GŁOSOWANIE!

Listopadowy Konkurs Translatorski ;)

Prace konkursowe, głosowania, etc.

Postprzez Yenna » 22 lis 2014, o 03:24

Niedobra jesteś ;) Pisanie uzasadnień jest złe. Cyferki są o wiele fajniejsze :)
Yenna Offline

Postprzez Avet » 28 lis 2014, o 21:44

1 miejsce - 3pkt - D - Czas ucieka
2 miejsce - 2pkt - E - Efekt placebo
3 miejsce - 1pkt - B - Żyjemy (ale snem lunatyka)

Uzasadnienie... pierwszy tekst czytało się najprzyjemniej, mimo kilku błędów był dobrze napisany, przystępnie, nie raziły mnie nawet przekleństwa, których na ogół nie trawię. Łatwy język, przyjemny dla oka. Poza tym fabuła, przednia!
Drugie miejsce - był to mój pierwszy w kolejności tekst, ze względu na przemoc i wulgaryzmy - to niezły wyznacznik jakości tłumaczenia. Akcja, sposób w jaki było to skomponowane - dobry, lecz mam oceniać tłumaczenie, a nie oryginał! Dobrze się czytało, ale kilka razy zgrzytało mi coś, czego nie umiem nazwać. Ogóle wrażenie dobre.
Trzeci - Bardzo podobał mi się ogół. Pozostałe dwa teksty mniej, dlatego wybór padł na Żyjemy.
Koniec uzasadnienia.
.Traicit et fati litora magnus amor.
Avet Offline

Postprzez verite » 29 lis 2014, o 22:48

1 miejsce - 3 pkt - D- Czas ucieka
2 miejsce - 2 pkt - B - Żyjemy (ale snem lunatyka)
3 miejsce - 1 pkt -E - Efekt Placebo

"Czas ucieka" jest dla mnie bezkonkurencyjnie najlepszy, bo to tekst, przy którym idzie się uśmiać i ani przez chwilę nie zakrawa o absurd. Zakończenie też nie rozczarowuje, czego początkowo się obawiałam.
Na "Żyjemy" głosuję pewnie dlatego, że jest ciężki i doceniam fakt, że ktoś wybrał akurat to.
"Efekt Placebo"... Nie wiem w sumie. Z tych pozostałych wydaje mi się być najlepszy, chyba tylko dlatego. Jakoś ciężko się czytało, nie do końca rozumiałam, co właściwie się dzieje, ale nie jest to wina tłumaczenia.
verite Offline

Poprzednia strona

Powrót do Konkursy