Czasy szkolne

Czyli co by tu poczytać...

Postprzez Yami » 30 lis 2010, o 10:08

Kod: Zaznacz cały
[b]Tytuł:[/b]
[b]Autor: [/b]
[b]Rating: [/b]
[b]Pairing dom/sub: [/b]
[b]Gatunek: [/b]
[b]Opis: [/b]
[b]Uwagi: [/b]
[b]Status: [/b]
[b]Link:[/b]
Obrazek
Pottermore- I'm a wizard suck my dick! XD
Yami Offline

Postprzez Yami » 30 lis 2010, o 10:10

Tytuł: Trajectories
Autor: Aja ~~~<3
Rating: PG
Pairing dom/sub: Harry/Draco. Ron/Hermiona
Gatunek: lekki angst, ale tak naprawdę ciężko stwierdzić
Opis: Po pokonaniu Voldemorta, Hogwart zostaje ponownie otwarty, i na swój ósmy, dodatkowy rok, wracają uczniowie, którym wojna nie pozwoliła skończyć szkoły. Hogwart się zmienił, ale najbardziej widoczną zmianą są stojące w holu żyjące portrety martwych uczniów. Jak owe obrazy wpływają na życie uczniów i dlaczego jeden z nich wciąż jest pusty, dowiecie się czytając opowiadanie:)
Uwagi: Kocham Aje i jej teksty, więc moja opinia nie będzie zbyt obiektywna. Bardzo mi się podobało i zamierzam to kiedyś przetłumaczyć :)
Tekst jest związany z kanonem do końca wojny. Bez epilogu. Wątek Harry/Draco trochę w tle, ale widoczny ;P
Status: Zakończone
Link: http://cinq.hdhols.com/formoonlitdark.html

Tytuł: Love Me for the Beauty Within
Autor: Silverness
Rating: są dwie wersje NC17 i PG13
Pairing dom/sub: Harry/Draco, Blaise/Pansy, Harry/Cho <bardzo słabe>
Gatunek: angst z fluffem
Opis: Draco kocha Harry'ego, ale ten go nienawidzi. Nadchodzą ferie zimowe i dwójka ślizgonów wpada na pomysł jak spełnić marzenie Draco.
Uwagi: Powiem tak, fic jest specyficzny i wielu osobą się raczej nie spodoba, gdyż nie dość, że Draco jest bardzo OOC <out of character> to jeszcze w ficu dochodzi do tymczasowej zmiany płci. Opowiadanie też miesza w sobie angst, dramat i bardzo słodkie/urocze sceny. Jeśli komuś nie pasują takie innowacje, nie powinien raczej czytać. Ale resztę zapraszam, bo opowiadanie jest naprawdę fajnie napisane, i jest uznawane za klasykę drarry, choć odbiegającą od kanonu. Mi także się podobało, pomimo 'puchońskiego' Draco. Niektóre sceny do tej pory mam przed oczami, a czytałam dość dawno.
Link: W sieci jest to niedostępne, jeśli ktoś chciałby przeczytać proszę napisać do mnie, poślę kopię.

Miałam kłopot z klasyfikacją. Ale uznałam, że ponieważ chłopcy są w wieku szkolnym to opowiadanie najbardziej wpasuje się tutaj.

Tytuł: Living for you
Autor: Silverness
Rating: NC17
Pairing dom/sub: Draco-ostry-dom! Harry-niewinny-sub! XDDD
Gatunek: angst, przygoda, romans, tajemnica i fluff<3
Opis: Do Azkabanu zostaje wysłanych dwóch chłopców podejrzanych o morderstwo Vernona Dursleya. Draco nic nie pamięta, Harry powtarza, że widział na własne oczy jak ślizgon rzuca klątwę na mężczyznę. Ministerstwo jednak wie lepiej i obaj chłopcy zostają zamknięci w 'lżejszej' części więzienia.
Uwagi: Przyznam, że przeczytałam z przyjemnością. Głownie dlatego, że autorka naprawdę dobrze pisze, jej teksty czyta się lekko i z przyjemnością, o ile oczywiście pasuje wam treść. Ciekawy pomysł, wciągający, angst ze słodką końcówką. Postacie, głownie Draco, OOC, ale wydaje mi się, że mniej niż w Love me... około 85 stron 12 tnr przeczytałam jednym tchem. Jedna z najsłodszych scen erotycznych jakie czytałam.
Niekanoniczność postaci, przemoc, lekki cross-dressing i Mpreg sugerowany.
Link: Jak przy Love me for a beauty... zainteresowanych opowiadaniem zapraszam do mnie.

Tytuł: Survival Instinct
Autor: lavillanueva
Pairing dom/sub: Harry/Draco, (Ron/Hermiona i Neville/Ginny w malutkich dawkach)
Gatunek: angst
Opis: Dumbledor nie żyje. Snape zostaje dyrektorem Hogwartu, a Śmierciożercy nauczycielami. Kto by chciał wracać do takiej szkoły? Harry Potter nie ma wyjścia. Jeśli nie wróci, jego koledzy i ich rodziny zostaną zabici. Torturowanie uczniów, zarówno psychiczne jak i fizyczne. Poświęcenie, rodzące się zaufanie i gryfońska odwaga równoważące się ze strachem , terrorem i kłamstwami. Podobało mi się, choć samo zakończenie mogłoby być trochę bardziej rozbudowane :)
Uwagi: Przemyślana i wciągająca fabuła. Ciekawa alternatywa dla 7 tomu.
Link: http://www.worlds-colliding.co.uk/hdins ... t_063.html

Tytuł: Coming Clean
Autor: can't.save.this.sinking.ship.
Pairing dom/sub: Harry/Draco, Blaise/Seamus, Ron/Hermiona, i ewentualnie coś na boku.
Gatunek: angst/dramat
Opis: Harry i Draco po prostu się pieprzą. Bez czułych słówek, uczuć i patrzenia sobie w oczy. No i Harry nie jest gejem. Po prostu lubi wkładać penisa w tyłek innego chłopaka. Ale co by było gdyby przypadkowo dowiedział się o tym cały świat czarodziei?
Uwagi: Fic grał mi mocno na uczuciach. Niesprawiedliwość, nienawiść, wypieranie się uczuć i tego kim się jest, wykorzystywanie i niepewność.
Zapewne bym się rozpłakała w kilku momentach z bezsilnej złości, gdybym nie to że czytając fica siedziałam z laptopem na kolanach w Emipk Cafe.
Polecam tym którym podoba się motyw homofobii.
Ostrzenia: przemoc, tortury, homofobia, próby samobójcze.
Podobało mi się, że pairing Harry/Draco był prowadzony na równi z Blaise/Seamus.
nie wiem co powiedzieć. Poważnie myślę nad tłumaczeniem. Czekam na opinie mojego doradcy.
Status: zakończone
Link: KLIK

Tytuł: The Undeserved Hardships of Draco Malfoy
Autor: Bullied
Rating: PG13/T
Pairing dom/sub: Harry/Draco, Paru napakowanych mięśniaków/Draco, wiele innych
Gatunek: komedia, AU czwartego roku, romans
Opis: Pewnej nocy w rezydencji Malfoyów, Draco widzi jak jakiś dziwny facet niszczy jego ukochaną miotłę. Denerwuje się i kiedy wszyscy zajęci są czymś innym, zaczyna okładać mężczyznę miotłą. Co wyniknie z tego wszystkiego, zwłaszcza jak okaże się, że owym "dziwnym facetem" jest sam Voldemort?
Uwagi: Uśmiałam się przy tym opowiadaniu. Jest zabawne, postacie zachowują się w większości kanonicznie. Draco jest tak uroczo naiwny i równocześnie wciąż malfoyowaty, jego rozważania wewnętrzne bawią do łez. Zazdrosny Harry, masa napakowanych adoratorów młodego ślizgona i slash z Władcy Pierścieni. Gorąco polecam, rewelacyjnie poprawia humor.
Obrazek
Pottermore- I'm a wizard suck my dick! XD
Yami Offline

Postprzez Mamta » 10 sie 2011, o 22:06

Tytuł: The Secret Diary of Draco Malfoy: Aristocrat, Ne’er-do-Well, Rampant Homosexual.
Autor: croatoan6000
Rating: R
Pairing: Harry/Draco, Harry/OFC(przed jedynym, słusznym pairing-iem)
Gatunek: Humor
Opis: Draco prowadzi pamiętnik podobny do pamiętnika Bridget Jones. Chłopak ma o czym pisać, bo już sam fakt, że podkochuje się w pewnym Złotym Chłopcu, zabiera dobrych kilka kartek. W zasadzie już sam tytuł jest wiele mówiący.
Uwagi: Jeśli ktoś lubi trochę szalonego Draco z potwornym słowotokiem i ostrym językiem, to niech szybko klika w link. Poleca się nie pić niczego w trakcie czytania.
Status: Autorka napisała, że być może kiedyś do tego wróci, ale na razie uważa serię za zamkniętą. Ja nie czułam niedosytu. (16 rozdziałów)

Tytuł: Good Shagging in Just Five Lessons
Autor: confiteor_3
Rating: NC-17
Pairing : Harry/Draco, Harry/Susan Bones
Gatunek: Romance/Smut/General/Humor/First Time
Opis: Harry potrzebuje pomocy, bo nie radzi sobie nawet z całowaniem swojej nowej dziewczyny. Draco postanawia, że nową formą upokorzenia Pottera, będzie udzielenie mu pięciu sex-lekcji.
Uwagi: Chłopcy są tutaj zabawni, nawet jeśli trochę nieporadni. A my dobrze się bawimy oglądając ich odkrycia, zarówno natury seksualnej jak i emocjonalnej.
Status: Zakończone (one-shot)

Tytuł: Vanilla
Autor: Lyttlelucyfer
Pairing : Harry/Draco, Pansy/Blaise, past-Pansy/Draco
Gatunek: Romans, Pierwszy raz
Opis: Draco martwi się o swoje libido, a Harry tylko pogarsza sprawę.
Uwagi: Opowiadanie dzieje się na ósmym roku, ale fabuła nie uwzględnia Księcia i Insygniów Śmierci. Tutaj mamy zafascynowanego Harrym, trochę uległego i słodkiego Draco. Jednak ich romans jest fantastycznie opisany, już dla samego sexu warto to przeczytać. Żeby przeczytać, trzeba się zarejestrować.

Tytuł: Who Shagged Harry Potter?
Autor: faithwood
Pairing : Harry/Draco, (Harry/?)
Gatunek: Humor, Romans, Tajemnica (Ha!)
Opis: Budząc się pewnej słonecznej niedzieli, po całonocnej imprezie, Ślizgoni odkrywają, że w ich dormitorium śpi nagi Harry Potter. Nasuwa się więc logiczne pytanie: kto się z nim przespał?
Uwagi: Prześmieszne, napisane lekkim językiem, tak charakterystycznym dla tej autorki. Znów trochę nieporadny Draco, który ma same "genialne" plany.
Mamta Offline

Powrót do Recenzje