Listopadowy Konkurs Translatorski (WYNIKI)

czyli coś, na co wszyscy czekamy ;)

Prace konkursowe, głosowania, etc.

Postprzez Aevenien » 30 lis 2014, o 01:13

Aaaaaaaaaaaaaaaaa :hura2:
Z Mackami nie ma żartów :mackigreen:

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez byarenlight » 30 lis 2014, o 07:37

O kurczę! Naprawdę zajęłam 3. miejsce?! Jestem bardzo happy :D to była taka walka z czasem, że naprawdę jestem zdumiona XD
- Ty byłaś kiedyś nastolatką. Powiedz, jak mam sobie poradzić z Astor?
- Spróbuj z nią porozmawiać.
- Kiedy ostatnio próbowałem, powiedziała, że mnie nienawidzi i przeniosła się do Orlando.
- To teraz masz drugą szansę. Podziel się z nią czymś... Co robiłeś w jej wieku...
- Zabiłem psa sąsiadów.
- Tego lepiej jej nie mów.
byarenlight Offline

Postprzez NewBroomstick » 30 lis 2014, o 09:47

Gratulacje dla Tłumaczek! Wiecie co, o ile Czas ucieka silnie "podejrzewałam o Aevenien", a Żyjemy... pasuje mi do Drac, o tyle zupełnym zaskoczeniem było dla mnie autorstwo trzeciego przekładu na podium. Zaszufladkowałam sobie byarenlight jako talent komediowy i do głowy by mi nie przyszło, że się weźmie do czegoś takiego. Anonimowe konkursy są super! A Wy? Jakieś zaskoczenia?
This owl will self-destruct in five seconds
NewBroomstick Offline

Postprzez Darlica » 30 lis 2014, o 10:58

Gratuluję wszystkim Tłumaczkom :D
Ja tam tylko Aev dobrze odgadłam, największym zaskoczeniem tego konkursu będzie Bya! Prędzej obstawiałabym taniego armaniego, a nie najbardziej angstowy tekst konkursu.
Mam nadzieję, że beata zostanie z nami na dłużej :)

Może na wiosnę kolejny konkurs translatorski?
Darlica Offline

Postprzez MargotX » 30 lis 2014, o 11:33

Gratulacje dla wszystkich Tłumaczek :)
za poszukiwania tekstów, za włożony w tłumaczenia wysiłek i za to, że naprawdę przyczyniłyście się do ożywienia forum - dzięki.

Muszę przyznać, że ja absolutnie nie starałam się, przynajmniej w trakcie czytania i przy pisaniu komentarza, nawet przypuszczać, kto może się za daną miniaturką kryć. Potem jedynie Aev "podejrzewałam" o tłumaczenie "Czas ucieka" :D No i dla mnie również największym zaskoczeniem jest byarenlight ze swoim tekstem. Nigdy nie przypuszczałabym, że to ona stoi za "Efektem placebo", bo też raczej ją kojarzę z humorem, dość czarnym momentami, ale jednak nie z takim tekstem ;) Prędzej bym myślała, że to lilyan jest tłumaczką, bo pisała niejednokrotnie, że lubi angsty, tyle, że nie znam jej opowiadania, bo nie czytuję prawie nigdy czegoś, co zawiera ostrzeżenie tego typu. Co do reszty, zero skojarzeń, więc faktycznie, anonimowe konkursy są super!

Wow, właśnie napisałam 1901-szy post, kto by pomyślał, że już tyle tego jest :D
Gdy oczy zamknę, widzę ciebie wcześniej,
Bo w dzień na wszystko patrzę bez czułości;
Gdy śpię, me oczy widzą ciebie we śnie
I w ciemnym blasku są blaskiem ciemności.
MargotX Offline

Postprzez SzmaragDrac » 30 lis 2014, o 15:18

O rrraju! Zajęłam 2 miejsce! :D W życiu bym się nie spodziewała! :D
Oczywiście dziękuję serdecznie wszystkim tym, którzy na mnie głosowali (chociaż nawet nie wiedzieli, że to na mnie :P). W ogóle ten konkurs jakoś tak popchnął mnie troszkę w stronę anglojęzycznego fandomu i być może teraz (no nie tak teraz, za jakiś czas) wezmę się za czytanie Drarry po angielsku? W każdym razie muszę powiedzieć, że tłumaczenie sprawiło mi ogromną radość :)
No i gratuluję serdecznie Aev, byi (w życiu tego dobrze nie odmienię!), Kuro i beacie!

Pazerna ze mnie istotka, więc... Aev, wybieraj szybko nagrody, żebym ja mogła wybrać moje ^^

Raz jeszcze dziękuję i idę się cieszyć! :D
Zaglądam tu rzadko, częściej można mnie złapać na Forum Mirriel pod tym samym nickiem.
Moje ao3.
SzmaragDrac Offline

Postprzez Bang Bang » 30 lis 2014, o 16:28

Gratuluję wszystkim Tłumaczkom świetnego konkursu- naprawdę czytanie i komentowanie Waszych prac konkursowych to była sama przyjemność :D . Jak wszyscy, jestem ogromnie zaskoczona, że Osobą Tłumaczącą Efekt Placebo okazała się byarenlight, przypuszczałam, że odpowiada za Taniego Armaniego, bo ten poziom absurdu oraz humor były podobne do jej tekstów, a tu takie wow. Ale dzięki temu ten konkurs okazał się jeszcze ciekawszy.

I o! Ale fajnie, nigdy nie miałam szczęścia w losowaniu, a nagle udało mi się coś wygrać :hura2: .
Combeferre sighed. "When was the last time you got a full night's sleep?"
"I'm a med student," said Joly, rubbing his eyes. "Sleep is surrender. Coffee is strength."
"Work is freedom," said Combeferre drily.
"Right." Joly nodded. "Sometimes, I forget you're a med student, too."

North London is red

Bractwo Bejsbola i Widła :pala:
Bang Bang Offline

Postprzez SzmaragDrac » 30 lis 2014, o 16:53

No właśnie, zapomniałam o Tobie, BB! Serdecznie gratuluję ^^
Zaglądam tu rzadko, częściej można mnie złapać na Forum Mirriel pod tym samym nickiem.
Moje ao3.
SzmaragDrac Offline

Postprzez Aevenien » 30 lis 2014, o 21:48

Aaaaa, wisiorek mam wybierać? Imperio! :mackigreen:

I gratuluję wszystkim tłumaczkom i dziękuję głosującym i przede wszystkim lilyan za organizację!
I naprawdę, Słodziak wsuwał w tym fiku macki, myślałam, że wszyscy będą wiedzieli na 100%, że to ja ;)))

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez SzmaragDrac » 1 gru 2014, o 18:19

O, w takim razie ja wybieram wisiorek Avada Kedavra i kolczyki klucze ;)

I naprawdę, Słodziak wsuwał w tym fiku macki, myślałam, że wszyscy będą wiedzieli na 100%, że to ja ;)))
Ja się domyślałam, ja ^^
Moje ao3.
SzmaragDrac Offline

Postprzez wężousta » 1 gru 2014, o 21:23

Ja też się domyślałam (chociaż to nie macki mnie naprowadziły ;))

Gratuluję wszystkim!
"A potem ich usta się spotkały i to było jak powrót do domu."

Obrazek Obrazek Obrazek
wężousta Offline

Cukiernik

Postprzez SzmaragDrac » 1 gru 2014, o 21:39

lilyan, Twoje poczucie humoru czasami mnie powala... :hahaha:

W ogóle to mi się nie ładowały obrazki z nagrodami. Na pamięć wybierałam! Ale pamiętam, że klucze były cudne i że wisiorek Imperio, ale mi Aev zaciachała, więc wzięłam równie śliczną Avadę ;)
Moje ao3.
SzmaragDrac Offline

Postprzez Aevenien » 1 gru 2014, o 23:05

ja też obrazków nie widziałam, więc Imperio poszło bo jakoś najbliżej mojemu sercu było XDDD To takie mackowanie level hard, nie? XDDD

Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez byarenlight » 2 gru 2014, o 07:47

lilyan, wybieram te pozostałe XD

super, nie mogę się doczekac.
- Ty byłaś kiedyś nastolatką. Powiedz, jak mam sobie poradzić z Astor?
- Spróbuj z nią porozmawiać.
- Kiedy ostatnio próbowałem, powiedziała, że mnie nienawidzi i przeniosła się do Orlando.
- To teraz masz drugą szansę. Podziel się z nią czymś... Co robiłeś w jej wieku...
- Zabiłem psa sąsiadów.
- Tego lepiej jej nie mów.
byarenlight Offline

Powrót do Konkursy