Baza HP yaoi

pomysł

Postprzez Kuma » 18 lut 2012, o 16:48

Przyszedł mi dzisiaj do głowy taki pomysł, o którym zresztą myślałam chyba już dawno, ale jakoś mi przeszło wtedy. Mamy w fandomie potterowskim - tutaj zwracam się do ogólnie do maniaków yaoi hp, a nie tylko Drarry, ale do tych również - wiele for, miejsc, w których znajdziemy teksty, możemy wymieniać się opiniami itd. A gdyby tak zrobić coś w stylu FILMWEBA (www.filmweb.pl), tylko że właśnie odnośnie tekstów? Hp? Yaoi? Najpierw polskich, a kto wie, czy później nie dałoby rady tego... rozwinąć również do tych zagranicznych?

Chodzi o to, żeby stworzyć stronę, na której:
- znajdą się wszystkie teksty z polskiego fandomu (ew. tłumaczenia na polski) - żeby po prostu zrobić spis z linkami (albo jeszcze lepiej, jeśli autorzy by się zgodzili, to żeby strona ta posiadała jakby własne dokumenty - no wiecie, klikacie na link w spisie treści i wyświetla Wam się strona z tekstem - tylko dla zarejestrowanych do pobrania, bez możliwości kopiowania, z pojedynczymi wyjątkami dla niektórych autorów, specjalnych życzeń, że np. nie życzą sobie kopiowania w ogóle ple ple ple; i tam można by oceniać, komentować itd.)
- na podstawie tych ocen, ilości pobrań itd. tworzyłyby się automatycznie statystyki, pokazujące najpopularniejszych autorów, paringi, teksty itd. tak jak na filmwebie, można by wybierać te statystyki samemu - np. zaznaczyć "Harry Potter/Draco Malfoy, +15, miniatura, humor" i wyskoczyłby ranking najpopularniejszych tekstów, czy tam posiadających najwyższe oceny, najczęsciej przeczytanych, ściąganych itd.
- można by robić także wywiady później, konkursy jakieś, ple ple ple - ale i tak statystyki byłyby najlepsze, bo tworzyłyby się samoistnie, automatycznie - ciągle byłyby "na czasie"
- jakieś newsy... przecież tworzono już blogi itp. na których informowano o nowościach; są ludzie, którzy szukają takich nowinek, dlaczego by tego nie przenieść tutaj?
- poza tym można by też zrobić dział dla polskich tekstów - można by znaleźć ekipę - polską lub zagraniczną - która podjęłaby się nie wiem, tłumaczenia z polskiego na angielski czy jakikolwiek inny język, a kto wie, czy taka strona nie stałaby się popularna i polski fandom nie stałby się znany poza granicami Polski?
- w późniejszym czasie można by też go rozwinąć na, no nie wiem, inne fandomy, stworzyć jakby osobne gildie, ale to już późniejsze etapy i tylko jako dodatkowe

Problem tkwi w tym, czy znaleźliby się chętni, czy komuś by się chciało, a przede wszystkim, czy ten pomysł się w ogóle spodoba. Bo, wiadomo, to jest niesamowicie dużo roboty i czasu... ale myślę, że byłoby warto - zgromadzić wszystko w jednym miejscu, stworzyć w pewnym sensie obiektywne rankingi na skalę całej Polski itd.

To jest tylko taki tam luźny pomysł, który wpadł mi do głowy i postanowiłam się podzielić, może ktoś to pociągnie i da się coś stworzyć? Jak nie teraz, to kiedyś?
everytime you see rainbow, god is having gay sex.
Obrazek

PS.
Obrazek
Kuma Offline

Postprzez euphoria » 18 lut 2012, o 18:13

Kuma, myślałam o tym od dłuższego czasu w mniejszym formacie - gubię swoje własne ficki i nie wiem gdzie są jakie aktualizacje... wolałabym pousuwać je z for i wkleić w jedno miejsce - szczerze powiedziawszy... a fanfiction.net mnie wkurza - jakoś tak...
na liveyournal jestem na głupia - pokonał mnie... od roku się męczę i generalnie zaginęłam :P

mnie możesz dołączyć do listy osób informatycznie upośledzonych, które jednak z przyjemnością pomogłyby w innych sprawach - na przykład rozreklamowanie tego :P

właściwie to marzy mi się jedno wielkie forum z konkretnymi działami:
np. drarry
snarry
lucarry
zamiast skakanie po kilku :P bo jak teraz chcę coś przeczytać to muszę być wszędzie ;P
euphoria Offline

Lokalizacja: z obsydianowych tęczówek najmroczniejszego z Czarnych Magów

Postprzez Kuma » 18 lut 2012, o 18:23

Ja bym zrobiła wszelkie paringi! Oczywiscie, zaczęła od Snarry, Drarry, Lucarry, Snape/Draco, Black/Lupin itd. ale kurde, umieściłabym po kolei wszystkie ficki z poszczególnych for. Tyle że nie znam się na HTMLu , więc ja bym nie dała rady sama założyć strony, ale ... no. W kjażdym razie - własnie! To nie ma być LiveJournal czy cokolwiek innego.. To ma być zwyczajna strona, która by szybko chodziła, i żeby było pełno opcji itd. Wzorowałabym się na tym filmwebie, choć tematyczni... nie ma żadnego powiązania xdd, ale czaicie

- podział na rating
- na partingi
- na postaci
- na autorów
- na gatunek
- na długość

wszystko można by zrobić!
Obrazek

PS.
Obrazek
Kuma Offline

Postprzez euphoria » 18 lut 2012, o 18:31

ha! tylko kto to zrobi? bo coś mi się wydaje, że skrypt trzeba by napisać samemu :p fora nie mają takiej możliwości, a moja wiedza na temat HTML mówi mi tylko, żeby lepiej tego nie tykać... coś na zasadzie - wiem, że nic nie wiem ^^

w wyszukiwarce oczywiście trzeba byłoby zrobić oddzielne kategorie, ale jeśli miałoby to być zbiorcze forum - lepiej, żeby działów było mniej niż więcej :P
euphoria Offline

Postprzez Kuma » 18 lut 2012, o 18:35

Nienienie, żadne forum! TO NIE BYŁOBY FORUM! For mamy pod dostatkiem. Moglibyśmy dać osobną kategorię czy coś tam - w sensie miejsce, gdzie byłby spis wszystkich for - ale nic więcej! Żadnego forum właśnie! Jak najwięcej danych, jak najmniej rozmów o niczym! Jedtynie tak jak na Filmwebie byłoby pod każdym fickiem miejsce do komentarzy i tyle.
Obrazek

PS.
Obrazek
Kuma Offline

Postprzez euphoria » 18 lut 2012, o 18:46

hm, czyli takie fanfiction.net, ale polskie i działające? :D

chyba potrzebna nam baza danych... czy coś w tym stylu *próbuje sobie przypomnieć cokolwiek z informatyki*
euphoria Offline

Postprzez Kuma » 18 lut 2012, o 19:18

Można powiedzieć, że takie fanfiction, ale... no. Wolę to nazywać FANFICKOWY FILMWEB XDDD
Obrazek

PS.
Obrazek
Kuma Offline

Postprzez euphoria » 18 lut 2012, o 20:18

http://www.vgh.pl/ - to można by tutaj... tak sądzę :P
a poważnie - jest pełno takich stron, które udostępnią nam serwer, ale kto się za to zabierze? :P
euphoria Offline

Postprzez Kuma » 18 lut 2012, o 20:24

Jeżeli ktoś by mi dał szybki kurs - jak to zrobić - to ja bardzo chętnie. xd
Obrazek

PS.
Obrazek
Kuma Offline

Postprzez Kuma » 18 lut 2012, o 20:34

Chociaż teraz tak patrzę i to jest... zbyt proste. W sensie, za bardzo będzie przypominać Portal Pisarski, chyba, że da się całą stornę nieźle przekształcić. Ale ja się na tym nie znam. Zaraz zrobię szkic i wkleję, jak to widzę xd
Obrazek

PS.
Obrazek
Kuma Offline

Postprzez euphoria » 18 lut 2012, o 20:51

Kuma, bo te strony są zawsze proste... :P popatrz na brytyjskie strony z fickami... niby nic specjalnego :P
ale pamiętaj, że rozmawiasz z kimś, kogo pokonał blog :P
euphoria Offline

Postprzez Nathali » 18 lut 2012, o 21:11

Kuma, czy Wy się czasem nie porywacie z motyką na słońce? Nie chce zniechęcać, w sumie, kiedyś też chciałam taką bazę albo miejsce, gdzie jak na fanfiction.net mogłabym sobie dawać teksty do ulubionych, czy coś, bo przynajmniej wiedziałabym co czytałam, a co nie i jak mogłabym oceniać to i od razu bym wiedziała, czy mi się podobało, czy nie. Po prostu strasznie dużo roboty z tym i musiałby przyłączyć się ktoś obyty informatycznie, bez speca w tej materii nie wiele się da, tak naprawdę. W sumie mi odpowiadała zawsze forma Portal Northern Lights pod tym względem, choć do samej strony nigdy się do końca nie przekonałam, bo mało tam dobrych, potterowych tekstów.
Nathali Offline

Postprzez euphoria » 18 lut 2012, o 21:20

czekałam ponad dwa miesiące na NL, żeby zatwierdzili mi tekst, a doczekałam się komentarza, że piszę nie w tym czasie, w którym powinnam... a przecież mogę w każdym - byle się kleiło... ;P

aczkolwiek faktycznie dużo roboty by z tym było ;P ale jakby się ktoś inteligentny informatycznie znalazł... będę wspierać
euphoria Offline

Postprzez Kuma » 18 lut 2012, o 21:24

Wiem, dziewczyny, że to cholernie dużo roboty. Jestem tego świadoma całkowicie. Ale gdyby zebrać zespół to co? Myślicie, że by sie nie udało? Nie można by spróbować? Myślę, że to byłoby genialne - stworzyć bazę wszystkiego, czego potrzebujemy. MOzna zrobić bety, nie bety... kurde, no wszystko! I tak, jest z tym niesaqmowicie dużo roboty, no ale... jeżeli problemem dla nas ma być tylko DUŻO ROBOTY / nasze lenistwo / brak wiary w to, że się uda, no to bez sensu... chyba, że ten pomysł nie ma sensu. chyba, ze coś takiego już istnieje! Wtedy rozumiem
Obrazek

PS.
Obrazek
Kuma Offline

Postprzez euphoria » 18 lut 2012, o 21:33

sooo... let's do it! :P
*wciąż wspiera ręcoma i nogoma* *wciąż nie wie do czego mogłaby się przydać* :P
euphoria Offline

Następna strona

Powrót do Wszystko o nas i nie tylko