Jak to się zaczęło?

Postprzez Draciss » 9 lut 2011, o 18:27

Ja postąpiłam tak samo jak Miris. :lol2: Red Hills przeczytałam chyba do 10 rozdziału i dałam se spokój. Teraz, kilka tygodni temu podejście drugie - niech to szlag, jestem Hillsocholiczką.
Pewnie gdybym trafiła na Londyński na samiuteńkim początku bylabym zgorszona. Tak się złożyło, że Londynski to było dokładnie... moje czwarte drarry!
- Draco.?
- Mhm?
- Dlaczego masz poduszkę na głowie?
- Bo nie mogę oderwać od ciebie wzroku w żaden inny sposób...
Draciss Offline

Postprzez insane » 13 cze 2011, o 20:07

Pewnego, jakże cudownego dnia szukałam blogów o jakiejś tematyce i tak przypadkowo trafiłam na yaoi. Wtedy sobie odpuściłam. Po kilku godzinach wróciłam do bloga. Po przeczytaniu go weszłam w linki i tam pojawił się sznurek do cudownego bloga z drarry. Wtedy to było, „CO?" . "Potter i Malfoy ?? ", "Niemożliwe".
Tak to było w 2011.. Zmusiłam się do przeczytania bloga i tak zostało i nie przechodzi. ( Nie przejdzie, nie ma bata)
Ostatnio edytowano 18 wrz 2011, o 16:25 przez insane, łącznie edytowano 1 raz
` Miłość jest wszystkim co istnieje,
To wszystko, co o niej wiemy

CZEKOLADOHOLIK
insane Offline

Postprzez byarenlight » 1 wrz 2011, o 21:12

A ja niestety swej przygody z gejami nie zaczęłam od drarry. To się chyba wzięło u mnie od japońskich zespołów. Taak, mój pierwszy gejfanfik dotyczył zespołu the Gazette i nadal mam go na dysku (nieskomplikowany był, to fakt). Zatem kiedy natrafiłam kiedyś na dziewczyny zachwalające "Światło pod wodą" i dowiedziałam się, o czym jest, pomyślałam "aha". A później wynalazłam je w internecie, zaczęłam czytać i pomyślałam: "kurde, nie wiem, o co chodzi", chyba byłam wtedy jeszcze przed czwartą częścią (ja byłam dość opóźniona w kwestii czytania hp xD). W każdym razie odłożyłam na długi, długi czas.
Po kilku latach... Prawdę mówiąc, pierwsze drarry przeczytałam w 2010 roku, serio. Wcześniej jakoś mnie do potterowych fików nie ciągnęło, wystarczały mi książki i filmy, miałam inne "fazy" na głowie (i inne pairingi, choćby z mang i anime). Wcześniej jeszcze próbowałam z "Blemishem", ale od razu mnie odrzuciło; ja lubię trochę lepiej napisane historie (wiem, że wiele osób ma po prostu sentyment). No, ale takim pierwszym drarry doczytanym do końca było... O Jezu, nie pamiętam. Wiem, że przeczesywałam yaoi.pl, a kiedy tam skończyły się dobre twory (których, szczerze mówiąc, nie ma tam za wiele), poszłam na fanfiction.net.
I tak już z górki...
I przyznam szczerze - prawdziwa mania i szał zaczął mi się dopiero, kiedy przeczytałam "Dumę i uprzedzenie" jakieś pół roku temu.
- Ty byłaś kiedyś nastolatką. Powiedz, jak mam sobie poradzić z Astor?
- Spróbuj z nią porozmawiać.
- Kiedy ostatnio próbowałem, powiedziała, że mnie nienawidzi i przeniosła się do Orlando.
- To teraz masz drugą szansę. Podziel się z nią czymś... Co robiłeś w jej wieku...
- Zabiłem psa sąsiadów.
- Tego lepiej jej nie mów.
byarenlight Offline

Postprzez Kijowa23 » 23 wrz 2011, o 21:06

Jak się zaczęło? Na Salazara, nie pamiętam!
<drepta z pokoju, wraca, przeszukuje komputer w poszukiwaniu odpowiedzi>
Tak! Już wiem!
W zeszłym roku, w wakacje, znalazłam pierwszego fanfica w mojej historii. Było to Dramione. Blogowe. Oczywiście, niedokończone i porzucone. Gdy w końcu dobrnęłam do ostatniego rozdziału, szczęśliwa, że - jak myślałam - poznam zakończenie, moje oczęta ujrzały ostatni wpis, sprzed trzech lat bodajże, o porzuceniu tekstu. Zrozpaczona poczęłam szukać innych ficów i tak trafiłam na Mirriel. Przeczytałam wiele wątków o ulubionych tekstach, paringach itd. Aż w końcu zmęczona tym, że wszystkie Snaperki zachwalają Serię Herbacianą, ściągnęłam na dysk i przeczytałam w ciągu może trzech dni. Wciągnęło mnie, że hej. W końcu czytałam już niemal same Snarry. W końcu w jednym z nich, blogowych, znalazłam coś, coś.. Mianowicie Snape zostawia Harry'ego z powodu, ze ktos ich nakryje, doniesie itd. A Harrym postanawia się zaopiekować Draco. Oczywiście, potem jednak Sever wraca do Pottera i żyją długo i szczęśliwie. Ale w główce Kijowej kłębiły się myśli, kłębiły : a co by było, gdyby Harry jednak został z Draco? I poszło. Pamiętam, mój pierwszy fick Drarrowy to Seamus to Seamus, ty to ty. Na razie moim ulubieńcem jest Blemish, ale może to dlatego, Ze nie przeczytałam jeszcze Światełka... Wiem, hańba mi, hańba.. Ale jestem na 25 stronie! XD
Sono te hanasanaide hanasanaide
Boku ga sobani iru kara
Donna toki demo waratte waratte
Hana wo sakasete yo
Kijowa23 Offline

Postprzez Miris » 1 paź 2011, o 21:39

Życzę powodzenia ze Światłem, mnie nadal początek wkurza, ale potem jest coraz lepiej :D
Drarrytozuoaleitakjekocham.
Miris Offline

Postprzez Kijowa23 » 3 paź 2011, o 19:12

Dzieki :D
I mogę się pochwalić: przeczytałam Światełko! Teraz czuję się pełnoprawną Drarrystką XD
Historia ciekawa, pewnie kiedyś do niej powrócę, ale żeby mnie jakoś strasznie pochłonęło.. Jest fajnie, miło, sympatycznie, ale Draco broniący się przed miłością (jak to podniośle brzmi) jest strasznie irytujący.
Boku ga sobani iru kara
Hana wo sakasete yo
Kijowa23 Offline

Postprzez Miris » 7 paź 2011, o 10:11

Irytujący?! Przecież on jest słoooodki!
Edit: Chociaż chyba wiem dlaczego masz takie a nie inne podejście. Bo dopiero teraz czytasz Światło, mając za sobą zapewne x innych drarry, w których to Draco jest postacią dominującą i w ogóle, a tutaj jest inaczej. Ale ja za tę inność właśnie Światło kocham :seksi:
Drarrytozuoaleitakjekocham.
Miris Offline

Postprzez Seves » 9 paź 2011, o 09:49

U mnie fascynacja tematami slashowymi zaczęła się od yaoi, dawno, dawno temu. Dopiero jakiś czas później zaczęłam czytać fanfiki. Szczerze mówiąc, nie pamiętam, co było moim pierwszym drarry... Blemish? Całkiem możliwe. A nie, już wiem! Co widziała Ginny Weasley! Nadal mam do niego sentyment. ^^ A dalej to już poszło - najpierw inne teksty z yaoi.pl, potem Mirriel (Światełko ^^), stare forum drarry (które zdążyłam przekopać dokumentnie akurat przed przeprowadzką i mogłam się swobodnie zachwycać nowym ^^), Gospoda i fanfiction.net. Trzyma mnie to już... no, dobrych parę lat. I nie wygląda na to, żeby miało przestać. ^^
Seves Offline

Postprzez Alexisus » 6 lis 2011, o 11:42

U mnie w ogóle czytanie jakichkolwiek opowiadań rozpoczęło Tokio Hotel i wszelkie cuda z nimi związane. Na początku, naturalnie, były to jakieś powiastki hetero, bo jakoś homo mi nie szło w tej konfiguracji. W sumie nie pamiętam w jaki sposób, ale natrafiłem na twincest, co stało się moim nałogiem i nie zamierzałem sobie odpuścić. Warto też wspomnieć, że w tym samym czasie lubowałem się w Dramione (poważnie...). Siłą rzeczy musiałem kiedyś na coś o tematyce drarry wpaść i wpadłem, pogrążając się w tematykę slash i yaoi, głównie SasuNaru. Przeczytałem jedno opowiadanie. Nie było najlepsze, ale miało to coś. Więc w ruch poszły i inne. Twincest poszedł już na drugą półkę, bo na piedestale stanął związek Harry'ego Pottera i Draco Malfoy'a. Tak jest po dziś dzień i w zasadzie nie mam powodów, by narzekać na ten obrót spraw - TH przede wszystkim zaczęło moją przygodę z pisarstwem, bo dzięki nim zacząłem tworzyć. Co prawda, z początku wszelkie opowiastki były niszowe i beznadziejne (a podobały się ludziom, co mnie tak bardzo szokuje i przeraża obecnie, że to chyba nie jest do opisania), ale z czasem osiągnęły jakiś lepszy poziom.
W chwili obecnej moimi naj gatunkami to drarry i SasuNaru. Nie narzekam, dobrze mi tak, jak jest, z moimi małymi zboczonkami na punkcie blond i ciemnych włosów razem.
Chcesz sprawdzić, jak bardzo jestem męski?
Alexisus Offline

Postprzez Kijowa23 » 6 lis 2011, o 12:21

Alex!! Z każdym dniem odnajduje coraz więcej bratnich duszyczek!! SasuNaru rządzi, ou je!! Już wiem czemu podobają mi się wszystkie pary, które tak kontrastują ze sobą fizycznie (włoski ^^) !!
To tak z krainy offtopu
Boku ga sobani iru kara
Hana wo sakasete yo
Kijowa23 Offline

Postprzez Alexisus » 6 lis 2011, o 14:18

Tak, SasuNaru roks! <3
Uwielbiam, kocham i wielbię. Może jakieś ulubione opowiadania masz? Chętnie poczytam.

PS To też off, więc może ewentualne adresy ślij na pw :*
Chcesz sprawdzić, jak bardzo jestem męski?
Alexisus Offline

Postprzez mandy » 17 lis 2011, o 18:28

Ja zaczęłam od Perwersji Wielkiej Kałamarnicy, więc nieco ostro, jak na początek xD
Miałam mieszane emocje, ale po jakimś czasie drarry stało się moim małym uzależnieniem, dlatego też staram się jak najczęściej wpadać tu i pochłaniać kolejne i kolejne świetne fanficki. Mam nadzieję, że nigdy ich nie zabraknie :D
mandy Offline

Postprzez Kijowa23 » 17 lis 2011, o 19:33

Witamy Cie w naszym skromnych progach :D
Liczymy też na to, że nie będziesz tylko komentować fanficków. Jest tu tak wiele dyskusji i tak wiele zdań, które trzeba poprzeć!

btw. Perwersje czytałam niedawno i.. no. Mieszane uczucia Xp
Boku ga sobani iru kara
Hana wo sakasete yo
Kijowa23 Offline

Postprzez Lostara » 20 lis 2011, o 14:14

Jakbym ja zaczęła od Perwersji... To właściwie bym nie zaczęła, skończyłabym w połowie tekstu i tyle by mnie fandom widział. (Teraz to dla mnie, e… oryginalne i w pewien sposób nie do ominięcia). :lol2:

Pierwsze było ,,Światło pod wodą”. No cóż, przy pierwszych aluzjach modliłam się żeby to nie był homo związek (jakkolwiek to dla was brzmi), a później były wypieki na twarzy i szał, który trwa do dziś. Doceniam ,,Światło” i chyba zostanie ono dla mnie niezwykle ważne do końca fandomowego życia. Ale cokolwiek by się nie mówiło (a się mówi, co mnie boli), stworzyło ono więcej fanów drarry niż cokolwiek innego. ;)
Lostara Offline

Postprzez Veru » 24 lis 2011, o 08:36

a ja zaczęłam od Londyńskiego Pocałunku, to był mój tak jakby 'start' w świecie Drarry. Oczywiście to już zaczęło się wcześniej. Mając 11 lat, miałam szał na Dramione i błądząc po tego typu opowiadaniach trafiłam na bloga z fanfiction Drarry. Wtedy zaczęłam szukać o tym informacji, ale dałam sobie spokój i dopiero jakieś dwa lata temu zwróciłam uwagę na status koleżanki na facebooku, w którym pisała właśnie o Drarry. :)
Where do all the lovers meet with one another,
In an effort to uncover what has happened to the silent days?

Obrazek
Veru Offline

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wszystko o nas i nie tylko