumywające! Pomyślcie o leniwym popołudniu spędzonym w drewnianych łódeczkach, które dryfować będą w cieniu tych drzew starych, o pikniku, co go na jeziorze urządzimy, o zawijankach upapranych w dżemie truskawkowym i przyprószonych cukrem pudrem. Nie zapomnimy też o soku dyniowym, wszakże przepis już przez Świstoświnkę dotarł. Lecz nie tylko wieś przyjdzie nam zobaczyć! Przecie nie darmo Prus oczami Wokulskiego się Warszawą zachwycał! Przejdziemy się Krakowskim Przedmieściem, skosztujemy sławetnych pączków na Chmielnej, uraczymy się kawą u Bliklego, pobłądzimy wąskimi uliczkami wśród kolorowych kamienic Starego Miasta, zejdziemy wzdłuż Barbakanu na Powiśle, gdzie swoje podwoje otworzy przed Wami najcudowniejsza biblioteka w tej części Europy, a potem wespniemy się na dach jej wzniesiony wysoko, by spojrzeć choć przez chwilę na odległą, starą Pragę. Gdy głód nas wreszcie dopadnie zawitamy na Plac Teatralny, gdzie restauracji wachlarz cały do wyboru. Zaś wieczorem odwiedzimy gospodę, gdzie mężowie w damskich sukniach pieśnią czas umilają i skosztujemy drinków wybornych.
Piszcie drodzy Państwo, piszcie jaka pora Wam najdogodniejsza!
Ostatnio edytowano 16 lip 2011, o 17:41 przez Miss Black, łącznie edytowano 1 raz
CALM YOUR MIND MY FRIENDS AND DON'T BE AFRAID TO DREAM A LITTLE BIGGER!
Miss Black Offline

Pack Mom

Postprzez Ka » 15 lip 2011, o 02:20

Łaskawa Gospodyni, któż mógłby odmówić, gdy kusisz tak pięknymi słowy? Czyli, MB, poetko Ty nasza, piszę się, oczywiście! Padłam przy "mężach w damskich sukniach, którzy pieśnią czas umilają". :lol2:

Jestem wolna od czwartego sierpnia, a zlot chciałabym jak najwcześniej, a w każdym razie tak, żeby 21 być w domu; ostatni tydzień przed wyjazdem do szkoły wolałabym mieć wolny. Czyli 4-21 sierpnia. Powiedz mi jeszcze, ile chcecie nas tam trzymać? ;)
"I don't approve of this," Arthur declares. "Who are these people and why are they writing haikus about my ankles?"

(It's only time.)
Ka Offline

Order Złotej Kałamarnicy

Postprzez Aevenien » 15 lip 2011, o 16:49

My z Dai możemy po 15 sierpnia dopiero... I YAY ZLOT!
Z Mackami nie ma żartów :mackigreen:

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez Miss Black » 16 lip 2011, o 17:52

Czyli wynik prosty: musimy się umówić gdzieś pomiędzy 15 a 21 sierpnia. Przyznaję, że mi ta data pasuje. :) A ile chcecie być? Jak dla mnie nasze dwudniowe zloty są za krótkie. Stanowczo za krótkie, a na dodatek mamy wakacje, więc i czasu więcej, jak mniemam. Poza tym sądzę, że koniecznie musimy mieć albo piątek, albo sobotę, jeśli chcemy wybrać się do klubu, który nie będzie świecił pustkami.
Ach, i już umówiłam się ze znajomym, który gra w rpg na seans czegoś takiego, więc może rozpracuję zasady i spróbujemy sobie pograć w wersję odpowiednio zmodyfikowaną do naszych potrzeb. :D W końcu nie możemy pozwolić, żeby mafia, czoła i zawijanki nam się przejadły, nie?
Miss Black Offline

Pack Mom

Postprzez Ka » 16 lip 2011, o 18:32

Jak to, ile? Jak najdłużej! :lol2: To prawda, że w dwa dni ledwie się przywitamy, już trzeba się żegnać. Nie mam złudzeń - dowolnie duża ilość czasu i tak zleci, zanim się obejrzymy. ;) Zwłaszcza że mamy tyle świetnych planów. Liczyłam, że ktoś jeszcze się odezwie i określi co do daty... 15-21 to akurat od poniedziałku do niedzieli, więc może uda się akurat tak, żebyśmy załapały się i na piątek, i na sobotę, zwykle w te dni najwięcej się dzieje.
"I don't approve of this," Arthur declares. "Who are these people and why are they writing haikus about my ankles?"

(It's only time.)
Ka Offline

Order Złotej Kałamarnicy

Postprzez nataliiee » 20 lip 2011, o 16:12

Wiadomo już kiedy będzie zlot i ile będzie trwał? ;)
Nienawidzę komentować...
nataliiee Offline

Postprzez Miss Black » 25 lip 2011, o 00:38

Ok. Jak dla mnie zlot może trwać od 15 do 21. Vol krzyczy z drugiego pokoju, że się zgadza. Wtedy więcej osób się załapie i jeśli ktoś będzie chciał wpaść tylko na dzień, dwa, to też da radę. Jak spiszemy kiedy będzie nas najwięcej, to na te dni ustalimy główne atrakcje. Co Wy na to?
Miss Black Offline

Pack Mom

Postprzez Ka » 25 lip 2011, o 14:16

Ja jestem za. :D

(It's only time.)
Ka Offline

Order Złotej Kałamarnicy

Postprzez Aevenien » 31 lip 2011, o 12:38

My z Dai chyba byśmy były 18, ja może wcześniej, ale nie wiem jeszcze. Ale będziemy na pewno!

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez Miss Black » 31 lip 2011, o 13:26

Ok. To czekamy. Wychodzi na to, że główny zlot będzie od 18-tego, ale zapraszamy Was od 15-tego. I hej, nikt więcej nie chce wpaść? Nawet na dzień, dwa?
Miss Black Offline

Pack Mom

Postprzez nataliiee » 31 lip 2011, o 13:42

Ja bym chciała, ale ze mną nigdy nic nie wiadomo ;)
I jak coś to 16 :)
Nienawidzę komentować...
nataliiee Offline

Postprzez Aevenien » 31 lip 2011, o 14:58

MB, mackowanie czas zacząć! :mackigreen:

Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez Miss Black » 1 sie 2011, o 13:06

Właśnie, właśnie! Tylko obawiam się, że nie mam ku temu talentu. Nawet wspaniałe zaproszenie nie podziałało. :( Może trzeba było go nie pisać w środku nocy?
Miss Black Offline

Pack Mom

Postprzez Zoe » 14 sie 2011, o 17:55

Zgłasza sie zaginiona w akcji Zoe. Melduję, że dołączam do warszawskiego zlotu, ale najprawdopodobniej od polowy tygodnia, czyli mniej więcej w czasie kiedy przyjedzie Aevenien. Praca, niestety, która muszę ogarnąć nie pozwala na całotygodniowa zabawę. Ktos zamawia paznokcie? x)
Zoe Offline

Zua Kobieta

Postprzez Miss Black » 14 sie 2011, o 17:57

Hahaha, rozmawiałam o Tobie z Aev dokładnie 9 minut temu. Siła macek jest niezgłębiona! Strasznie się cieszę, że wpadniesz i oczywiście zamawiam paznokcie. :D Super!
Miss Black Offline

Pack Mom

Następna strona

Powrót do Zloty