Dobra beta

Jaka ona powinna być?

Postprzez Miris » 7 paź 2011, o 10:04

Nawet, jeżeli zalewam się łzami podczas czytania, to i tak brak przecinka dojrzę :P

Tak, ja też :P Tyle że nie zawsze chce mi się je wszystkie wypisywać, żeby nie przerywać sobie czytania, stąd czasami moje komentarze "błędy były, ale nie zwróciłam uwagi" :D Chociaż staram się tak nie pisać, tylko jednak wysyłać PMkami.
Drarrytozuoaleitakjekocham.
Miris Offline

Postprzez Kuma » 7 paź 2011, o 14:08

Ja piszę po prostu, że były błedy. Jak ktoś każe mi je wysłać na PM czy coś, to dostaję gorączki >.<
A własnie - co z tym, jak czytamy czyjś tekst i CHCE nam isę ewypisać wszystkie błedy? Do mnie zawsze mają wonty, że coś takiego, jak dwustronne wypisanie błędów w komentarzu pod tekstem, tyo bezczelność i tym podobne rzeczy nalezy wysłać na PM. :O WTF?
everytime you see rainbow, god is having gay sex.
Obrazek

PS.
Obrazek
Kuma Offline

Postprzez Miss Black » 7 paź 2011, o 14:23

Tak, ale zwykle chodziło raczej o merytoryczną krytykę, albo samo wykonanie, a nie błędy ort. czy interpunkcyjne. Ach, i wydaje mi się, że na wypisywanie błędów pod samym tekstem patrzy się nieprzychylnym okiem, bo to nie interesuje innych czytelników, ale samego autora. Ja lubię czytać cudze komentarze pod tekstami, które sama komentuję i wtedy nie chcę co rusz przeskakiwać wzrokiem nad listą błędów, ale czytać, co autor komentarza ma do powiedzenia o samym tekście. Aczkolwiek, jeśli faktycznie wskazujemy autorowi błędy, to chyba powinien być wdzięczny, prawda? Nie mówię o"były błędy", ale o konkretne wskazanie gdzie, bo z tego co wiem, to pierwsze jest potwornie irytujące dla bet.
CALM YOUR MIND MY FRIENDS AND DON'T BE AFRAID TO DREAM A LITTLE BIGGER!
Miss Black Offline

Pack Mom

Postprzez Liberi » 7 paź 2011, o 15:33

.
Ostatnio edytowano 4 gru 2011, o 01:25 przez Liberi, łącznie edytowano 1 raz
Kiedy obgadujesz mnie za plecami, jesteś w idealnej sytuacji, by pocałować mnie w dupę.
Tych, którzy coś do mnie mają, a nie zamierzają oddawać się pieszczotom, zapraszam na PW. ;)
Liberi Offline

Królowa Offtopu

Postprzez Aevenien » 7 paź 2011, o 16:10

Liberi napisał(a):Kiedy piszę w komentarzu, że były błędy (wiem, że to wkurzające, sama się wkurzam, ale i tak to piszę, bo czemu tylko ja się mam wkurzać? :P), to zawsze jestem ciekawa, czy się beta odezwie i zapyta: jakie? Zwykle nie pytają. :P

*zawsze pyta XD*

Ja też oczywiście zawsze widzę błędy i strasznie mnie to irytuje, bo nie skupiam się na tekście, tylko na błędach. Oczywiście tylko wtedy, gdy jest ich dużo.
Wtedy rzadko je wypisuje, bo to oznacza praktycznie betowanie wszystkiego od nowa.
Natomiast jeśli błędów jest kilka to zaznaczam podczas czytania i wysyłam pmką albo na gadu. Ewentualnie jeśli jest to jeden czy dwa błędy wrzucam do komentarza.
Co do wypisywania w komentarzu większej ilości błędów, uważam, że lepiej wysłać je pmką, bo i autorowi milej (TAK, jestem Michaelem... XD) i potem jak autor je poprawi, to też wiszą w tym komentarzu nie wiadomo po co. Poza tym, ja lubię nawiązywać kontakt ;)
I wierzę optymistycznie, że autor błędy poprawi, zresztą chyba nie zdarzyło mi się, żeby nie poprawił.
Z Mackami nie ma żartów :mackigreen:

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez Miris » 8 paź 2011, o 19:44

Wypisanie litanii błędów może i jest pomocne, ale odbierane przez autorów i bety jako upokorzenie - całkiem słusznie zresztą, bo to świadczy o kompetencji bety.

A dla mnie wręcz przeciwnie - nie przeszkadza mi to (betowałam kiedyś opowiadanie), a wręcz uważam, że jest bardzo dobre. Gdyby wysłali na PMkę też byłoby ok. Cieszę się, że w ogóle komuś się chce. A kiedy widzę coś takiego w komentarzu nie myślę sobie "Ohoho, błędy robią, jakie to złe bety", tylko myślę sobie, że każdy człowiek ma prawo popełniać błędy :D

Błędy na gg wysyłam chyba tylko Aev, bo tak się składa, że kiedy czytam Związanych/coś co betowała, to akurat gadam z nią na gg :P
Miris Offline

Postprzez Liberi » 8 paź 2011, o 19:52

.
Ostatnio edytowano 4 gru 2011, o 01:26 przez Liberi, łącznie edytowano 1 raz
Kiedy obgadujesz mnie za plecami, jesteś w idealnej sytuacji, by pocałować mnie w dupę.
Tych, którzy coś do mnie mają, a nie zamierzają oddawać się pieszczotom, zapraszam na PW. ;)
Liberi Offline

Królowa Offtopu

Postprzez Sette » 8 paź 2011, o 20:14

@Liberi, czyli jeśli komuś wypisujesz, to w celu upokorzenia go? ;)
Sette Offline

Postprzez Liberi » 8 paź 2011, o 20:20

.
Ostatnio edytowano 4 gru 2011, o 01:26 przez Liberi, łącznie edytowano 1 raz
Liberi Offline

Królowa Offtopu

Postprzez Sette » 8 paź 2011, o 20:26

Chodziło mi intencję, nie ilość. Tak się swoją drogą abstrakcyjnie zastanawiam, czy upokorzyłoby mnie wytknięcie mi błędów. Chyba jestem mało ambitna, ale nie sądzę.
Sette Offline

Postprzez Miris » 8 paź 2011, o 20:31

Ee, chyba pora skończyć ten temat... Nie wiedziałam, że to ty betowałaś, Liberi i może to zabrzmi głupio po tak długim czasie, ale przepraszam. Ten komentarz napisałam dość dawno i teraz już tak nie piszę. Błędów staram się nie wytykać w komentarzach, a jeżeli już, to małą ilość. Poniosło mnie wtedy i przyznaję, że za bardzo się czepiałam.
Co nie zmienia faktu, że uwierało mnie czytanie tamtego rozdziału i czytanie Wiary uwiera mnie do dzisiaj, ze względu na sposób tłumaczenia i treść. Jednocześnie lubię i nie lubię tego fika jednocześnie.

I nie, nie czuję się upokorzona. Mało znam fików, w których nikt nie znalazł ani jednego błędu.
A zresztą dlaczego taki wjazd na mnie? Mnóstwo jest ludzi, którzy upokarzają autorów w komentarzach i nikt się ich nie czepia.
Miris Offline

Postprzez Liberi » 8 paź 2011, o 21:03

.
Ostatnio edytowano 4 gru 2011, o 01:28 przez Liberi, łącznie edytowano 1 raz
Liberi Offline

Królowa Offtopu

Postprzez MargotX » 8 paź 2011, o 21:21

Ja na przykład, doskonale rozumiem punkt widzenia Liberi, też czułabym się upokorzona, gdyby ktoś wytykał błędy w tekście, który na przykład betowałam. Dlatego nie zgłaszałam się nigdy jako osoba chętna do tej roli, choć akurat ostatnio coś tam komuś sprawdzałam, tyle, że to osoba, której pisanie naprawdę nie wymaga wielu poprawek. Stąd też, jeśli czytam tekst z błędami, które naprawdę rażą, to go po prostu odpuszczam, jeśli błędów jest niewiele, to też nie mam zwyczaju w komentarzu ich wymieniać, czasem daję tylko ogólne stwierdzenie na ten temat.
Wiem, że sporo osób ma inne zdanie i błędy wypisują na świeżo, ale przyznam, że mnie osobiście drażni, jak widzę czyjś komentarz, zajmujący kilkadziesiąt centymetrów długości, z czego 4/5 to wypisane błędy, masakra. Przypuszczam też, że większość autorek wolałaby je wypisane PM-ką.
Gdy oczy zamknę, widzę ciebie wcześniej,
Bo w dzień na wszystko patrzę bez czułości;
Gdy śpię, me oczy widzą ciebie we śnie
I w ciemnym blasku są blaskiem ciemności.
MargotX Offline

Postprzez Miss Black » 8 paź 2011, o 21:32

Ja myślałam, że spłonę, gdy przeczytałam ostatnio "Szczerze". To był pierwszy tekst, który betowałam i spędziłam dzisiaj kilka dobrych godzin, poprawiając go na nowo. Błagam, jak można było przetłumaczyć rimming? I to jeszcze tak koślawo. To zawsze jest nieprzyjemne, gdy uświadamiamy sobie, że spartaczyliśmy, nawet w małym stopniu, coś, co ktoś nam powierzył. Chociaż myślę, że gdyby to samo dotyczyło stricte mojego twory, to też nie czułabym się z tym dobrze.
CALM YOUR MIND MY FRIENDS AND DON'T BE AFRAID TO DREAM A LITTLE BIGGER!
Miss Black Offline

Pack Mom

Postprzez Sette » 8 paź 2011, o 21:40

@MB, ale że o co chodzi?
Pamiętasz, że zawsze chciałem spróbować cię wylizać
? Co w tym złego? (znaczy się językowo) (znaczy się leksykalnie, ugh) :lol2: Jakbyś tam wsadziła rimming, dopiero by było niezgrabnie.
Sette Offline

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Beta potrzebna od zaraz