Drarrofeta jajeczna 2014

główne założenia/wersja robocza

Prace konkursowe, głosowania, etc.

Postprzez euphoria » 17 mar 2014, o 20:37

Witam,
w ramach rozruszania forum zarzucam temat drarrofety nie całkiem świątecznej, ale bardziej jajecznej.

Zasady takie jak w przypadku innych drarrofet:
- przedzgłoszenia w tym temacie lub na moim pw
- ustalę grafik, aby wszystko było jasne i przejrzyste
- na napisanie poszczególnych rozdziałów będzie po trzy dni i standardowe zarzucanie tym, co ma pojawić się w kolejny rozdziale
- zaczęłybyśmy 10 kwietnia, więc jest trochę czasu ;)

Tematem docelowo mają być Święta Wielkanocne, ale jak to bywa w przypadku drarrofet - wiemy gdzie zaczynamy, ale nie wiemy gdzie skończymy.

Mam nadzieję, że uda się jakoś ruszyć forum, bo smutno tu trochu, a drarry potrzebne od zaraz!

Do Piór!
Ostatnio edytowano 1 kwi 2014, o 16:30 przez euphoria, łącznie edytowano 1 raz
euphoria Offline

Lokalizacja: z obsydianowych tęczówek najmroczniejszego z Czarnych Magów

Postprzez SzmaragDrac » 26 mar 2014, o 16:18

Ja też się zgłaszam ;) Chętnie wezmę udział w konkursie. Co prawda, na forum jestem od trzech minut, ale przeglądam je od dosyć dawna, więc... Chciałbym spróbować swoich sił :D
Zaglądam tu rzadko, częściej można mnie złapać na Forum Mirriel pod tym samym nickiem.
Moje ao3.
SzmaragDrac Offline

Postprzez Vixy » 27 mar 2014, o 14:14

Jeśli tylko czas i praca mi pozwolą, dorzucę swoje trzy grosze :D
They told me I'd never survive, but survival's my middle name
Vixy Offline

Postprzez euphoria » 27 mar 2014, o 14:15

I bardzo dobrze, o świeża krwi! Trzeba działać w ramach wynoszenia drarry na ołtarze! :)

Jest nas zatem cztery! kto da więcej?! kto da więcej?!
euphoria Offline

Postprzez Havoc » 27 mar 2014, o 23:06

Mła! *jak coś - zwalić winę na lilyan XD*
Obrazek
Havoc Offline

Postprzez wężousta » 30 mar 2014, o 20:25

Tak, tak, wszystko wina lilyan :buzki: Podbijam stawkę o moją osobę!
"A potem ich usta się spotkały i to było jak powrót do domu."

Obrazek Obrazek Obrazek
wężousta Offline

Cukiernik

Postprzez euphoria » 31 mar 2014, o 15:41

lilyan wygrywa internety w takim razie xD :*
euphoria Offline

Postprzez SzmaragDrac » 8 kwi 2014, o 19:06

Dzień dobryyy :D Chciałabym zapytać o akcję: jest? Będziemy pisały? Mało nas, ale chyba damy radę ;)
10.04 już niedługo! :P
Zaglądam tu rzadko, częściej można mnie złapać na Forum Mirriel pod tym samym nickiem.
Moje ao3.
SzmaragDrac Offline

Postprzez wężousta » 11 kwi 2014, o 15:38

Cóż, mamy już opóźnienie, szkoda by było rezygnować z akcji... Może póki nie ma euphorii spróbujemy pomyśleć na temat motywu przewodniego?

Propozycje? :modli:

Obrazek Obrazek Obrazek
wężousta Offline

Cukiernik

Postprzez wężousta » 11 kwi 2014, o 15:49

Właśnie w książce od groma jest Bożego Narodzenia, a o Wielkanocy nic nie wiadomo :(

Jak mówiłam, pomysł mi się baaardzo podoba, bo będzie to można ładnie rozwinąć. Od siebie mogę tylko dodać taką klasykę Wielkanocy - szukanie jajek (mogą być np. jajka z zadaniami żeby było bardziej magicznie :D)

Obrazek Obrazek Obrazek
wężousta Offline

Cukiernik

Postprzez diesirae » 11 kwi 2014, o 16:49

W Czarze Ognia była wzmianka o tym że w okresie świąt Pani Weasley przysłała wszystkim czekoladowe jajka, Rona i Harrego były duże i miały cukierki a Hermiony małe, bo pani Weasley uwierzyła że Hermiona zabawia się uczuciami Harrego i Wiktora Kruma ;d

Pomysł ze światem mugoli jest super, np. rodzice Hermiony zapraszają wszystkich na święta do siebie, już widzę jaki Pan Weasley byłby podekscytowany :D
"I'm, er, Harry Potter. And my intellect hasn't really progressed from the age of twelve. I really like, um, Quidditch, and also, evil is bad. Hermione's really more into the brainy stuff. Thank you for your time."
Obrazek

"- It's complicated
- I love complicated"

diesirae Offline

Mistrzyni Zlotów

Postprzez wężousta » 11 kwi 2014, o 17:05

Made my day! Jak sobie wyobrażę radość Pana Weasley'a to aż mi się ciepło na sercu robi :D

Obrazek Obrazek Obrazek
wężousta Offline

Cukiernik

Postprzez SzmaragDrac » 11 kwi 2014, o 20:04

No dobra, pan Weasley... Ale jak tu Drarry wkitrasić? :P
Moje ao3.
SzmaragDrac Offline

Postprzez SzmaragDrac » 12 kwi 2014, o 14:19

Mam nadzieję, że Moderatorstwo mnie nie nadzieje na pal za dwa posty pod rząd... :whistle: ;)

Wpadłam na pomysł! Co prawda, inspirowałam się (i to mocno!) propozycjami lilyan oraz diesirae :D Może zrobiłybyśmy coś obrzydliwie oczywistego - Dumbledore wpada na pomysł, by czarodzieje poznali lepiej mugoli. Haha, już widzę Wasze miny xD Wiem, że połowa blogów na tym bazuje (tyle, że to blogi Dramione, ale szczegół :P), ale możemy zrobić z tego niezłą parodię! :D
Uczniowie są dzieleni na grupy, w każdej z nich znajduje się mugolak, do jego domu na Wielkanoc jedzie cała grupa. Mają poznać nie tylko świat niemagiczny, ale też mugolskie tradycje świąteczne.
Harry (jako pomoc, bo zna oba światy bardzo dobrze, pomoże uczniom się zaaklimatyzować w nowym otoczeniu), Hermiona (jako córka), Ron (jako kompletnie nieznający świata mugoli), Draco (to samo) i jeszcze ze 2-3 osoby (Luna, Neville? Do ustalenia ;) ). I, oczywiście, pan Weasley. Niby jako dorosły czarodziej do opieki (rodzice Hermiony są mugolami, niektórym rzeczom nie daliby rady podołać bez magii, bo przecież wszystko się może zdarzyć z młodymi czarodziejami), ale tak naprawdę, kiedy usłyszał GDZIE i Z KIM jego syn będzie spędzał Wielkanoc, ubłagał Dumbledore'a o pozwolenie na towarzyszenie im. Już widzę tę jego fascynację każdym przedmiotem :D "Pani Granger, jak dokładnie działa..." xD

Haha, czy wyobrażacie sobie Dracona, który zastanawia się na tym, czy użyć suszarki do włosów (argumenty za: DO WŁOSÓW!!! Fanoniczny Draco ma na punkcie swoich własnych obsesję :P), czy też nie użyć (argumenty przeciw: MUGOLSKIE URZĄDZENIE). :devil: Biedaczek będzie bardzo rozbity! Może mu Harry pomoże przy wyborze? ;> (cóż za rymy... xD)

Wydaje mi się, że pomysł całkiem OK ;) Piszcie, co sądzicie. Można przecież wszystko zmienić :P

Pozdrowionka!
Drac :)
Moje ao3.
SzmaragDrac Offline

Postprzez SzmaragDrac » 12 kwi 2014, o 19:04

No dobra, rzeczywiście długie to xD
Temat można wyłuskać z tego taki: uczniowie wyjeżdżają do świata mugoli na święta, by lepiej poznać pozamagiczny świat i mugolskie tradycje świąteczne ;)
Jak już mówiłam, wszystko można pozmieniać, możecie mnie wywalić na zbity pysk i zbojkotować mój pomysł, to tylko luźna propozycja. :D

No właśnie, euphorii nie ma i nie ma... Ma ktoś z nią kontakt?
Moje ao3.
SzmaragDrac Offline

Następna strona

Powrót do Konkursy