Poszukuję fanficków!!!

Dyskusje związane z Harrym i Draco w kanonie i fanonie

Postprzez CzytelniczkA » 21 sty 2014, o 21:14

Witam Wszystkich,

jestem nowa na forum. Niedawno bardzo wciągnęło mnie Drarry.. MAM NADZIEJĘ, ŻE MI POMOŻECIE :)

Szukam opowiadań kanonicznych, które realistycznie przedstawiają możliwą wersję wydarzeń i narodziny uczucia między Draco, a Harrym. Chodzi mi o teksty, które przedstawiają najbardziej prawdopodobne zachowania bohaterów itp. Znalazłam polskie tłumaczenie "Eclipse" (niestety nieskończone) i chodzi mi o takie fiki. Przeczytałam już kilka opowiadań i dla mnie bardzo nienaturalne są zachowania typu: Hermiona mówi Harremu, że domyślała się, że jest gejem... albo Ron ze spokojem przyjmuje wiadomość, że Harry i Malfoy są razem... albo Ginny nagle nic nie czuje do Harrego. Zaczęłam też czytać "Bond" (uważam, że tekst świetnie napisany w sensie dialogów i przedstawienia uczuć - czuć te napięcie), ale tam właśnie najbardziej raziło mnie zachowanie przyjaciół Harrego.. a już wykończył tekst, gdy Ron namawiał Harrego do przespania się z Draco.

Jeśli chodzi o ficki niekanoniczne, chętnie przeczytałabym coś w stylu niespodziewanego spotkania Malfoya z Potterem po latach i ich powolnego "poznawania" siebie. Może jakiś fik, w którym Harry jest żonaty z Ginny i zakochuje się w Draco?

Bardzo proszę o polecenie mi waszym zdaniem dobrych ficków i podanie linków, albo ich nazw.

Pozdrawiam gorąco!

CzytelniczkA
CzytelniczkA Offline

Postprzez kaela mensha » 1 lut 2014, o 16:40

Z bardziej kanonicznych opowiadań poleciłabym tłumaczenie Aevenien i Kaczalki pt. "Związani".
kaela mensha Offline

Postprzez NewBroomstick » 1 lut 2014, o 19:01

Kaela mensha, nie chciałaś przypadkiem polecić Na zawołanie? Związanych CzytelniczkA już czytała :)
This owl will self-destruct in five seconds
NewBroomstick Offline

Postprzez Shipperka » 2 lis 2014, o 18:38

Myślę, że do gustu może Ci przypaść także Światło pod wodą. Cudowny fik :)
~Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń wzruszenie ramion.~
Shipperka Offline

Powrót do Drarrowe dyskusje