Rozmowy niekontrolowane

edycja 4

Postprzez Akame » 12 sty 2017, o 21:31

Nee, drarry go nie interesuje na szczęście ;) Wie co to jest, bo trudno żeby nie wiedział czytając ff dwa lata, ale pary męskie omija xD Chociaż niedawno oglądaliśmy jakiś film i po śmierci jednego z męskich bohaterów stwierdził, że w sumie szkoda, bo shipował go z innym i w ogóle jak ja mogłam tego nie widzieć, skoro nawet on zauważył :hahaha:
"Żaden sąd by nas za to nie skazał. Ty jesteś sławny, a ja bogaty. Jesteśmy młodzi i lekkomyślni. Musimy popełniać zbrodnie i umykać przed konsekwencjami. To nasz społeczny obowiązek."
Akame Offline

White Ferret

Postprzez MargotX » 14 sty 2017, o 18:51

:lol2:

Akame, tak by the way, oprócz niewątpliwej przyjemności wymiany kilku zdań na forum, Twoje pojawienie zaowocowało sięgnięciem przeze mnie po Red Hills :D Stwierdziłam, że okres zimowy trwa, jak najbardziej, a ja przecież zwykle zimą delektuję się klasyką polskiego drarry Twojego autorstwa. Zatem, aby tradycji stało się zadość, część wczorajszej nocy spędziłam w Emeraldfog, podczytując RH. :buzki:
Gdy oczy zamknę, widzę ciebie wcześniej,
Bo w dzień na wszystko patrzę bez czułości;
Gdy śpię, me oczy widzą ciebie we śnie
I w ciemnym blasku są blaskiem ciemności.
MargotX Offline

Postprzez Akame » 15 sty 2017, o 15:28

Sama mam ochotę wrócić do kilku opowiadań:) Już nawet odkurzyłam folder drarry, który leżał gdzieś na zupełnie innym dysku, zapomniany. Na razie czytam "All Our Secrets Laid Bare" autorstwa Firethesound i całkiem mi się podoba. RH kiedyś otworzyłam, zaczęłam czytać i... ja zupełnie nie pamiętam, jak to pisałam O.o Czasami żałuję, że był to taki jednorazowy strzał drarry i po nim karabinek z pomysłami się zaciął. Zresztą nie tylko na drarry, bo w sumie RH było moim ostatnim opowiadaniem w ogóle. Chyba wypaliłam przy nim cały zapas weny :lol:
"Żaden sąd by nas za to nie skazał. Ty jesteś sławny, a ja bogaty. Jesteśmy młodzi i lekkomyślni. Musimy popełniać zbrodnie i umykać przed konsekwencjami. To nasz społeczny obowiązek."
Akame Offline

White Ferret

Postprzez Lasair » 1 lut 2017, o 17:50

A propo wracania do ulubionych fików: zbierajcie, jeśli macie okazję, kopie z innych forów, szczególnie angielskojęzycznych, bo niestety najróżniejsze strony są zamykane, w tym ostatnio fictionalley.org. Było tam mnóstwo wartościowych drarry (i nie tylko), których nie umieszczano na innych forach, między innymi fiki Cinnamon, do której jestem sentymentalnie przywiązana, a nie posiadam kopii. :( Czy ktokolwiek ma zapisane Windfallen, Beautiful World albo Beneath You? Będę naprawdę dozgonnie wdzięczna. :(

EDIT: Stron The Hex Files i HPFandom również już nie ma, ale wykopałam info, że fiki są importowane na serwer AO3.
- Nie masz apetytu, serdeńko?
- Nie, chcę czytać.

Draco is a minefield, and the sensible thing to do would be stay the hell away, but Harry doesn't think he can do that.

AO3
(fiki dodaję stopniowo, cierpliwości)
Lasair Offline

Naczelny Windykator Forum

Postprzez euphoria » 3 lut 2017, o 13:04

AO3 zbiera w zasadzie wszystkie podupadające archiwa aktualnie za porozumieniem z administracją tych stron i twórcami.

http://opendoors.transformativeworks.org/ - tutaj jest ta inicjatywa i bodaj jest wyszukiwarka do znajdywania danych kolekcji.

The Hex Files

HP Fandom

http://archiveofourown.org/admin_posts/5386 - post o informacji, że zostaną przeniesione

Nie znalazłam natomiast Cinnamon :/
euphoria Offline

Lokalizacja: z obsydianowych tęczówek najmroczniejszego z Czarnych Magów

Postprzez Lasair » 4 lut 2017, o 20:32

euphorio, dziękuję tak czy siak za linki, dobrze wiedzieć, że taki projekt istnieje. O Cinnamon zapytam zagraniczne koleżanki, ktoś musi ją mieć :)
- Nie, chcę czytać.

Draco is a minefield, and the sensible thing to do would be stay the hell away, but Harry doesn't think he can do that.

AO3
Lasair Offline

Postprzez euphoria » 5 lut 2017, o 10:01

Obserwuję ao3 tak od dłuższego czasu i naprawdę mają świetne pomysły i organizacje :D Trzeba im to przyznać :D
euphoria Offline

Postprzez Lasair » 10 lut 2017, o 10:35

Ha! FictionAlley działa po trzech miesiącach, strasznie się cieszę. :D
Niby wspaniale, że AO3 przejmuje upadające archiwa, ale z drugiej strony z nostalgią wspominam pierwotne strony, w których grzebałam przez lata, szaty graficzne i cały klimat, dlatego cieszę się tym bardziej, bo FictionAlley jest tą, którą zapamiętałam jako pierwszą. :)
- Nie, chcę czytać.

AO3
Lasair Offline

Postprzez euphoria » 11 lut 2017, o 13:19

Pewnie gdyby miał to kto prowadzić to inna sprawa, ale te strony zaczęły znikać. Gdyby nie ao3 pewnie nie udałoby mi się dotrzeć do co lepszych fików z Stargate Atlantis, bo tamto archiwum (śliczne, turkusowe) jest już niemoderowane. Niby wisi. Pytanie jak długo :/

Właśnie sobie zdałam sprawę, że nie pamiętam nawet adresu o_O
euphoria Offline

Postprzez Aevenien » 11 mar 2017, o 16:37

Kochani, musicie koniecznie przeczytać nowe drarry gyzym! Jest GENIALNE! I długie, 130k! Kto zna gyzym z innych fandomów wie, czego się spodziewać, a kto nie zna to będzie miał miłą niespodziankę :D
Z Mackami nie ma żartów :mackigreen:

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Online

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez rosein » 14 mar 2017, o 16:43

UWAGA! Lojalnie uprzedzam, wciskam się z pytaniem, które pewnie powinno się znaleźć gdzieś indziej...

Jeżeli mam ff z pairingiem OC/DM w którym, że tak to ujmę, istnieje pewna luźna korelacja między wspomnianym OC a Potterem, pozwalająca na otagowanie pairingu jako drarry... mogę je wrzucić w wątek "Drarry" czy powinnam raczej w "Harry, Draco"???

Zakładam, że to dość często odwiedzany temat, więc prędzej doczekam się odpowiedzi. (Oby?)
rosein Offline

Lokalizacja: nigdziebądź, czyli w stanie zawieszenia między remontem, a przeprowadzką

Postprzez Lasair » 14 mar 2017, o 18:22

Na tę chwilę odpowiedzi doczekasz się chyba tylko w dziale drarry ;) Reszta była nawet u szczytu forumowej aktywności dość rzadko odwiedzana, co dopiero teraz.
Wrzuć do działu z drarry, najwyżej Ci administracja przeniesie.

Co do tej aktywności, to rzucam apel, bo czemu by nie. Jeśli forum przeglądają osoby, które się do tej pory nie udzielały albo udzielały się mało, proszę, a nawet mogę i błagać, odezwijcie się. Policzymy sobie, ile nas tu nadal jest. Bo zastanawiałam się i nie wiem, czy fanów drarry już po prostu nie ma, czy może to forum nosi jakieś fatum. No i apeluję także ze strony twórcy, czytaj tłumacza, któremu nadal się chce, ale pojęcia nie ma, do ilu osób tak naprawdę tworzy, skoro komentarze czy PW posyłają mi co najwyżej trzy osoby. ;)
- Nie, chcę czytać.

AO3
Lasair Offline

Postprzez rosein » 14 mar 2017, o 18:43

thanks~ (: Celny argument. Pewnie tak bym zrobiła, gdybym nie doczekała się odpowiedzi, niemniej miło jest mieć na kogo zrzucić część odpowiedzialności (:

Ja aktualnie nie czytam. To do mnie nie podobne. Ale tak mnie wessało pisanie, że potrafię siedzieć nad wordem od czwartej po przyjściu z pracy, do 23 - mojej godziny zero, po której powinnam już spać. Mam ambitny cel: chociaż raz zakończyć rozpoczętego fanfika... (shame on me, mój rekord do wczoraj to 11 tyś. słów...)
rosein Offline

Lokalizacja: nigdziebądź, czyli w stanie zawieszenia między remontem, a przeprowadzką

Postprzez MargotX » 14 mar 2017, o 21:00

Popieram apel Lasair i sama kolejny raz apeluję!!!
Produkowałam się już w tej kwestii niejednokrotnie, ale, FORUMOWICZE DRODZY! Tym razem zwróciła się do Was jedna z genialnych osób, bez których zbiór tekstów na forum byłby o wiele uboższy. Tłumaczy i współtłumaczy. To jej i Kaczalcze zawdzięczamy aktualnie, że kontynuowane są dwa kolejne klasyki drarry, które leżały odłogiem, o które co jakiś czas ktoś się dopraszał. Pamiętajcie o tym! Pamiętajcie też, że tylu świetnych opowiadań, ile jest na forum drarry, nie ma chyba nigdzie.

Przypomnę, że akcja DRARROFETY wywołała odzew, nawet spory jak na zamierający ruch, niestety, tylko chwilowy.
Niech odezwą się choćby osoby, które gdzieś tam, co jakiś czas wrzucają post czy komentarz.
Gdy oczy zamknę, widzę ciebie wcześniej,
Bo w dzień na wszystko patrzę bez czułości;
Gdy śpię, me oczy widzą ciebie we śnie
I w ciemnym blasku są blaskiem ciemności.
MargotX Offline

Postprzez Aevenien » 14 mar 2017, o 21:10

Ja zaglądam! I czytam coś od czasu do czasu, czasami do 3 nad ranem, bo po 5 godzinach snu też można iść do pracy i udawać odpowiedzialnego, dorosłego człowieka ;)

Też jestem ciekawa czy drarry fandomowo się nam przejadło i przeszliśmy na inne fandomy czy w ogóle coś się zmieniło? Ja na przykład prawie nie czytam fików i jakoś nie mam na nic czasu ostatnio, ale mam nadzieję, że to jednak chwilowe! A jak za rok będę się uczyć do egzaminu to wyczuwam ogromny nawrót drarryzmu w moim życiu ;)
Z Mackami nie ma żartów :mackigreen:

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Online

Macki Dalekiego Zasięgu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wszystko o nas i nie tylko