Powojenne/ Po szkolne

Czyli co by tu poczytać...

Postprzez Yami » 30 lis 2010, o 09:59

Kod: Zaznacz cały
[b]Tytuł:[/b]
[b]Autor: [/b]
[b]Rating: [/b]
[b]Pairing dom/sub: [/b]
[b]Gatunek: [/b]
[b]Opis: [/b]
[b]Uwagi: [/b]
[b]Status: [/b]
[b]Link:[/b]
Obrazek
Pottermore- I'm a wizard suck my dick! XD
Yami Offline

Postprzez Yami » 30 lis 2010, o 10:05

Tytuł: Stain of Silence i epilog: The Last Dance*
Autor: brummell
Rating: NC17, epilog PG13
Pairing dom/sub: Harry/Draco
Gatunek: Angst, Drama, romans, bardzo lekki slave!fic
Opis: Zamiast więzienia, Draco musi pracować w domu na Grimmauld Place jako sługa i pomocnik Harry'ego Pottera, na którego nagle spała rola samotnego ojca.
Uwagi: Autorka naprawdę dobrze pisze. Fabuła jest dobrze przemyślana i rozpisana. Nie ma dłużyzn i niepotrzebnych opisów. Czasem bawi, wzrusza innym razem zasmuca, przynajmniej mnie :) Polecam.
Śmierć drugoplanowej postaci.
Status: Zakończone
Link: http://www.thehexfiles.net/viewstory.php?sid=11413 i
epilog http://www.thehexfiles.net/viewstory.php?sid=11557

* bardziej rozbudowana recenzja dostępna w Klubie Obrońców Drarry.

Tytuł: The Depths of Winter
Autor: bananacosmicgirl znana także jako Cosmic
Rating: PG13, w jednym chapterze lekkie Nc17
Pairing dom/sub: Harry/Draco, OC/OC
Gatunek: lekki angst, drama
Opis: Po wojnie Harry zaszywa się w świecie mugoli, odcinając się od przeszłości. Jednak będzie musiał stawić jej czoła, gdy na jego oczach ulegnie wypadkowi pewien jasnowłosy mężczyzna
Uwagi: Oryginalny pomysł, ciekawie poprowadzone postacie. Przyjemna, wciągająca lektura. Coś miłego na jesienne wieczory :)
Status: Zakończono
Link: Tu lub Tu z opisem sceny erotycznej

Tytuł: Where Draco Is A Statue
Autor: simmyschtuff
Rating: NC17
Pairing dom/sub: Harry/Draco, Ron/Hermiona, Oliver/Percy i inne :)
Gatunek: Ja bym to określiła jako romans z elementami angstu i komedii.
Opis: Podczas ataku na rezydencję Malfoyów, Harry spotyka Malfoya, który chce mu coś powiedzieć, ale nie udaje mu się to, gdyż Draco obrywa klątwą, która zamienia go w kamienny posąg. Pięć lat później Draco budzi się, wciąż jako 17 late, w mieszkaniu 23 letniego Harry'ego Pottera. Co z tego wyniknie i kto ubrał Draco jak idiotę, dowiecie się w środku.
Uwagi: Pierwszy raz czytałam to kilka lat temu. Ponieważ pamiętałam to tylko jak przez mgłę odszukałam i przeczytałam ponownie. Pomysł bardzo ciekawy i oryginalny. Niestety autorka mogła postarać się lepiej. Nie było źle, ale za szybko i zbyt chaotycznie. Gdyby autorka popracowała nad tym na spokojnie, mogłaby zrobić z tego naprawdę świetną opowieść. A tak, to jest to po prostu fajna historia do poczytania. Co my tam mamy jeszcze?
Uroczy, ale dość kanoniczny Draco, pełno Weasleyów, twarde łóżko Crabbla i scena erotyczna :P
Link:1/3, 2/3 3/3

Tytuł: To Touch a Unicorn
Autor: Lomonaaeren
Rating: R
Gatunek: Autorka podpisała to jako heavy angst, ale według mnie do angstu trochę temu brakuje :)
Opis: Po wojnie, 25 letni Draco Malfoy, uczy w Hogwartcie Opieki nad magicznymi stworzeniami. Jego życie komplikuje się wraz z pojawieniem się śledzących go wszędzie jednorożców i Harry'ego Pottera, który postanowił za wszelką cenę umówić się z Draco.
Uwagi: Nie jest to jakaś wybitnie ambitna historia, ale przyjemnie się to czytało. Widząc podpis Heavy Angst, spodziewałam się czegoś strasznego, ale okazało się, że bardziej niż łzy, opowiadanie powoduje uśmiech :)
Trochę przegadane dialogi, ale widać autorka chciała opowiedzieć cała historię powojenną w raczej krótkim tekście.
Tak czy inaczej polecam.
Link: http://www.fanfiction.net/s/4513745/1/T ... _a_Unicorn

Tytuł: Arctic Fox
Autor: scrtkpr
Gatunek: trochę angstu z dramatem
Opis: Po wojnie (zakończonej tak jak w kanonie) Ron i Harry zaczynają szkolenie na aurorrów. Jakież jest ich zdziwienie, kiedy spotykają tam Draco Malfoya. Nie mogę napisać więcej bez zdradzania szczegółów.
Uwagi: Podobało mi się, nawet pomimo lekkiego niekanonicznego zachowania. Ja pewnie dodałabym trochę dramatu do tego jeszcze, ale jak na one shota to w zupełności akcji wystarczy :)
Status: Zakończono
Link: KLIK

Tytuł: One-Winged Angels
Autor: pinkchocolate
Pairing dom/sub: HP/DM
Gatunek: ciężko powiedzieć
Opis: Po zakończeniu wojny, Malfoyowie mają szansę zostać uwolnieni, ale tylko pod warunkiem, że Draco da radę wytrzymać w Zakazanym Lesie kilka miesięcy i uda mu się złapać 50 jednorożców.
Uwagi: Podobało mi się. Ciekawa fabuła, rozpisana na 14 tygodni, bez zbędnych opisów i nudnych wstawek. Pomysł też oryginalny i przeprowadzony. Opowiadanie może nie trafi do mojego top 10, ale spędziłam przy nim miło czas :)
Link: http://www.worlds-colliding.co.uk/hdins ... t_099.html

Tytuł: Fool Rushes In 
Autor: oldenuf2nobetter
Rating: R
Gatunek: Dramat, romans, trochę przygody
Opis: Draco i Harry pracują razem jako Aurorzy od pięciu lat. Podczas jednej akcji Draco zostaje porwany. Harry jak na gryfona przystało wyrusza na poszukiwania :)
Uwagi: Opis jest średnio adekwatny, gdyż akcja zaczyna się w chwili kiedy Harry i Draco już uciekają, ale myślę, że ten opis pasuje. Przeurocze.  To słowo które wpada mi na myśl jako pierwsze. Uśmiech nie schodził mi z twarzy kiedy to czytałam. Fic jest słodki ale nie przesłodzony. Postacie, pomimo że są trochę dojrzalsze i bardziej świadome uczuć, nie są OOC, w sumie to naturalne, że człowiek dorasta, co nie? :) Tekst jest relatywnie krótki, więc nie będę pisać więcej o fabule, bo musiałabym coś zdradzić. Zachęcam do czytania, albo zapraszam za jakiś czas jak to przetłumaczę, bo mam szczery zamiar 
Link: http://www.thehexfiles.net/viewstory.php?sid=12968&i=1

Tytuł: That Which Divides Us
Autor: oldenuf2nobetter
Pairing dom/sub:  Harry/Draco, Ron/Hermiona, Pansy/OC(Oryginal Character), i w małych ilościach: Harry/Pansy, Harry/Blaise, OC/Draco, Harry/Pansy/Draco? ---> niech was nie odstraszają te pairingi.
Gatunek: angst, romans, przygoda/akcja
Opis: Wojna zbliża się do końca, strona światła prawie, że wygrała. Wszystko byłoby świetne, gdyby nie fakt, że pewne osoby nie są zadowolone tym iż Harry od trzech lat pozostaje w związku z pewnym wrednym blondynem. Nie zważając na szczerą miłość pomiędzy kochankami, postanawiają pozbyć się Draco z obrazka.
Uwagi: Powiem tak, zazwyczaj długie opowiadania, gdzie Harry i Draco są już ze sobą, zakochani, szczęśliwi itd, nie przykuwają mojej uwagi. Jednak po przeczytaniu miniaturki pochodzącej spod łapek tej autorki <patrz wyżej > postanowiłam zaryzykować. I do diabła, było warto! Świetnie poprowadzona fabuła, genialnie wykreowane postacie, nawet OC, których zazwyczaj nie lubię, wciągająca i poruszająca akcja, przyznam że miałam łzy w oczach w pewnej chwili, oraz oczywiście naprawdę gorące sceny :) Naprawdę polecam. Dodatkowy plus to postać Rona, który jest pokazana jako prawdziwy przyjaciel, wspierający Harry'ego w jego miłości, jako jeden z baardzo nielicznych <jakiś 2-3 osób xD>
Status: Zakończone w stylu który rozgrzewa serduszko.
Link: http://www.thehexfiles.net/viewstory.php?sid=8861&i=1

Tytuł: Issues
Autor: jamie2109
Pairing dom/sub: Harry/Draco, Ron/Hermiona, Remus/Tonks
Gatunek: angst, romans
Opis: Voldemort nie żyje, Draco zostaje pojmany, ale Harry nie pozwala wysłać do Azkabanu, zanim nie dostanie odpowiedzi na kilka pytań.
Uwagi: Podobało mi się. Ciekawy pomysł, bardzo dobre wykonanie.
Dobrze pokazane postaci, Draco trochę OOC, ale wybaczyłam mu to ze względu na okoliczności.
Polecam :) Zwłaszcza jak komuś podobało się Proszę Nie Pytaj,przetłumaczone przez Kaczalkę.
uwagi: Spoilery 7 części, bez epilogu i lekko zmienione, Gwałt i przemoc, ale nie graficzne i tylko wspomniane, genialni Fred i George :)

Tytuł: Anymore
Autor: dracofiend
Rating: R/NC-17
Pairing dom/sub: Harry/Draco, Harry/OC
Gatunek: powiedziałabym, że angst
Opis: Draco i Harry mieszkają razem, ale ostatnio coś się psuje. Draco unika Harry'ego, nie chce z nim rozmawiać, ani być przez niego dotykanym. Harry zostaje coraz dłużej w pracy, nie mogąc znieść oziębłości kochanka. A tak...
Uwagi: Mam mieszane uczucia. Tekst z pewnością ma dobry pomysł i oryginalnie pokazuje relację pomiędzy Draco i Harrym. Jest dobrze napisany, choć przyznam że miejscami gubiłam się co działo się w czasie teraźniejszym a co w przeszłości, bo autorka miejscami miksowała flashbacki z akcją. Oczywiście może to być tylko wynik tego, że fica czytałam około północy.
Nie spodobał mi się pojawiający w tekście OC. Nie mam nic do oryginalnych postaci, ale ta mnie wyjątkowo irytowała. Uwaga będzie mały spoiler:

Spoiler: pokaż
Irytowała mnie dlatego, że ta postać była zbyt dobra i wyrozumiała. Wole kiedy postać obijająca chłopaka, drugiemu, jest w jakiś sposób wredna/podstępna/głupia/gorsza. Kiedy planuje coś paskudnego, a nie kiedy... z resztą przeczytacie to zobaczycie.

Tak czy inaczej nie podobał mi się xD
Poza tym trochę nie mój klimat, ale potrzebowałam odskoczni, od czegoś co mówiłam ostatnio Lasair:P
Status: zakończone
Link:KLIK
Obrazek
Yami Offline

Postprzez tifa » 2 gru 2010, o 14:02

Tytuł: Father of the Bride
Autor: novembersnow
Rating: NC-17
Pairing dom/sub: HP/DM, SM/LP
Gatunek: romans
Opis: Ukochana córeczka Harry'ego wychodzi za mąż, jednak tożsamość jej wybranka wprowadza wiele komplikacji i zmian ? na lepsze i na gorsze.
Uwagi: Przyznam, że pochłonęłam tego fica z przyjemnością. Bardzo fajny pomysł, wciągający i trzymający w napięciu. Tajemniczy Draco i zdeterminowany by odkryć prawdę auror Potter, pochłonięci przygotowaniami do ślubu. I co z tego wyniknie?
Link: http://vier.hdhols.com/foranathema91.html

Tytuł: Homecoming
Autor: novembersnow
Rating: NC-17
Pairing dom/sub: HP/DM
Gatunek: romans
Opis: Harry sądzi, że dwutygodniowy pobyt w Hogwarcie, jako gościnny wykładowca, jest doskonałym sposobem by zapomnień o swoich problemach. Jednak okazuje się, że jego opiekunem i przewodnikiem będzie Mistrz Eliksirów Draco Malfoy.
Uwagi: Uwielbiam tego fica. Mimo, że na początku miałam opory, tak po przeczytaniu pierwszej części kompletnie zmieniłam zdanie. Draco jest naprawdę świetny, mimo, że odrobinę niekanoniczny. A do tego niesamowicie inteligentny Scorpius i uroczy Al.
Link: http://novembersnow.livejournal.com/378269.html
"The only real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes but in having new EYES"
tifa Offline

Postprzez Yami » 3 gru 2010, o 12:25

Tytuł: Newton's Laws
Autor: elpin
Rating: R-N17
Pairing dom/sub: Harry/Draco, OC/Draco (past)
Gatunek: angst, romans, wojenny?
Opis: W świecie w którym mugole wiedza wszystko o czarodziejach, możesz jedynie ukrywać się albo walczyć. Draco Malfoy przez kilka lat ukrywał się w 'normalnym' świecie udając mugola, teraz jednak jedna jego decyzja sprawi, że zostanie on wciągnięty w "Wojnę o Magię". - Opis autorki
Oficjalna wojna z mugolami. Czarodzieje niczym dawniej w Salem drżą o swoje życie. Zamiast atakować, jednak tylko się bronią i próbują zakończyć wojnę pokojowo. Mugole jednak nie mają obiekcji przed torturowaniem i zabijaniem czarodziei. Lider 'ludzi' - Adam pojmuje pewnego dnia przywódcę Czarodziei - Pottera. Draco Malfoy - ukrywający się od 4 lat pod nosem Adama, musi zdecydować czy ważniejsze jest dla niego własne bezpieczeństwo, czy życie Harry'ego i co za tym idzie całego magicznego świata.
Uwagi: Powiem szczerze, że nigdy nie spotkałam się z takim ficem i takim pomysłem. Może jest gdzieś coś podobnego, ale ja osobiście na to nie trafiłam. (Jak się teraz zastanawiam to troszkę przypomina mi to wątek z True Blood, gdzie Ludzie dowiadują się o Wampirach) Autorka poświeciła uwagę zarówno rozwijającemu się związkowi Harry'ego z Draco, jak i planom i działaniom wojennym. Podobało mi się to ponieważ gdyby nie było tej równowagi tekst byłby albo nudny, albo byłby po prostu PWP. Bardzo mi się podobało, choć zazwyczaj sięgam po inne gatunki. Jedyne co mnie troszkę zirytowało to spłycenie zakończenia. Autorka poszła chyba śladem filmów gdzie przed napisami końcowymi scenarzyści pokazywali nam co się zdarzyło później z poszczególnymi bohaterami. (No wiecie coś w stylu "X ożenił się z Y, mieszkają gdzieś tam i mają 3 dzieci, U został piosenkarzem i podczas trasy koncernowej spotkał Z. Za miesiąc mają ślub")
Nie było to jakieś wybitnie złe, ale jak na rozbudowany przez 15 rozdziałów tekst, pół strony tekstu na zakończenie to trochę mało.
Tak czy inaczej polecam jeśli ktoś ma ochotę na coś innego :)
UWAGA: Śmierć bohatera drugoplanowego. Narkotyki. Wspomniane tortury.
Status: Zakończone, 16 rozdziałów
Obrazek
Yami Offline

Powrót do Recenzje