Rozmowy niekontrolowane

edycja 4

Postprzez rosein » 15 mar 2017, o 17:27

zazdroszczę... jakbym siedziała do 3 nad ranem, to zostałyby mi dwie godziny na spanie (:

Ja przeżywam renesans, powrót syna marnotrawnego czy jak tam zwał. Była manga i anime, był k-pop, ale rzuciłam wszystko i wróciłam do korzeni, do drarry (i tomarry - jej, jak ja nie lubię nazwy tego pairingu). Generalnie to wystarczy mi Mroczny!Harry lub OC + w miarę skomplikowana fabuła i mogę czytać cokolwiek. Chyba, że akurat sobie postanowię, że choćby nie wiem co - skończę pisać raz zaczęty ff (:

Jak ktoś się wstydzi odezwać to polecam metodę a la rosein: zaleźć problem, na który nie ma wątku i wetknąć post w mrowisko - pierwsze lody przełamane ;)
rosein Offline

Lokalizacja: nigdziebądź, czyli w stanie zawieszenia między remontem, a przeprowadzką

Postprzez Lasair » 15 mar 2017, o 23:11

Margot :serce:, pochlebiasz mi. Ale to w zasadzie nie chodzi chyba o to, kto mówi.
Co do tych klasyków, o które się pyta, to staram się kończyć tłumaczenie trzech, w tym jednego z Kaczalką. ;) (Dlatego nadal nie zabrałam się za to, co Ci obiecałam! Ale się zabiorę. Nie można nie przetłumaczyć choćby jednego czy dwóch fików saras_girl.)
I tak jak już wspominałam Aev, powinnam mieć pod avatarem taki fajny tytulik, jak na przykład Naczelny Windykator Forumowy.
A jeśli ktoś chciałby iść za moim przykładem, to bardzo proszę, jest jeszcze sequel Wiary do skończenia. Kolejny klasyk, który leży odłogiem.
rosein, ja już wiele takich renesansów przeżyłam i podejrzewam, że jeszcze nie jeden przede mną. :) Więc fajnie wiedzieć, że ktoś tam gdzieś jeszcze czyta to, co ja i przeżywa po raz kolejny i kolejny wieczorne/nocne posiadówki z jakimś fikiem, którego się nie czytało albo czyta się raz jeszcze i dostrzega się, jaki jest cudowny...
- Nie masz apetytu, serdeńko?
- Nie, chcę czytać.

Draco is a minefield, and the sensible thing to do would be stay the hell away, but Harry doesn't think he can do that.

AO3
(fiki dodaję stopniowo, cierpliwości)
Lasair Offline

Naczelny Windykator Forum

Postprzez MargotX » 16 mar 2017, o 20:27

Ale to w zasadzie nie chodzi chyba o to, kto mówi.

Lasair, tak nie do końca. :) Ja jestem jednym z szeregowych użytkowników, może nie dla wszystkich anonimowym, ale jednak jednym z wielu. Ty jesteś jedną z ikon (sorry za ten wylewający się patos, ale tak jest i tyle), jakichś może kilkunastu osób, bez których ani to forum, ani całe zasoby drarrowego fandomu nie byłyby tym, czym są.

Ale się zabiorę. Nie można nie przetłumaczyć choćby jednego czy dwóch fików saras_girl.

Skłamałabym, gdybym powiedziała, że już o tym nie pamiętam ;) i gdyby kiedyś Ci się udało, będę przeszczęśliwa. :serce:
Gdy oczy zamknę, widzę ciebie wcześniej,
Bo w dzień na wszystko patrzę bez czułości;
Gdy śpię, me oczy widzą ciebie we śnie
I w ciemnym blasku są blaskiem ciemności.
MargotX Offline

Postprzez Dunia » 17 mar 2017, o 18:36

Ja też zaglądam i czytam, jednak ostatnio mam mało czasu i niestety z uaktualnianymi tekstami nie jestem na bieżąco. Z tego powodu czytam w chwili wolnej, czyli zazwyczaj kończy się to na jednym/dwóch rozdziałach na kilka dni, co się również przekłada na brak komentarzy z mojej strony :( Jednak na bieżąco tutaj zaglądam i patrzę, co się dzieje. A odnośnie fanów drarry to myślę, że jeszcze sporo się takich znajdzie tylko po prostu większość z nas już dorosła, co skutkuje masą obowiązków i małą ilością czasu na przyjemności ;)
Dunia Offline

Postprzez Lasair » 17 mar 2017, o 20:24

Margot, uda się na pewno, coś tam się już powoli kluje, ale nie będzie się to posuwać szybciej, dopóki nie skończę przynajmniej jednego fika, którego przejęłam. Tak czy siak, obiecałam, masz moje słowo. ;)
Poza tym, przypomniałam sobie o moich ukochanych fikach i czytam je po raz n-ty. I wcale mi się nie nudzi!
Dunia, akurat kwestia wieku nie jest tutaj chyba tym czynnikiem, co decyduje o zainteresowaniu drarry czy w ogóle fandomem. Jasne, obowiązki to jedno, ale jak ktoś ma ochotę na udzielanie się w fandomie, to żadne siły tego nie powstrzymają, wiem po sobie. :) A tutaj na forum jest więcej pań koło 30-stki (sama jestem jedną z nich, Mater Dei!) i 40-stki, niż się komukolwiek wydaje. ;)

EDIT: I zapomniałam wspomnieć, że Femme planuje na ten rok (w końcu!) napisać II część Czarnej kawy... i już się cieszę na to tłumaczenie niepomiernie. :D
- Nie, chcę czytać.

Draco is a minefield, and the sensible thing to do would be stay the hell away, but Harry doesn't think he can do that.

AO3
Lasair Offline

Postprzez MargotX » 17 mar 2017, o 22:19

Lasair, lejesz miód na moje serce. :serce: Ja tam się nigdzie nie wybieram, poczekam sobie. A ostatnio czytałam sobie TBT na zmianę z Bondem.
I na pewno masz rację co do tego, że decyduje zainteresowanie, nie wiek.
A tutaj na forum jest więcej pań koło 30-stki (sama jestem jedną z nich, Mater Dei!) i 40-stki, niż się komukolwiek wydaje. ;)

Ba, nawet gorzej :P (Merlinie!) Ale w tym towarzystwie wieku nie wypominamy ;)
Gdy oczy zamknę, widzę ciebie wcześniej,
Bo w dzień na wszystko patrzę bez czułości;
Gdy śpię, me oczy widzą ciebie we śnie
I w ciemnym blasku są blaskiem ciemności.
MargotX Offline

Postprzez euphoria » 19 mar 2017, o 10:28

Co prawda mam jeszcze dwójkę z przodu, ale macham do was radośnie :D Jakoś mi średnio po drodze z drarry, ale w zasadzie szaleje wszędzie po trochu :D Wstyd przyznać, że bezczelnie czekam na ostatni rozdział Tajemnic, żeby je przeczytać, bo po ostatniej przerwie po prostu jakoś się nie mogę zmobilizować do czytania. Takiego systematycznego.
euphoria Offline

Lokalizacja: z obsydianowych tęczówek najmroczniejszego z Czarnych Magów

Postprzez Lasair » 19 mar 2017, o 18:13

*odmachuje* Według moich skromnych obliczeń i prognoz, na ostatni rozdział Tajemnic poczekasz sobie do końca roku bądź początku następnego. :D
- Nie, chcę czytać.

AO3
Lasair Offline

Postprzez euphoria » 20 mar 2017, o 10:01

Przeniosłaś wszystkie fiki na ao3? Bo mam też taki dzielny plan, żeby przenieść stąd komentarze, które napisałam pod twoje tłumaczenia i uzupełnić braki :D W sensie - jak czegoś nie skomentowałam - nadrobić :D Komplet zawsze ładnie wygląda :D
euphoria Offline

Postprzez Lasair » 20 mar 2017, o 18:14

Ech, nie, nie przeniosłam, powiedzmy, że o tym zapomniałam, bo przy okazji koryguję je jeszcze raz z grubsza, ale skoro takie plany masz, to z chęcią się biorę za przenoszenie. :serce:
- Nie, chcę czytać.

AO3
Lasair Offline

Postprzez euphoria » 21 mar 2017, o 08:50

Hahaha, pieść je pieść :D Poczekam, nie będzie problemu. Zanim zresztą dogrzebię się do tego co i gdzie komentowane to też zabierze chwilę :D
euphoria Offline

Postprzez Lasair » 21 mar 2017, o 19:56

Pieszczę, choć czasami załamuję ręce nad własnymi błędami. ;) Ale uwijam się, bo to jest strasznie miłe, że ktoś to nadal czyta. :serce:
- Nie, chcę czytać.

AO3
Lasair Offline

Postprzez euphoria » 22 mar 2017, o 11:30

W lutym wykombinowaliśmy sobie tydzień HP na ao3 i powiem szczerze, że odzew był nikły. Fandom się chyba sam pożera, a szkoda. Niby HP jest wieczne, ale przydałby się jakiś renesans i to szybko :D Mało osób pisze, mało osób czyta, ale damn - najchętniej się wraca właśnie do tych sprawdzonych fików jednak. Może w tym problem.
euphoria Offline

Postprzez Lasair » 23 mar 2017, o 18:52

A mogę prosić namiary do tej lutowej akcji? :> Bo, szczerze mówiąc, ja o niej nic nie słyszałam. A w fandomie o wiele wygodniej jest być odbiorcą (szczególnie biernym) niż dawcą pożywki i aktywnym komentatorem, więc na pewno o lwiej części użytkowników nie mamy bladego pojęcia. No i trudno, pożera się, bo jak nie widać odbiorów, to i twórcom się nie chce, a czasem nawet najmniejszy odzew działa cuda. Teraz konkretnie co do drarry, kilka lat temu sądziłam, że drarry się kończy i w zasadzie nic fajnego nie powstaje, ale się myliłam, bo, może już nie w takiej ilości, ale jednak powstają nowe fiki warte lektury. A ja je sobie chomikuję w ogromnych ilościach i czekają w biblioteczce na swoją kolej, bezpieczne w razie usuwania forów albo innej internetowej katastrofy. ;)
- Nie, chcę czytać.

AO3
Lasair Offline

Postprzez Aevenien » 23 mar 2017, o 20:38

Drarry nigdy się nie kończy! A nawet jeśli to można wrócić do starych fików, których już nie pamiętamy, poza tym jest Saving Connor, którego jest milion milionów słów XD Utknęłam gdzieś na 4 czy 5 tomie, nawet nie wiem XD

Lasair, mówisz masz!

A ja na pewno przetłumaczę Simple Joy jak będę się uczyć do egzaminu adwokackiego, o!
Z Mackami nie ma żartów :mackigreen:

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Online

Macki Dalekiego Zasięgu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wszystko o nas i nie tylko