AU - alternate universe

Czyli co by tu poczytać...

Postprzez Yami » 30 lis 2010, o 10:14

Kod: Zaznacz cały
[b]Tytuł:[/b]
[b]Autor: [/b]
[b]Rating: [/b]
[b]Pairing dom/sub: [/b]
[b]Gatunek: [/b]
[b]Opis: [/b]
[b]Uwagi: [/b]
[b]Status: [/b]
[b]Link:[/b]
Obrazek
Pottermore- I'm a wizard suck my dick! XD
Yami Offline

Postprzez Yami » 30 lis 2010, o 10:15

Tytuł: Hogwarts State of Mind
Autor: leo_draconis
Rating: NC17
Pairing dom/sub: Harry/Draco, Neville/Ginny
Gatunek: ciężko stwierdzić. zabawne AU.
Opis: Po pokonaniu Voldemorta Harry i reszta wracają na 8 rok do Hogwartu. Draco Malfoy też tam jest, trochę odmieniony, ale nadal walczący z Harrym. Podczas jednej z tych bójek, chłopcy przenoszą się do Hogwartu, który jest całkiem inny od tego z kanonu.
Uwagi: Lekki, przyjemny, zabawny i gorący w odpowiednich momentach :) Hogwart po drugiej stornie lustra. Motyw może super oryginalny nie jest, ale jeśli porównać to do podobnych ficów (kto mnie zna, wie co mam na myśli), tez z pewnością jest bardzo dobry :) Polecam.
Status: zakończone
Link: KLIK

Tytuł: Guarding the Dragon
Autor: Copper Vixen
Rating: T = +12/+15
Pairing dom/sub: Harry/Draco
Gatunek: Przygoda/romans
Opis: Lord Lucjusz Malfoy chce wyprawić przyjęcie niespodziankę dla swojego syna, dlatego potrzebuje się go pozbyć na kilka dni. Z tego powodu zabrania aportowania się na miejsce przyjęcia i Draco wraz z dwójką przyjaciół oraz opiekunem, muszą podróżować przez kraj. Eskortować ich będą Czerwone Lwy, drużyna młodych, dzielnych i pomysłowych czarodziei/wojowników pod dowództwem Harry'ego Pottera.
Zobacz jak teoretycznie standardowa misja zaczyna zmieniać się w coś większego...
Uwagi: Naprawdę mi się podobało. Wciągneło mnie i nie mogłam się oderwać aż nie skończyłam :) Co prawda autorka widocznie chciała zakończyć opowiadanie, bo końcówka jest nieco robiona na szybko, ale to nie psuje efektu. Jeśli ktoś lubi przygodę, z nutką niewinnego romansu, to polecam gorąco :)
Ah, wielki plus za scenę w której Harry nokautuje Snapa prawym sierpowym xD
Status: zakończone. Rozdziałów 22.
Link: KLIK!
Obrazek
Pottermore- I'm a wizard suck my dick! XD
Yami Offline

Postprzez Mamta » 8 gru 2010, o 17:10

Tytuł: Incurable
Autor: Warholhp
Rating: NC-17
Gatunek: AU świat niemagiczny (idąc za autorką: Angst, AU, First Time, Fluff, General, Hurt/Comfort, Romance, Smut, Non-Magical)
Opis: W wieku 11 lat Harry nie został wysłany do Hogwartu, tak jak chcieli tego jego rodzice. Zamiast tego, gdy między nim a jego wujkiem dochodzi do użycia przemocy, zostaje wysłany do Ośrodka Wychowawczego Świętego Brutusa dla Młodocianych Recydywistów. Jednak cztery lata później, Harry otrzymuje okazję uczęszczania do Hogwartu, gdzie ma szansę poznać życie jakie nie sądził, że będzie kiedykolwiek miał.
Uwagi: To opowiadanie powinno zostać wydrukowane. Ściska za serce, choć nie jest rzewne i trzyma w napięciu, choć nie ma tam wojny dobra ze złem. Pojawia się mentor-Snape.
Status: zakończone (45 rozdziałów)

Tytuł: Interpreting Draconis
Autor: dacro
Rating: R
Gatunek: oryginalne i ciepłe AU
Opis: Draco, głuchy syn bogatego biznesmena, zawsze dostaje wszystko to, co najlepsze. Dodatkowo ma zwyczaj bardzo szybkiego używania języka migowego i szybkiego tracenia cierpliwości. Kiedy jego ojciec znika, dotychczasowy tłumacz Draco, rezygnuje ze swojego stanowiska. I tutaj wchodzi Harry, nowy w swojej profesji, a za to ze złotym sercem, świetnym doświadczeniem i kilkoma sekretami w kieszeni.
Uwagi: Nie tylko oryginalne, ale i inspirujące. Jedno z tych opowiadań, z których można dowiedzieć sie czegoś ciekawego. Moja ulubiona scena to balonowy taniec w klubie :)
Status: zakończone (one-shot)
Mamta Offline

Powrót do Recenzje