Najlepsze

Czyli co by tu poczytać...

Postprzez byarenlight » 17 sie 2011, o 13:43

Ja poskąpię linków, bo widzę, że wszystko, co chcę polecić, zostało już polecone.

Jeśli chodzi o twory polskich autorek, to zdecydowanie "W słowach kłamców, w głupców snach" ayass. Najbardziej wielbię opowiadania z czasów szkolnych, nie znoszę narracji w czasie teraźniejszym, a mimo to... Ten fanfikt całkowicie mnie pochłonął. Przeczytałam wszystkie części na raz, mam zapisane na dysku, co prawda nie odważyłam się czytać drugi raz, bo... Nie wiem sama. Ale zdecydowanie godne polecenia. Jest to jedno z niewielu opowiadań, przy których uroniłam łezkę. Na pochwałę zasługuje przede wszystkim kreacja Pottera. Cudowny Potter, tak. Pewnie każda fanka drarry jest z tym utworem zaznajomiona.

Z tłumaczeń... Bardzo lubię "Kiss me with fire", autorki nie mogę sobie przypomnieć, ale tłumaczyła pewnie Kaczalka. Wzruszające i takie... gorzkie. Zostaje w głowie na jakiś czas, pomimo że to tylko... 9 stron chyba.

Angielskie:
Bond, Anna Fugazi. Wiem, że jest w trakcie tłumaczenia. Polską wersję zaczęłam czytać, gdy przetłumaczonych zostało tylko 7 rozdziałów i jako niecierpliwiec nie mogłam czekać, więc rzuciłam się na oryginał. Wsiąkłam totalnie. Bohaterowie kanoniczni - co prawda wiadomo, zachodzą pewne metamorfozy, ale niechęć między Potterem a Malfoyem na początku jest bardzo realistyczna, namacalna. Polecam, polecam.

I zdecydowanie mój najukochańszy fanfik:
Eclipse, nie pamiętam autorki, cholera. Później sprawdzę. KOCHAM to opowiadanie. Toż to jest klasyka, dzieło. Oczywiście moja przygoda zaczęła się od polskiego tłumaczenia - cholerne dwa rozdziały. Zacisnęłam pośladki, pomyślałam - przeszłam przez Bond, to i Eclipse przeczytam. I absolutnie nie żałuję. Język wcale nie taki trudny, dałam radę. Kanoniczni Malfoy i Potter, wspaniała fabuła, jest pomysł, jest wykonanie. Realistyczne przemiany, dramatyczne wybory... Wreszcie jedyna scena w historii przeczytanych przeze mnie drarry, która wycisnęła ze mnie potok łez...
Spoiler: pokaż
czyli to, jak Draco chciał poświęcić się za Harry'ego w noc zaćmienia.
Majstersztyk. Chciałam się nawet wziąć za tłumaczenie, ale coś mi nie poszło.
- Ty byłaś kiedyś nastolatką. Powiedz, jak mam sobie poradzić z Astor?
- Spróbuj z nią porozmawiać.
- Kiedy ostatnio próbowałem, powiedziała, że mnie nienawidzi i przeniosła się do Orlando.
- To teraz masz drugą szansę. Podziel się z nią czymś... Co robiłeś w jej wieku...
- Zabiłem psa sąsiadów.
- Tego lepiej jej nie mów.
byarenlight Offline

Postprzez Lentie » 30 sie 2011, o 19:33

Tytuł: Beautiful World
Autor: Cinnamon
Gatunek: Angst
Rating: R
Link: http://www.fictionalley.org/authors/cinnamon/BW.html
Rozdziałów: 11
Summary: Draco is afraid of living and Harry is afraid of dying, but sometimes the choice isn't offered. Draco's got to learn what it is to really live, while showing Harry how beautiful the world really is when you're not too scared to see it.

Przed czytaniem polecam zaopatrzyć się w paczkę chusteczek, bo fick to zdecydowanie wyciskacz łez :placze: .

Poza tym jest świetnie napisany i szybko się go czyta, gdy już się do niego dorwałam musiałam skończyć cały :serce: .
Lentie Offline

Postprzez Selenia » 3 lut 2012, o 21:06

Chwila minęła od poprzedniego postu, ale to chyba nic, prawda? Chciałam jedynie zapytać, czy ktoś myśli nad przetłumaczeniem Eclipse? 19Kisielek95, jak już wcześniej było pisane, przetłumaczyła dwa rozdziały i na tym ciągle stoi. Z tego co pisała nie myśli nad kontynuacją...
Dołączam wielkie błagania, by jednak ktoś taki się znalazł.

Pozdrawiam,
O.
Po prostu nie mogę spać i jeżeli nie zrobię czegoś z rękami, skończy się na następnym papierosie, a moje płuca już teraz mnie nienawidzą.
Selenia Offline

Postprzez byarenlight » 3 lut 2012, o 21:23

Od stu lat się przymierzam ;) Ale jakby ktoś chciał, to oczywiście usunę się w cień i ucieszę się, że ktoś się za to zabierze :P Bo szczerze mówiąc, to w pojedynkę ciężko mogłoby być to ogarnąć. Chociaż, kto wie...
- Ty byłaś kiedyś nastolatką. Powiedz, jak mam sobie poradzić z Astor?
- Spróbuj z nią porozmawiać.
- Kiedy ostatnio próbowałem, powiedziała, że mnie nienawidzi i przeniosła się do Orlando.
- To teraz masz drugą szansę. Podziel się z nią czymś... Co robiłeś w jej wieku...
- Zabiłem psa sąsiadów.
- Tego lepiej jej nie mów.
byarenlight Offline

Postprzez Kaczalka » 3 lut 2012, o 22:03

Bya, raczej nikt nie chce, bo opowiadanie nie jest w oryginale zakończone i małe są szanse, że kiedykolwiek będzie. Powiedziałabym nawet, że szanse są żadne.
no podpis
Kaczalka Offline

Postprzez Selenia » 3 lut 2012, o 22:09

W takim razie, byarenlight, to do Ciebie zsyłam me błagania :D
Po prostu nie mogę spać i jeżeli nie zrobię czegoś z rękami, skończy się na następnym papierosie, a moje płuca już teraz mnie nienawidzą.
Selenia Offline

Postprzez Sette » 3 lut 2012, o 22:22

Wygląda na zakończone...
Sette Offline

Postprzez Aevenien » 3 lut 2012, o 22:25

Bo pierwsza część jest. Ale kończy się clifem. A potem jest jeden rozdział sequelu, który ten klif tylko powiększa i całość się urywa...
Z Mackami nie ma żartów :mackigreen:

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Online

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez Sette » 3 lut 2012, o 22:28

Rozumiem. Tego akurat chyba nie czytałam, poleciałam tylko sprawdzić, o czym mowa, no i wyglądało podejrzanie "zakończenie" :)
Sette Offline

Postprzez Aevenien » 3 lut 2012, o 22:29

Niestety, Eclipse mogłoby być genialnym fikiem, ale nie ma tego sequela, a ja osobiście uważam, że końcówka jest najzwyczajniej w świecie skopana.
Z Mackami nie ma żartów :mackigreen:

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Online

Macki Dalekiego Zasięgu

Poprzednia strona

Powrót do Recenzje