Baza HP yaoi

pomysł

Postprzez Nathali » 18 lut 2012, o 21:45

Mi chodzi tylko o formę NL. Ta wyszukiwarka u góry jest całkiem niezła. No i da się zrobić, nie przeczę. Pamiętam jak powstawała polska dramawiki do seriali azjatyckich i ile to kosztowo wysiłku, a potem się rozrosło, że hoho. Takie przedsięwzięcie wymaga jednak ludzi. Im więcej, tym sprawniej to idzie, dlatego sporo osób musiałoby wyrazić, chęć brania w tym udziału i przede wszystkim wypadałoby poznać opinię autorów ficków, bo jakby nie chcieli tam swoich tekstów, to szkoda wysiłku.
Nathali Offline

Postprzez Kuma » 18 lut 2012, o 21:48

No więc ogólnie, to można działać dopiero wtedy, gdy ktoś założy tę stronę. I wtedy dopiero można się zastanawiać dokładniej, co i jak. Fajnie by było, gdyby strona tworzyła się sama. No wiecie - że teksty do bazy mogą wstawiać zwykli, szarzy użytkownicy, sami autorzy, administracja... wszyscy. Oczywiście za pozwoleniem autora. Bo pisać do każdego autora z osobna , prosząc o zgodę, to męczarnia, ale jeżeli zebrałoby się już kilkadziesiąt osób, którym by na tym zależało i każdy napisalby tam do kogoś + kilkudziesięciu autorów wstawiłoby swoje teksty + akcje na forach, gdzie rozreklamowałoby się to... już by się zebrała grupka. A później z góki - każdy bierze po kolei autorów z poszczególnych dzuałów na poszczególnych forach i do nich pisze. Wiecie, samo umieszczenie odnośnika do tekstu, to nie problem, bo do tego pozwolenia autora nie potrzeba, później można by ew. dodawać tekstyu do tego czy coś.

Ale ogólnie ja sama wiem, ze nie byłabym w stanie tego prowadzić z dnia na dzień. Strona musiałaby żyć własnym życiem. Ktoś mógłby pisać raz na tydzień newsy albo sam autor czy ktoś gdyby zauważył mógłby dać newsa, że pojawił się nowy rozdział czy coś tam, chociaż tutaj mogłoby się zacząć zaśmiecanie. hm

Nie no, gdyby ktoś nie wyraził zgody na umieszczenie tam jego tekstu, to byłby tylko odnośnik. Ale gdyby to się stało jakieś popularne, to myślę, że ludzie by się godzili na coś takiego.
Myślę, że na początek byłaby potrzebna grupa, później byliby tylko ludzie, którzy by pilnowali porządku czy coś, nie musieliby już szukać masowo tekstów i zgód, bo gdyby to było popularne, to luzie sami by tam wstawiali swoje teksty. No nie wiem... to wszystko byłoby problematyczne... to fakt... ale jednocześnie przydatne i... no fajne no xd
everytime you see rainbow, god is having gay sex.
Obrazek

PS.
Obrazek
Kuma Offline

Postprzez Nathali » 18 lut 2012, o 22:11

Jeśli zdobyłoby popularność, to fakt - ludzie sami by się z tekstami zgłaszali. Mimo wszystko zapełnianie bazy przez szarych userów musiałoby być pod kontrolą, czyli ktoś musiałby to sprawdzać. Niemniej trzeba zacząć od zaangażowania złotej rączki, która zna się na tworzeniu stron.
Nathali Offline

Postprzez euphoria » 19 lut 2012, o 11:52

Kuma napisał(a):Myślę, że na początek byłaby potrzebna grupa, później byliby tylko ludzie, którzy by pilnowali porządku czy coś, nie musieliby już szukać masowo tekstów i zgód,
- tym się na ochotnika zajęłam na snarry.hekko.pl i powiem szczerze, że szło dość nieźle...
jednak zastrzegam, że wstawienie na przykład linku z NL jest niemożliwe... bo coś się u nich popsuło i się nie otwierają linki... trzeba ręcznie wyszukiwać...
euphoria Offline

Lokalizacja: z obsydianowych tęczówek najmroczniejszego z Czarnych Magów

Postprzez euphoria » 19 lut 2012, o 12:13

http://hpfanfictionpolska.ubf.pl
zarejestrowałam taki adres i walczę z panelem administracyjnym... generalnie chcę rzecz, że nigdy nie byłam adminem technicznym - raczej społecznym i do rozwiązywania konfliktów ;P
jak się zarejestrujecie - dajcie znać na priw... moje gg to 8242853
przydzielę wam admina ;P
euphoria Offline

Postprzez CrazyCry » 27 lut 2012, o 21:43

Świetny pomysł! Naprawdę mi się podoba. Niestety, w realizacji raczej nie pomogę, z informatyki jestem noga. Myślę, że autorzy nie będą mieli nic przeciwko wrzucaniu ich tekstów, przed rozgłosem i nowymi czytelnikami nikt się nie broni. Dajcie znać, jeśli będę mogła się do czegoś przydać. Trzymam kciuki i pozdrawiam :).
Edit: Zarejestrowałam się. Udział w czymś takim od samego początku może być ciekawym doświadczeniem.
Aerobic -> aerobik
Fanfic -> fanfik
Nie fanfick x.x
Fanpage "Effeminate boys"
CrazyCry Offline

Postprzez euphoria » 28 lut 2012, o 09:45

Crazy Cry mamy już kilka pomysłów i prawie informatyka :P a obecnie dodatkowo zawiesiłyśmy całość i czekamy na wakacje, bo wtedy więcej czasu na takie rzeczy :P widziałam właśnie, że już jesteś :P
euphoria Offline

Postprzez Tot » 19 kwi 2012, o 23:52

To jak już uruchomicie - dajcie znać. Z chęcią pomogę.
Tot Offline

Postprzez Aevenien » 19 kwi 2012, o 23:57

Mnie tu nie ma, ja się uczę, powiem tylko, w sumie, to po co coś takiego?
Z Mackami nie ma żartów :mackigreen:

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez Elisheva » 23 maja 2013, o 15:35

Widzę, że pomysł umarł śmiercią naturalną? :(
Obrazek
Elisheva Offline

Postprzez kolec » 21 paź 2013, o 20:54

Pomysł świetny :) Trzymam kciuki :)
kolec Offline

Poprzednia strona

Powrót do Wszystko o nas i nie tylko