Strona 1 z 2

Niezdrowa rywalizacja

PostNapisane: 18 sie 2011, o 12:21
przez Kuma
Nie wiem, czy to jest odpowiednie miejsce, no ale trudno.

Chodzi mi o to, że, jak pewnie wszyscy wiedzą, często można się spotkać z czymś w rodzaju niezdrowej wręcz rywalizacji między SNarrystkami i Drarrystkami (albo innymi paringami, jednak między tymi dwoma chyba zawsze jest najostrzej). Teksty typu "śmierć Drarry" albo akcje "bojownicze", które zaobserwowałam na swoim forum... jak dla mnie są bezsensowne. Owszem - akcja w stylu "tłumaczmy i piszmy np. Drarry, żeby Snarry nbyło mniej" mogą się przyczynić do rozwoju fandomu i są jak najbardziej pożyteczne. Ale ale. Fakt, że jestem Snarrystką (albo Drarrystką) sprawia, że jestem gorsza? I w ogóle skąd ta rywalizacja? Dwa oddzielne paringi... nie można by żyć normalnie?

PostNapisane: 18 sie 2011, o 15:54
przez Ka
ŚMIERĆ SNARRY!

(A poważnie: chyba forum nie to. To prawda, że u nas toczy się zacięta walka między snarry i drarry, nie wspominając o froncie Zabić Ginny, ale tak poza tym wszyscy się kochają, więc gdzie jest problem?)

PostNapisane: 18 sie 2011, o 15:59
przez Kuma
Nie chodzi o to, że tutaj, na tym forum, to się dzieje. Chodzi o ogół. ; o Czy dyskusja musi dotyczyć tylko drarry.pl? Przecież działamy również poza jednym forum. '

Re: Niezdrowa rywalizacja

PostNapisane: 18 sie 2011, o 17:25
przez Liberi
.

Re: Niezdrowa rywalizacja

PostNapisane: 18 sie 2011, o 18:01
przez euphoria
ekhm - ja powiem tak... zanim powstał temat zmieniłam podpis i chyba znów go zmienię na stary bez napisów...
jestem uosobieniem tolerancji - mnie to zwisa czy ktoś chce się turbować mocniej lub słabiej - przyznaję, że snarry jest dla mnie priorytetem, ale pierwsze co zaczęłam pisać to drarry i jakoś mi się to nie kłóci :P
generalnie - co kto lubi... choć przyznam się, że (o ile pamięć mnie nie myli) biorę udział w akcji Grupy Uderzeniowej Bojowniczek o Snarry o_O ale ponieważ nikogo się tam nie krzyczy - tylko zamieszcza teksty to wszystko gra :)

generalnie wszelkie konflikty biorą się chyba ze zbyt małego dystansu do siebie i świata... oraz ogólnej niedojrzałości :P

Re: Niezdrowa rywalizacja

PostNapisane: 24 sie 2011, o 14:30
przez Elleen
... albowiem przyznawanie dodatkowego punktu w pojedynkach za zabicie Ginny i ogólne hasło tego forum "zabić Ginny" jest całkowicie normalne, akceptowalne i nie nosi znamion "niezdrowej rywalizacji pomiędzy pairingami" ;).

Pozdrawiam!

Re: Niezdrowa rywalizacja

PostNapisane: 24 sie 2011, o 15:21
przez Liberi
.

Re:

PostNapisane: 24 sie 2011, o 15:21
przez zanda
Ka napisał(a):To prawda, że u nas toczy się zacięta walka między snarry i drarry (...)


naprawdę? mnie tam się wydaje, że 90% użytkowniczek to także fanki snarry.
i raczej nikt nie bojkotuje żadnych rozmów, nawet... Same-Wiecie-Kto :whistle:

Elleen napisał(a):... albowiem przyznawanie dodatkowego punktu w pojedynkach za zabicie Ginny i ogólne hasło tego forum "zabić Ginny" jest całkowicie normalne, akceptowalne i nie nosi znamion "niezdrowej rywalizacji pomiędzy pairingami" ;).


Czepiamy się postaci - nie parringu. Nawet najbardziej zagorzałe fanki drarry, w ten czy inny sposób, mają na koncie jakieś hanny :P

A tego rodzaju rywalizacja jest beznadziejna - świadczy tylko i wyłącznie o niedojrzałości osób, które ją popierają i biorą w niej udział.

Re: Niezdrowa rywalizacja

PostNapisane: 24 sie 2011, o 15:26
przez Aevenien
Liberi napisał(a):IMO to tylko niewielki odchył pewnej grupy, małe dziwactwo o znaczeniu integracyjnym. :whistle:

To mnie rozbawiło, ale czemu integracyjnym akurat?
I dokładnie, to nie jest motyw przewodni forum, tylko dlatego, że tak się składa że i ja i Dai Ginny nie lubimy. Masa ludzi ją lubi i wcale nam to nie przeszkadza. A że ją raz czy dwa gdzieś w jakimś fiku ukatrupimy... :whistle:

A co do rywalizacji, to uważam, że u nas jej nie ma. Owszem, to forum drarry, ale wystarczy spojrzeć na RN, żeby zobaczyć, że spokojnie można sobie o snarry porozmawiać. Czasami pomarudzę trochę, ale to tak bardziej dla zasady ;)
No i większość, jak zauważyła Zanda, czyta i drarry i snarry, o pisaniu i tłumaczeniu nie wspominając, więc jaka rywalizacja?

PostNapisane: 24 sie 2011, o 19:30
przez Ka
Aev, no jak to, dlaczego? Ja uważam, że wspólne pokrzykiwanie "zabić Ginny" bardzo integruje. Albo wspólne podśmiewanie się z niej w musicalu, albo... :lol2:

zando, właśnie o tym pisałam. Aev pomacha macką za rozmowy o snarry, gdzieś tam pomarudzimy sobie na Ginny, ale tak naprawdę każdy może pisać o tym, co chce, lubić dowolny pairing, choćby drarry i snarry jednocześnie, i wyrażać swoje zdanie na różne tematy, jakie by ono nie było. Wydaje mi się, że jesteśmy naprawdę otwarte - a to przekomarzanie, to tylko żart. Chociażby dodatkowy punkt w klubie pojedynków - to mrugnięcie do tych, którzy udzielają się na forum i wiedzą co nieco o Aev i jej mackach. Gdyby rzeczywiście jakiś pojedynkowicz był niezadowolony, przecież można bez problemu opuścić ten punkt i myślę, że nikt by się nie dąsał. I tak, widziałam tę mordkę w Twoim poście, Elleen, dopowiadam tylko na wszelki wypadek.

PostNapisane: 24 sie 2011, o 21:16
przez zanda
A jednak ktoś zagłosował na "Śmierć snarry". Smutne...
Tylko czemu anonimowo?
Czyżby jedynym argumentem tej osoby miało być: "bo tak!"? :mysli:

Re: Niezdrowa rywalizacja

PostNapisane: 24 sie 2011, o 21:27
przez nataliiee
A dlaczego ta osoba miałaby się do tego przyznawać? :P Wiem że to forum, ale anonimowym też można tu być.
Ogólnie jestem przeciwko. Wszystkie takie afery są bez sensu. No ale jak ktoś lubi się drzeć, to proszę bardzo.
A opcji jest zdecydowanie za mało (jak zwykle) :lol2:

Re: Niezdrowa rywalizacja

PostNapisane: 24 sie 2011, o 21:53
przez MargotX
Uważam, że to nieco absurdalne, no bo w końcu, ktoś lubi drarry, ktoś lubi snarry, a jeszcze inne osoby obydwa te pairingi <sama do nich zdecydowanie należę> i co w tym złego? To chyba jedynie faktycznie kwestia tolerancji i dobrego smaku. Ja akurat jestem z grupy "śmierć Ginny" i zwykle marudzę, jak pęta się w tekstach, w końcu to slash, więc po co tam ona :whistle: Ale znów, wiem, że jest raczej większość, która lubi jak Ginny żyje i mąci albo nie mąci i też żyje :D Pożartujemy sobie czasem z tego, pogadamy głupoty, Aev macką nieraz pogrozi i tyle... Chyba nie ma o co kruszyć kopii.

PostNapisane: 25 sie 2011, o 17:14
przez oversensitive
"Śmierć Drarry/Snarry"? o_O Gdzie organizowane są takie akcje? Ostatnimi czasy nieco zaniedbałam fandom HP, więc nie jestem zorientowana...
Kto by się spodziewał takiego fandomowego... "rasizmu"? ;) Zagłosowałam w ankiecie, że "Jestem całkowicie przeciwna" - kiedyś w ogóle nie czytałam slashu, potem przekonałam się do drarry (snarry nadal było dla mnie nie do zniesienia), ale teraz byłabym w stanie przeczytać już chyba wszystko. A wśród moich ulubionych ff są teksty o obu tych pairingach.

PostNapisane: 28 sie 2011, o 15:10
przez Miss Black
Ej, dopóki jest to zwykłe przekomarzanie się, to ja nie mam nic przeciwko. Tak jak u nas na rozmowach. :D Przynajmniej ja tak to widzę. :whistle:
I kompletnie nie widzę sensu, czemu ktoś miałby poważnie to traktować? Są ludzie, którzy lubią drarry, ludzie, którzy lubią snarry i tacy, którzy pochłaniają oba gatunki(?). Co za problem?