Szybka zamiana dywizów na pauzy w tekście

Postprzez Havoc » 11 sty 2013, o 12:39

Legenda:
- (dywiz)
– (półpauza)
— (pauza)

Dlaczego w tekście pisanym w Wordzie pojawiają się dywizy i półpauzy w dialogach?
Word zmienia dywizy w półpauzy wtedy, gdy kliknie się spację, dywiz, spację, napisze jakiś wyraz i znowu kliknie spację. Nie działa to jednak przy pierwszym myślniku z dialogu, tj. gdy przed dywizem nie ma żadnego słowa. Właśnie dlatego powstają takie potworki jak:
- Coś – powiedział ktoś.
Czyli kombinacja dywizu i półpauzy w jednym zdaniu. (Jeżeli ktoś nie widzi między nimi różnicy, to polecam kliknąć parę razy na ctrl i +).

Jak prosto zamienić dywizy na pauzy w całym tekście za pomocą Worda?
Wystarczy pod koniec pisania kliknąć na Zamień (prawy górny róg, druga pozycja od góry), następnie wpisać przy Znajdź -, w miejscu Zamień na ^+ i kliknąć Zamień wszystko, a potem powtórzyć czynność, tylko tym razem wpisując ^= zamień na ^+. A jak się nie pamięta tych znaczków, można je znaleźć, klikając w Zamień na Więcej (lewy dolny róg), a niżej na Specjalne i tam już jest Pauza. Trzeba tylko uważać, by przez powyższe działania nie zamienić dywizu w np. wyrazie biało-czerwony na pauzę, bo wtedy to też jest błąd.
Obrazek
Havoc Offline

Postprzez Kasia » 11 sty 2013, o 16:19

mawako, nie wiem, czy nie przekombinowałaś. Ja zawsze kopiuję półpauzę i wklejam do okna zamiany. I nie muszę niczego pamiętać. ;)
Choć postaram się zapamiętać Twó̉j sposób, może się przydać.
"Harry się odprężył. Nie było się w ogóle o co martwić. W końcu Hagrid uwielbiał wredne bestie."

"Mała rada, Ted. Hermiona nie je mięsa, więc jeśli zabierzesz ją do jednej z tych knajp, w których podają steki tak słabo wysmażone, że jeszcze muczą, gdy zaczynasz je kroić, to kompletnie zniweczysz swe szanse dobrania się jej do majtek. "

"Potter, jak można się było spodziewać, okazał się zwolennikiem przytulania (co mogło zostać uznane za dość szczęśliwy zbieg okoliczności, bo Draco był raczej nogą w przytulaniu, za to doskonałą przytulanką)."
Kasia Offline

Postprzez Ka » 11 sty 2013, o 19:21

Ja może jestem dziwna, ale za każdym razem wstukuję alt+0151, czyli kod pauzy. ;) To może brzmi męcząco, ale już nawet o tym nie myślę, samo mi się wstukuje.
"I don't approve of this," Arthur declares. "Who are these people and why are they writing haikus about my ankles?"

(It's only time.)
Ka Offline

Order Złotej Kałamarnicy

Postprzez Donnie » 11 sty 2013, o 20:13

Ka napisał(a):Ja może jestem dziwna, ale za każdym razem wstukuję alt+0151, czyli kod pauzy. ;) To może brzmi męcząco, ale już nawet o tym nie myślę, samo mi się wstukuje.

Jestem dziwna w dokładnie ten sam sposób :)
Podobnie postępuję w przypadku znaków diakrytycznych, zwłaszcza przy wielkich literach. Ale to pewnie zboczenie wynikające z przyzwyczajenia do niemieckiej klawiatury.
Nothing hard
Nothing wet
Nothing naked, well not yet
Donnie Offline

Postprzez Ka » 11 sty 2013, o 20:53

O! :)
Ze znakami diakrytycznymi mam w drugą stronę, mam polską klawiaturę, więc wstukuję z numerycznej wszystkie umlauty.
I ten znaczek: ~ Bo używam go całkiem często, a z jakiegoś powodu żeby zrobić go tym klawiszem pod esc, zawsze muszę nacisnąć go dwa razy, a później jeden skasować - czy ktoś może wie, z czego to wynika?
"I don't approve of this," Arthur declares. "Who are these people and why are they writing haikus about my ankles?"

(It's only time.)
Ka Offline

Order Złotej Kałamarnicy

Postprzez Aevenien » 11 sty 2013, o 21:33

Ja robię dokładnie tak jak mawako ;) Najszybsze to jest i najwygodniejsze jak dla mnie :)
Z Mackami nie ma żartów :mackigreen:

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez byarenlight » 11 sty 2013, o 21:49

Ja też robię jak mawako :P
- Ty byłaś kiedyś nastolatką. Powiedz, jak mam sobie poradzić z Astor?
- Spróbuj z nią porozmawiać.
- Kiedy ostatnio próbowałem, powiedziała, że mnie nienawidzi i przeniosła się do Orlando.
- To teraz masz drugą szansę. Podziel się z nią czymś... Co robiłeś w jej wieku...
- Zabiłem psa sąsiadów.
- Tego lepiej jej nie mów.
byarenlight Offline

Postprzez Kasia » 11 sty 2013, o 22:59

Czuję się wyobcowana... ;)
"Harry się odprężył. Nie było się w ogóle o co martwić. W końcu Hagrid uwielbiał wredne bestie."

"Mała rada, Ted. Hermiona nie je mięsa, więc jeśli zabierzesz ją do jednej z tych knajp, w których podają steki tak słabo wysmażone, że jeszcze muczą, gdy zaczynasz je kroić, to kompletnie zniweczysz swe szanse dobrania się jej do majtek. "

"Potter, jak można się było spodziewać, okazał się zwolennikiem przytulania (co mogło zostać uznane za dość szczęśliwy zbieg okoliczności, bo Draco był raczej nogą w przytulaniu, za to doskonałą przytulanką)."
Kasia Offline

Postprzez Bang Bang » 13 sty 2013, o 00:50

A ja do niedawna w ogóle tego nie rozróżniałam :?
Combeferre sighed. "When was the last time you got a full night's sleep?"
"I'm a med student," said Joly, rubbing his eyes. "Sleep is surrender. Coffee is strength."
"Work is freedom," said Combeferre drily.
"Right." Joly nodded. "Sometimes, I forget you're a med student, too."

North London is red

Bractwo Bejsbola i Widła :pala:
Bang Bang Offline

Powrót do Kącik pisarza