Rozmowy niekontrolowane

edycja 3

Postprzez Miss Black » 3 sty 2013, o 01:05

O MÓJ BOŻE! Zaraz! Ty lubisz Incepcję. Chcesz gyzym?! BB, wesprzyj mnie. Gyzym jest genialna. To absolutna baza tego fandomu. Coś jak Maya i Światło.
CALM YOUR MIND MY FRIENDS AND DON'T BE AFRAID TO DREAM A LITTLE BIGGER!
Miss Black Offline

Pack Mom

Postprzez Bang Bang » 3 sty 2013, o 01:10

Tak, dokładnie, Vel, musisz przeczytać gyzym! A później fiki linckii blue!
Combeferre sighed. "When was the last time you got a full night's sleep?"
"I'm a med student," said Joly, rubbing his eyes. "Sleep is surrender. Coffee is strength."
"Work is freedom," said Combeferre drily.
"Right." Joly nodded. "Sometimes, I forget you're a med student, too."

North London is red

Bractwo Bejsbola i Widła :pala:
Bang Bang Offline

Postprzez Veldrin » 3 sty 2013, o 01:11

BB, dam Ci tyle czasu, ile chcesz :)

Hmm... a co to jest gyzym? :D No to dajcie mi linka :)
- Chciałbym z tobą pogadać, Draco.
- To dobrze, bo gdybyś tak od razu chciał się na mnie rzucić i przelecieć pod ścianą, musiałbym stanowczo powiedzieć 'nie'. Nie jestem taki łatwy. - Draco namyślał się chwilę, taksując Harry'ego wzrokiem. - Kłamałem. Jestem łatwy. Możesz mnie przelecieć bez gadania.
Veldrin Offline

Postprzez Bang Bang » 3 sty 2013, o 01:13

gyzym to incepcjowa bogini! Świetna autorka cudownych fików :D.
"I'm a med student," said Joly, rubbing his eyes. "Sleep is surrender. Coffee is strength."

North London is red

Bang Bang Offline

Postprzez Veldrin » 3 sty 2013, o 01:15

I założę się, że ten fik jest tylko po angielsku? Mogę mieć z tym mały problem, bo nigdy nie czytałam niczego nie tłumaczonego.
- To dobrze, bo gdybyś tak od razu chciał się na mnie rzucić i przelecieć pod ścianą, musiałbym stanowczo powiedzieć 'nie'. Nie jestem taki łatwy. - Draco namyślał się chwilę, taksując Harry'ego wzrokiem. - Kłamałem. Jestem łatwy. Możesz mnie przelecieć bez gadania.
Veldrin Offline

Postprzez Bang Bang » 3 sty 2013, o 01:19

Niestety, gyzym na razie nie jest przetłumaczona, ale jej teksty nie są trudne do rozszyfrowania, były w sumie jednymi z pierwszych, które przeczytałam po angielsku ;).

Absolutna konieczność, jeśli chcesz wejść w fandom:
Best Eamur Ever
Kawiarenka, która jest według niektórych BEE :)
Cinema, które ja osobiście uwielbiam, bo mam słabość do przemysłu filmowego ;)

North London is red

Bang Bang Offline

Postprzez Veldrin » 3 sty 2013, o 01:32

Zastanowię się, ale bardzo dziękuję za linki :)
Veldrin Offline

Postprzez Miss Black » 3 sty 2013, o 01:39

A ja się cieszę, że przed eamurami byli X-Meni, a wcześniej Bond, bo zamęczyłabym potwornie fandom Incepcji. Chociaż jak wróciłam teraz do Peta, to widzę ogromną różnicę. Ba, jestem w stanie delektować się tym językiem. Veldrin, fandom to najlepsza, najszybsza droga do wygładzenia angielskiego. Poważnie. Nigdy w życiu nie osiągnęłabym takiego poziomu w tak krótkim czasie, gdyby nie to, że nie było fików po polsku. Teraz nie mam nawet najmniejszych problemów z tekstami na zajęcia na studiach, przez które nie mogłam przebrnąć jeszcze dwa lata temu. :? Jak się zastanowię, ile pieniędzy wydałbym w tym czasie na kursy językowe, to aż robi mi się ciepło w środku. :) Szkoda tylko, że w ten sposób nie uczysz się mówić.
CALM YOUR MIND MY FRIENDS AND DON'T BE AFRAID TO DREAM A LITTLE BIGGER!
Miss Black Offline

Pack Mom

Postprzez Veldrin » 3 sty 2013, o 01:48

Co racja to racja :) Ale chyba boję się porażki. Tego, że nie będzie mi wychodziło i się zrażę.
Veldrin Offline

Postprzez diesirae » 3 sty 2013, o 02:11

Jezu, Veldrin zamackowana, świat się kończy ;d
"I'm, er, Harry Potter. And my intellect hasn't really progressed from the age of twelve. I really like, um, Quidditch, and also, evil is bad. Hermione's really more into the brainy stuff. Thank you for your time."
Obrazek

"- It's complicated
- I love complicated"

diesirae Offline

Mistrzyni Zlotów

Postprzez Veldrin » 3 sty 2013, o 02:13

Ej no :P
Veldrin Offline

Postprzez diesirae » 3 sty 2013, o 02:16

Piszę mojego dwusetnego posta i idę spać, ale że to taka okrągła ładna liczba to chce jeszcze napisać że kocham Bya i obrażam się na Vel, w ogóle nie wiem jak wstanę za te cztery godziny :< dobranoc.
"I'm, er, Harry Potter. And my intellect hasn't really progressed from the age of twelve. I really like, um, Quidditch, and also, evil is bad. Hermione's really more into the brainy stuff. Thank you for your time."
Obrazek

"- It's complicated
- I love complicated"

diesirae Offline

Mistrzyni Zlotów

Postprzez Veldrin » 3 sty 2013, o 02:20

die! No teraz to przesadziłaś :P I teraz to JA zastanawiam się, czy się nie obrazić i nie czuć się zazdrosną o Bya xD Naprawdę się opierałam Incepcji, no ale jestem tylko człowiekiem :)
Veldrin Offline

Postprzez Ka » 3 sty 2013, o 15:19

Vel! TAK! Incepcja! :D

Miss Black napisał(a):O MÓJ BOŻE! Zaraz! Ty lubisz Incepcję. Chcesz gyzym?! BB, wesprzyj mnie. Gyzym jest genialna. To absolutna baza tego fandomu. Coś jak Maya i Światło.
Po pierwsze: MB, refleks. :lol2:
A po drugie: taktaktak! Vel, absolutnie. Czytaj gyzym. Fakt, że gyzym pisze trochę specyficznie, ale to nie jest bardzo trudny język i naprawdę, NAPRAWDĘ warto spróbować. A Wherever to jest dla mnie absolutna podstawa fandomu i tego związku, i jest jednym z najcudowniejszych fików, które miałam przyjemność czytać.
A jak już przeczytasz Wherever, to sama sięgniesz po jej pozostałe fiki, po Pet i po linckię_blue. ;)
"I don't approve of this," Arthur declares. "Who are these people and why are they writing haikus about my ankles?"

(It's only time.)
Ka Offline

Order Złotej Kałamarnicy

Postprzez Ka » 3 sty 2013, o 15:25

A jeszcze a propos nauki angielskiego przez fiki, MB, próbowałaś podficów? Ja długo nie mogłam się przekonać, ale przez ostatnie dni słucham namiętnie, czy to nie mogąc zasnąć, czy jeżdżąc po mieście w różnych sprawach, i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Właśnie skończyłam słuchać Skin Deep i byłam w szoku, jak dobrze dziewczyna sobie poradziła, z głosem Eamesa, z różnymi puffnięciami i innymi pomrukami, ze sceną seksu... naprawdę, sama przyjemność, nawet jeżeli słuchanie sceny w tramwaju było cokolwiek niezręczne. ;) W każdym razie - wydaje mi się, że to może być dobry sposób na poprawienie języka też od tej strony, osłuchujesz się z wymową, łatwiej wyłapujesz słówka - dopiero po wyjeździe do Anglii zrozumiałam, jak dużo "mówienia" zależy tak naprawdę od słuchania. Jeżeli uda mi się usłyszeć i zrozumieć, co do mnie mówią, odpowiadanie to betka. A jeżeli na początku trudno zrozumieć dokładnie, o czym jest mowa, można zacząć od już znajomych fików - parę dni temu nie mogłam spać i z dużą przyjemnością puściłam sobie do snu Kawiarenkę, którą i tak znam na pamięć, więc nawet kiedy przysypiając, przegapiłam parę słów, nic się nie stało.
"I don't approve of this," Arthur declares. "Who are these people and why are they writing haikus about my ankles?"

(It's only time.)
Ka Offline

Order Złotej Kałamarnicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wszystko o nas i nie tylko