Bottom Harry czy bottom Draco?

Dyskusje związane z Harrym i Draco w kanonie i fanonie

Postprzez Liberi » 22 lis 2010, o 23:02

.
Ostatnio edytowano 6 gru 2011, o 08:29 przez Liberi, łącznie edytowano 1 raz
Kiedy obgadujesz mnie za plecami, jesteś w idealnej sytuacji, by pocałować mnie w dupę.
Tych, którzy coś do mnie mają, a nie zamierzają oddawać się pieszczotom, zapraszam na PW. ;)
Liberi Offline

Królowa Offtopu

Postprzez Aevenien » 22 lis 2010, o 23:18

No ej, nie ma mojego posta, zniknął jak babcię kocham.
W każdym razie już nie wiem o czym napisałam.

Ale co myślicie o takim ujęciu, jakie jest w nowej miniaturce przetłumaczonej przez Donnie? Bo do mnie to trafia jak najbardziej.
Z Mackami nie ma żartów :mackigreen:

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez Liberi » 22 lis 2010, o 23:22

.
Kiedy obgadujesz mnie za plecami, jesteś w idealnej sytuacji, by pocałować mnie w dupę.
Tych, którzy coś do mnie mają, a nie zamierzają oddawać się pieszczotom, zapraszam na PW. ;)
Liberi Offline

Królowa Offtopu

Postprzez Aevenien » 22 lis 2010, o 23:28

No na pewno nie jest walką o władze, ale ja nie jestem Ślizgonką w Hogwarcie wychowaną w duchu poczucia własnej wyższości nad innymi i uczoną od dziecka opanowania i obojętności, więc nie sądzę, żeby moje poglądy i uczucia dało się tutaj porównać.
Poza tym, Slytherin zawsze odstawał od innych domów, zawsze było osobno. I popatrz na cechy ludzi, którzy tam trafiali - większość czystokrwistych, wiadomo jak wychowanych, wszysycy ambitni, żądni władzy, nieufni, moim zdaniem dla niech seks nie miał nic wspólnego z miłością, był bardziej przyjemną zabawą, która mogła przynosić korzyści i wzbudzać jakiś respekt.

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez Liberi » 22 lis 2010, o 23:46

.
Liberi Offline

Królowa Offtopu

Postprzez Aevenien » 23 lis 2010, o 00:50

Wiesz, ja tak postrzegam Ślizgonów i nie oceniam ich tak, jak normalnych nastolatków, więc patrzę na to czysto subiektywnie.
A widzisz, do mnie właśnie trafia ta teoria, może nie mam doświadczenia i się nie znam, ale pasuje mi to do Ślizgonów. I wcale nie mówię, że to jest zgodne z kanonem czy nie, ja to tak widzę po prostu.

Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez Liberi » 23 lis 2010, o 00:52

.
Ostatnio edytowano 6 gru 2011, o 08:30 przez Liberi, łącznie edytowano 1 raz
Liberi Offline

Królowa Offtopu

Postprzez Aevenien » 23 lis 2010, o 00:55

Ogólnie, nie we Wzgardzonej, w sensie tam jest taka drastyczna wersja, ale spokojnie mogę sobie wyobrazić, że Draco mógłby wykorzystywać seks do wzmocnienia swojej pozycji.

Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez Liberi » 23 lis 2010, o 00:58

.
Ostatnio edytowano 6 gru 2011, o 08:30 przez Liberi, łącznie edytowano 1 raz
Liberi Offline

Królowa Offtopu

Postprzez Aevenien » 23 lis 2010, o 01:12

Ha, nie wiem XD Nie wiem jak to wytłumaczyć, jak to widzę. Chodzi mi o to, że bardziej mi pasuje do Ślizgonów takie pojmowanie świata, w którym liczą się tylko ich korzyści, miłość jest dla głupców, oni są ponad to. Wiesz, trochę jak Brian w QaF. I z pewnością to wykorzystują, są pożądani, a sami nie traktują nikogo poważnie i robią co i kiedy chcą.

Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez Nathali » 23 lis 2010, o 01:16

Wiedziałam, że jeśli znasz Księcia, to się przyczepisz do tego co napisałam xP Źle to ujęłam. Wiem doskonale, że nie chodziło o władzę. Draco zrobił to z innego powodu. Podałam to jako przykład, w jaki sposób młody Malfoy mógł manipulować przyjaciółmi swojego ojca.
Mam podobnie, jak Aevenien. Nie widzę w Ślizgonie przeciętnego nastolatka. Oni knują, oszukują, wykorzystują.
Wydaje mi się w naszych czasach też można spotkać ludzi, którzy przez łózko próbują osiągać wyznaczone cele. A nastoletnie prostytutki, to niby co robią? Wiadomo, że na początku to o pieniądze chodzi, ale razem z nią otrzymują także władzę. Co sprytniejsza będzie szantażować swojego kochanka by wyciągać od niego coraz więcej.
Draco na przyjęciach z pewnością obserwował czarodziejów. Mógł zorientować się dość łatwo choćby przez przypadek wchodząc do złego pokoju, co robią tam czarodzieje i dlaczego albo swój pierwszy raz przeżyć np. z Pansy. Na początku chodziło tak jak pisałaś o odkrywanie siebie, własnych możliwości i reakcji, ale Malfoy mógł przy okazji bardzo szybko zorientować się na podstawie obserwacji zachowania Parkinson, czy innych pierwszych kochanków, jaką seks daje mu nad nimi władzę, kontrolę, a potem zacząć używać tego do własnych celów np. zdobywania informacji, czy osiągania jakiś innych korzyści.
Btw teraz jestem pewna, że założę temat o Checkmate by Melissa Potter. Tam właśnie Draco manipuluje Harrym m.in. poprzez seks dla zapewnienia sobie ochrony. Przeczytaj, a potem napiszesz mi w temacie co myślisz.
Zaraz zerknę do tej miniaturki Donnie to może coś dopiszę.
Nathali Offline

Postprzez Liberi » 23 lis 2010, o 01:20

.
Ostatnio edytowano 6 gru 2011, o 08:31 przez Liberi, łącznie edytowano 1 raz
Liberi Offline

Królowa Offtopu

Postprzez Aevenien » 23 lis 2010, o 01:24

No jasne, że wiem, ja mam 20 lat nie 5 :wink:
No więc ja przecież nie postrzegam Ślizgonów jako moich znajomych ze studiów czy licemu tylko jako fikcję, więc mówie w oparciu o to, co widzę w kanonie i o moją własną wyobraźnię.
I mówisz, że są młodzi, mają te 15, 16 lat. Ale zobacz jak ich wychowywali. Draco miał 11 lat i już wymagano od niego bardzo dużo, myślę, że od innych Ślizgonów także. A majac lat ile, 16, miał zabić Dumbledore'a! Oni musieli dorosnąć szybciej, nawet jeśli w głębi siebie nie byli na to gotowi, przynajmniej pozory musieli sprawiać.

Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez Nathali » 23 lis 2010, o 01:27

Liberi, dlaczego myślisz, że nie istnieją takie osoby? Ja bym się nie zdziwła gdyby były.
Jeśli Draco od najmłodszych lat słyszy od ojca, że władza jest najważniejsza, to dlaczego miałby w to nie wierzyć i zdobywać ją na wszelkie możliwe sposoby? Tak jak pisałam wyżej Pansy może być pierwsza i jest to dla niego rozrywka. To dziewczyny w końcu do pierwszego razu podchodzą poważnie. Nastoletni chłopak czasem w takich sytuacjach zupełnie traci głowę. Nie mówię, że każdy żeby nie było, ale się zdarza. No i po tej Pansy do Draco zaczyna docierać, że przez seks zyskał nad nią władzę, przewagę i spróbuje tego z innymi.
Nathali Offline

Postprzez Aevenien » 23 lis 2010, o 01:30

Nathali, dokładnie o to mi chodzi, o to wychowanie od najmłodszych lat w takim właśnie poczuciu. I może mając te kilkanaście lat Draco dopiero próbuję zdobywać tę władzę, ale biorąc pod uwagę, że zdobywa ją wśród rówieśników, to może mu to całkiem nieźle wychodzić.

Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drarrowe dyskusje