Najlepszy kadr z filmu

Dyskusje związane z Harrym i Draco w kanonie i fanonie

Postprzez Miss Black » 28 sie 2011, o 21:46

Ostatnia ekranizacja za nami. Czy ze wszystkich ośmiu części filmu potraficie wyłonić jedną scenę, która najbardziej Was uderzyła, bądź najmocniej utkwiła w pamięci? Niekoniecznie musi to być drarry. ;)
CALM YOUR MIND MY FRIENDS AND DON'T BE AFRAID TO DREAM A LITTLE BIGGER!
Miss Black Offline

Pack Mom

Postprzez Liberi » 28 sie 2011, o 21:55

.
Ostatnio edytowano 3 gru 2011, o 23:23 przez Liberi, łącznie edytowano 1 raz
Kiedy obgadujesz mnie za plecami, jesteś w idealnej sytuacji, by pocałować mnie w dupę.
Tych, którzy coś do mnie mają, a nie zamierzają oddawać się pieszczotom, zapraszam na PW. ;)
Liberi Offline

Królowa Offtopu

Postprzez Miss Black » 28 sie 2011, o 22:03

U mnie to scena, gdy Bellatrix rozbija witraże w Wielkiej Sali, a Draco ma rozpacz w oczach. Serce mi staje w tamtej chwili.
Miss Black Offline

Pack Mom

Postprzez Liberi » 28 sie 2011, o 22:06

.
Ostatnio edytowano 3 gru 2011, o 23:24 przez Liberi, łącznie edytowano 1 raz
Kiedy obgadujesz mnie za plecami, jesteś w idealnej sytuacji, by pocałować mnie w dupę.
Tych, którzy coś do mnie mają, a nie zamierzają oddawać się pieszczotom, zapraszam na PW. ;)
Liberi Offline

Królowa Offtopu

Postprzez Miss Black » 28 sie 2011, o 22:13

Mi się zdaje, że tak było. Poza tym ja zawsze miałam sentyment do moich własnych szkół, a Draco tym jednym spojrzeniem przekreślił wszystkie swoje zapewnienia, jak to on nie znosi Hogwartu. Przynajmniej tak to sobie tłumaczę. Niech żyje nadinterpretacja!
Miss Black Offline

Pack Mom

Postprzez byarenlight » 29 sie 2011, o 10:21

Mogę się mylić, ale w książce, zdaje się, tego nie było. Nie mam najlepszej pamięci, ale lubię końcówkę Księcia Półkrwi i kilkakrotnie ją czytałam, więc odważę się wysnuć przypuszczenie, że film po raz kolejny wybielił odrobinę postać Draco.
Spoiler: pokaż
(tak jak w siódemce, czego nie znoszę. Całe szczęście mam własną interpretację tego, czemu Draco nie chciał z początku "przejść na stronę Voldemorta" pod koniec. Mam nadzieję, że jest właściwa)

Moja ulubiona scena? Nieksiążkowa. McLaggen zwracający treść żołądka na buty Snape'a. Ta scena nigdy nie przestanie mnie bawić, najbardziej utkwiła mi w pamięci (dlatego też od razu przyszła mi do głowy, gdy zobaczyłam ten temat). To, jak Cormac prostuje się i patrzy w twarz Severusa - mistrzostwo.
- Ty byłaś kiedyś nastolatką. Powiedz, jak mam sobie poradzić z Astor?
- Spróbuj z nią porozmawiać.
- Kiedy ostatnio próbowałem, powiedziała, że mnie nienawidzi i przeniosła się do Orlando.
- To teraz masz drugą szansę. Podziel się z nią czymś... Co robiłeś w jej wieku...
- Zabiłem psa sąsiadów.
- Tego lepiej jej nie mów.
byarenlight Offline

Postprzez Miss Black » 29 sie 2011, o 13:51

Kurdę, nie pamiętam tego. Kiedy to było? Podczas balu u Ślimaka?
Miss Black Offline

Pack Mom

Postprzez byarenlight » 29 sie 2011, o 15:55

Tak, na balu. Ne wiem, czy pamiętasz, ale Hermiona ukrywała się przed McLaggenem za jakąś zasłonką i on tam za nią wlazł. Niestety (dla niego niestety xD) Hermiona zdążyła uciec i zastał tylko Pottera trzymającego w dłoni tackę ze smoczymi jądrami (nie wiem, czy dobrze pamiętam) i od razu się poczęstował. Kiedy dowiedział się, co je, zwymiotował prosto na buty właśnie przybyłego Snape'a ;)
- Ty byłaś kiedyś nastolatką. Powiedz, jak mam sobie poradzić z Astor?
- Spróbuj z nią porozmawiać.
- Kiedy ostatnio próbowałem, powiedziała, że mnie nienawidzi i przeniosła się do Orlando.
- To teraz masz drugą szansę. Podziel się z nią czymś... Co robiłeś w jej wieku...
- Zabiłem psa sąsiadów.
- Tego lepiej jej nie mów.
byarenlight Offline

Postprzez Kuma » 2 wrz 2011, o 16:52

Taaak, ta scena za firanką jest kapitalna xdd

Ja uwielbiam scenę po Balu Ślimaka, kiedy Snape wyprowadza Draco i Harry ich podsłuchuje na korytarzu. I oni idą szybko przez niego i nagle Snape chwyta Draco i "rzuca" go na ścianę. Mega mega mega. <3 xd

Poza tym scena z piątej części, w Ministerstwie, jak Harry jest 'opętany'. Pomijając siódmą część - to byłą scena, która mną najbardziej wstrząsnęła ze wszystkiego.

U mnie to scena, gdy Bellatrix rozbija witraże w Wielkiej Sali, a Draco ma rozpacz w oczach. Serce mi staje w tamtej chwili.

Zawsze ściska mi serce. Mina Draco... to wszystko... boże. to jest piękne i od razu mam łzy w oczach, jak sobie to przypomnę. Zgadzam się z nadinterpretacją XD
everytime you see rainbow, god is having gay sex.
Obrazek

PS.
Obrazek
Kuma Offline

Postprzez Kijowa23 » 4 wrz 2011, o 19:15

Kuma napisał(a):Poza tym scena z piątej części, w Ministerstwie, jak Harry jest 'opętany'. Pomijając siódmą część - to byłą scena, która mną najbardziej wstrząsnęła ze wszystkiego.

Zawsze ściska mi serce. Mina Draco... to wszystko... boże. to jest piękne i od razu mam łzy w oczach, jak sobie to przypomnę. Zgadzam się z nadinterpretacją XD

scena w Ministerswie zrobiona bardzo dobrze. podoba mi sie jeszcze bardziej po tym filmiku (który nawiasem mówiąc jest naprawdę dobry.) http://www.youtube.com/watch?v=gWKEXvtsWRE

scena z witrażami chwyta za serce i wyciska łzy.jak tak patrzę na Draco, cierpiącego, który patrzy, jak ktoś niszczy coś co kocha.. bo kocha na pewno, to jest absolutny dowód na zaprzeczenie jego twierdzenia, że nienawidzi Hogwartu. a figa
Sono te hanasanaide hanasanaide
Boku ga sobani iru kara
Donna toki demo waratte waratte
Hana wo sakasete yo
Kijowa23 Offline

Postprzez Kuma » 4 wrz 2011, o 20:40

obejrzę, jak mi się ściągnie ;))

mnie się jeszcze podobała scena w Ministerstie Magii, piąta część, ta sala, w której były kule z przepowiedniami.. i jak ucieksali przed śmierciożercami i Ginny rzuciła jakiś czar i szystko ybuchło.dobrze zrobione ;)
Obrazek

PS.
Obrazek
Kuma Offline

Postprzez Kijowa23 » 12 wrz 2011, o 17:08

o ile dobrze pamiętam, to było reducto.
nie rozumiem przedstawienia tego zaklęcia w filmie. mi się to kojarzy z redukcją czegoś, coś w rodzaju finite, a tu bardziej taka bombarda :D
Boku ga sobani iru kara
Hana wo sakasete yo
Kijowa23 Offline

Postprzez Kuma » 12 wrz 2011, o 17:49

oj tam oj tam xd i tak było efekciarsko pokazane i w oóle XDD

co ja jeszcze lubięęęę... <mysli>
NO BAL ! Bal w CO. No to było takie przyjemne i zabawne. I całe te przygotowania do baluuu... Jak McGonagall tańczyła z Ronem. ;p Haha! To mi się podobało. Baaardzo miło to wspominam.
Obrazek

PS.
Obrazek
Kuma Offline

Postprzez Kijowa23 » 13 wrz 2011, o 17:51

scena tańca McGonagall i Rona była de best :D w CO wolę polski dubbing od oryginału. jakoś kiedy Ollie i Jamie mówia to "ever" nie brzmi to tak szpanersko jak "nigdy". ci goście podkładający głos bliźniakom mają bardziej zawadiacką intonację niż aktorzy. to tak moim zdaniem :D
Boku ga sobani iru kara
Hana wo sakasete yo
Kijowa23 Offline

Postprzez Kuma » 13 wrz 2011, o 23:03

ja kocham bliźniaków w WA, kiedy dają Harry'emu... mapę, mapę oczywiście mu dają xd
Obrazek

PS.
Obrazek
Kuma Offline

Następna strona

Powrót do Drarrowe dyskusje