Help line

Postprzez SzmaragDrac » 16 sie 2014, o 14:22

NewBroomstick, baaardzo serdecznie Ci dziękuję! :serce:
Zaglądam tu rzadko, częściej można mnie złapać na Forum Mirriel pod tym samym nickiem.
Moje ao3.
SzmaragDrac Offline

Postprzez NewBroomstick » 2 sty 2016, o 21:15

Wieczny problem z tłumaczeniem jakiegokolwiek slangu, w sytuacji kiedy mamy do dyspozycji najwyżej gwary… Tutaj może nadałaby się konkretna gwara miejska, czyli przedwojenna warszawska. Trzeba by pewnie poczytać Wiecha, Grzesiuka, śpiewnik Wielanka? Trudne zadanie i dużo kopania, żeby konsekwentnie wejść w styl. Nie wiem, czybym się do tego sama brała. Mam wrażenie, że literatura polska skrzętnie unikała nienormatywnej polszczyzny aż do powieści młodzieżowych z lat 60. i 70. (z książek Bahdaja np. pamiętam trochę trącących myszką powiedzonek „młodzieżowych”, ale to „nie do końca” ten klimat :)).
Ostatnio edytowano 3 sty 2016, o 21:20 przez NewBroomstick, łącznie edytowano 1 raz
This owl will self-destruct in five seconds
NewBroomstick Offline

Postprzez lolitte » 7 gru 2016, o 20:33

Eh, porwałam się na tłumaczenie ze względu na dużą ilość wolnego czasu. Jednak pomimo znajomości języka na poziome cóż średnim, cokolwiek nie przetłumaczę brzmi tak, hm, awkward :D Potrzebuję pomocy w przetłumaczeniu mojego polskiego na prawdziwy polski. I tu rodzi się moje pytanie, znacie/polecacie jakieś cierpliwe bety?
Scorpius:
So how did you and dad meet?

Draco:
*sighs and leans on his hand* It was at a robes shop. He spent the entire time staring at me and babbling and fell in love with me at first sight?

Harry:
*starts laughing so hard coffee comes out his nose* Liar! You climbed a FUCKING tree!!!

Obrazek
Slytherin pride
lolitte Offline

Poprzednia strona

Powrót do Kącik tłumacza